המשרד להגנת הסביבה: על משרד האנרגיה לקדם מתווה להוצאת תשתיות דלק משטחים פתוחים רגישים בערבה

מאת: רותם נועם ● 14/6/2024 04:49 ● ערב ערב 3176
לאחר הודעת משרד האנרגיה והתשתיות מהשבוע שעבר על המשך קידומה של התוכנית להקמת רצועת קווי תשתיות לאורך כביש 90, מסדום ועד אילת, רצועה שתכלול, בין היתר קווי דלק, גז וחשמל, דורש השבוע המשרד להגנת הסביבה ממשרד התשתיות, לייצר מתווה מקביל שידאג לסילוק התשתיות הקיימות כיום ושהשימוש בהן עתיד להתייתר לאחר הקמת הרצועה החדשה ● משרד האנרגיה והתשתיות: ''צינורות תשתיות מוחלפים בהתאם לתוכנית עבודה סדורה”
המשרד להגנת הסביבה: על משרד האנרגיה  לקדם מתווה להוצאת תשתיות דלק משטחים  פתוחים רגישים בערבה
לפני שמניחים את הקו החדש, יש לוודא את הוצאת התשתיות הישנות מלב השטחים הפתוחים. שר האנרגיה והתשתיות אלי כהן

משרד האנרגיה והתשתיות פרסם בשבוע שעבר הודעה, לפיה הוא השלים תכנית לייעול השימוש בקרקע במקטע האחרון בין סדום לאילת, בסמוך לכביש 90. מדובר במקטע באורך של כ-160 ק"מ, במסגרתו, תוקם רצועה משולבת של קווי תשתיות תת קרקעיות, הכוללים, בין היתר, קווי חלוקת גז טבעי, חשמל, דלקים, מים וביוב ותקשורת. המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה ביום שלישי שעבר, להעביר את התכנית להשגות הציבור והערות הוועדות המחוזיות. הצפי הוא כי עד סוף השנה תאושר התכנית למתן תוקף.  
    בהודעת המשרד פורט כי: "התכנית המדוברת היא במסגרת תמ"א 37 תיקון 3, תכנית המקדמת הקמת רצועות תשתיות משולבות יחד ברחבי המדינה. הרצועה קיימת מאלון תבור שבצפון ומסתיימת, כאמור, בסדום. המטרה של התכנית היא לשמור רצועה משותפת לכלל התשתיות התת קרקעיות, לרבות גז טבעי, דלק, חשמל, תקשורת, מים וביוב – כל אלה במסדרון אחד, על מנת לייעל את השימוש בקרקע, לחסוך בהליכי תכנון נפרדים לכל תשתית, לצמצם זמנים להקמת קווי התשתיות שייכנסו לרצועה וכן לפנות שטחים וקרקעות לטובת שימושים אחרים. עד היום קידם משרד האנרגיה והתשתיות למעלה מ-600 ק"מ של רצועות משולבות ומשותפות לתשתיות תת קרקעיות".

   במשרד להגנת הסביבה מכירים את התוכנית האמורה, וככלל, הם אינם מתנגדים לה, וזאת אפילו שהיא כוללת, בין היתר, גם הנחה של תשתית להובלת צינור גז טבעי - שעל התועלת והסיכון הכרוכים בהעברתו לאילת חלוקים המומחים. "ככלל, המשרד להגנת הסביבה תומך בעקרון של הצמדת תשתיות, מהלך אשר יכול לייעל את השימוש בקרקע ויכול לצמצם את הפגיעה בשטחים הפתוחים ומערכות אקולוגיות. כיועץ הסביבתי למועצה הארצית, המשרד להגנת הסביבה ליווה את עריכת התוכנית, לרבות השתתפות כחבר בוועדת העורכים, הכנת הנחיות להכנת מסמך סביבתי וכתיבת חוו"ד למסמך הסביבתי", נכתב בתגובת המשרד לפניית 'ערב ערב'. 
    עם זאת, במשרד להגנת הסביבה בהחלט ערים גם לנזק הסביבתי הצפוי מיישום תוכנית תוואי התשתיות החדש, המגיע עם מחיר סביבתי: "ההשפעה המצטברת של התוכנית על המערכת האקולוגית ועל הנוף היא בקנה מידה של חבל ארץ שלם ונגזרת מאורך תוואי הרצועה העובר בשטחים טבעיים ערכיים ורגישים, בשטחים מוגנים, במסדרונות אקולוגיים וחוצה מאות נחלים וערוצי זרימה בסדרי גודל שונים. 
חלק מההשפעה המצטברת על המערכת האקולוגית קשור לאופי המתמשך של העבודות והעובדה שלאחר כל פרויקט של חפירה, הטמנת הקו ושיקום השטח, יחל פרויקט דומה לקו נוסף. על מנת להתמודד עם סוגיות אלו הוטמעו בהוראות התוכנית סדרה של הוראות סביבתיות על מנת למזער את המפגע הסביבתי והנופי של התוכנית". עוד הוסיפו במשרד להגנת הסביבה, כי: "אחת מן ההשפעות העיקריות של התוכנית על השטחים הפתוחים והנחלים ועל המערכת האקולוגית שלהם היא הסיכון לזיהום מאירוע פריצת דלק", כמו זה שארע בשמורת עין עברונה בשנת 2014 והוביל לאחת הפגיעות הקשות ביותר בטבע שאירעו בישראל. "בנוסף, צמצום השימוש בדלקים פוסיליים הוא יעד לאומי אסטרטגי של ישראל, אשר הכרחי לצמצום פליטות גזי חממה, זיהום אוויר והתחלואה והתמותה הנובעים ממנו. עם זאת, בעתיד הקרוב לכל הפחות, עוד יהיו שימושים אשר ימשיכו להתבסס על דלקים, כגון טיסה בכלל, ופעילות חיל האוויר בדרום בפרט, ומובן שיהיה עוד צורך בהולכת דלקים בדרום הארץ. אך על מנת לצמצם סיכונים ומפגעים סביבתיים, ועל מנת להגביל את הרחבת השימוש בדלקים פוסיליים, צריך שתהיה רצועה אחת בלבד להולכת דלקים בערבה. הצמדת התשתיות לכביש 90 ולפיתוח קיים מאפשרת להקים תשתיות חיוניות באופן כזה, שקיטוע השטחים הפתוחים ורציפותם יהיה הפחות ביותר, הפגיעה נופית תהיה מינימלית, והסמיכות לכביש 90 תאפשר גישה קלה לתשתיות במקרה של תקלה". 

   אלא שלצד התמיכה העקרונית מצביעים במשרד להגנת הסביבה על פגם אחד בתוכנית המתגבשת, או יותר נכון, העדרו של מרכיב חיוני בקידומה. במשרד מדגישים את ההכרח לייצר מתווה נוסף, אשר ידאג להוצאת תשתיות ישנות בקווים תת קרקעיים קיימים, אשר השימוש בהן צפוי להפסק לאחר הקמת תוואי התשתיות החדש. "המשרד סבור כי קידום רצועת התשתיות לאורך כביש 90 צריך לבוא בד בבד עם מתווה להוצאת תשתיות, ובעיקר דלקים, מרצועות קיימות בשטחים מאוד ערכיים ורגישים בלב השטח הפתוח, היכן שהנגישות נחותה וזמן התגובה לתקלה יכול להיות רב ובכך עם פוטנציאל למפגעים סביבתיים רבים במקומות הרגישים ביותר", נכתב בתגובת המשרד להגנת הסביבה לפנייתנו.

ממשרד האנרגיה והתשתיות נמסר בתגובה: "לפתיחת קרקע והחלפת צנרת יש משמעויות סביבתיות וכלכליות  רבות, בין היתר גם על אספקת המוצר הרלוונטי. צינורות תשתיות מוחלפים בהתאם לתכנית עבודה סדורה ועל מנת לעמוד בדרישות התקן והרגולציה המחייבת ביחס לצנרת, תוך אישור ועדכון הרגולטורים הרלוונטיים וזאת כדי למנוע פגיעה באספקת אנרגיה סדירה למשק".

   מרשות הטבע והגנים נמסר בתגובה: רשות הטבע והגנים הייתה מעורבת בתוכנית בכל שלביה. אנחנו תומכים ברצועת תשתיות אחודה, בסמוך ובצמוד לפיתוח קיים, במקרה זה כביש 25 וכביש 90. רצועת תשתיות אחודה ומנוהלת תתרום לשמירה על השטחים הפתוחים, תרכז את התשתיות במקום אחד במקום שלכל תשתית תהיה רצועה משלה, שבמקרים רבים גם מטילה מגבלות על תשתיות אחרות בסביבתה. בטווח הארוך, אנחנו סבורים שרצועת התשתיות האחודה בסמוך לכביש תתרום גם להוצאת תשתיות מעומק השטחים הפתוחים והעברתן לרצועה החדשה, דבר שיאפשר שיקום השטח הפגוע כמו גם צמצום הסיכון לתקלות.

■ 


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש