נראה כי נמל אילת בדרך לפיטורים המוניים

מאת: רותם נועם ● 14/6/2024 04:45 ● ערב ערב 3176
הפגיעה בנמל אילת מולידה שרשרת של פגיעות בענפי התובלה, האבטחה, ואף פוגעת בהכנסות יישובי חבל אילות ואילת ● מנהל הנמל ממליץ ללקוחותיו לשלם לחות'ים 100 אלף דולר תמורת זכות מעבר בטוחה ואף מבטיח להשתתף במימון ● ואולם תוקפו של הסדר השהיית סכסוך העבודה בין עובדי הנמל להנהלה עומד לפוג וחרב הפיטורים מונפת מחדש ● לפחות בסעיף זיהום הים והאוויר, ומספר תאונות הדרכים בהן מעורבות משאיות, בכביש 90 נרשם שיפור
נראה כי נמל אילת בדרך לפיטורים המוניים
בהעדר שינוי משמעותי עד סוף החודש, המשבר בין הנהלת הנמל לעובדים עלול לצוף מחדש. גדעון גולבר מנכ''ל נמל אילת

   האנייה האחרונה שפקדה את נמל אילת  ועל סיפונה רכבים חדשים מהמזרח, עגנה בחודש נובמבר 2023. מאז ועד היום שובת נמל אילת ועבודה וכמותו גם נמל קצא"א, העומד שומם ממכליות דלק. שערה הדרומי של מדינת ישראל, זה שמכרו לנו כל השנים כ"נכס אסטרטגי, השומר על נתיבי השייט הפתוחים של ישראל", הפך באחת למשותק והוכיח כי לקואליציה בינלאומית ומקל וחומר שגם לישראל, אין שליטה או יכולת להשפיע על חופש נתיבי השייט בים האדום. 
   אם ערב המלחמה חנו בשטחי האחסון של נמל אילת ויישובי הערבה כ-60 אלף רכבים, הרי שמאז התדלדל מספרם והוא עומד כרגע על כ-10,000 רכבים, אותם בדעת הנהלת הנמל לשנע בחזרה אל שטחי הנמל, וזאת במטרה לחסוך את עלות השכירות של שטחי האחסון. כזכור, דיברו בנמל אילת על מחסור חמור בשטחי האחסון ערב המלחמה. כתוצאה מכך הושכרו לנמל שטחים בשדה התעופה רמון, בתמנע, ביוטבתה ובאילת. שטחים אלה הניבו הכנסות נאות לקיבוצי חבל אילות ולעיריית אילת ורש"ת, וסביבם התפתחה תעשייה נוספת של אבטחה וניקיון, שהעסיקה עובדים נוספים. 
   לשורת נפגעים אלה מצטרפת גם קבוצת תעבורה, שהפעילה עד לפרוץ המלחמה קו פעיל של מאות משאיות שחצו מידי שבוע את הערבה בהובילן מכוניות מנמל אילת למרכז. בשיא הפעילות הפעילה תעבורה 25 מוביליות רכב בקו אילת מדי יום (מתוך צי של כ־40 מוביליות) והיא אחראית על כ-70 אחוז מתעבורת הרכבים מנמל אילת למרכז, לצד כמה חברות קטנות נוספות. הכנסותיה של הקבוצה ממקטע זה עמדו על כ-3 מיליון שקל בחודש וכעת ירדו הכנסותיה מכלל פעילותה בדרום לכדי מחצית, זאת לאחר שהחל מחודש פבראור השנה ירדה כמות שינוע הרכבים שמבצעת החברה עבור הנמל באופן משמעותי.   
   על פי נתוני רשות הספנות, עד פרוץ המלחמה נמל אילת קלט את מרבית יבוא כלי הרכב. ב־2023 יובאו ארצה דרך הנמל 149.5 אלף מכוניות, לעומת 114 אלף שיובאו דרך נמל אשדוד ו־81.2 אלף שהגיעו דרך נמל חיפה. 

   בראיון שנתן גדעון גולבר, מנכ"ל נמל אילת, לאסף זגריזק מגלובס (3.6),  הוא התייחס למצבו הרע של הנמל: "זו לא אשמת הנמל אלא אשמת החולשה של מדינות הקואליציה בטיפול בחות'ים. אי אפשר להזניח את הסוגיה הזו למרות המלחמה. אבל אין פתרונות, ולכן אני לא מתבייש להגיד ללקוחות לשלם לחות'ים 100 אלף דולר כדי לעבור, ואני אשתתף במימון. אני לא ישן בלילה, ואם צריך לשלם למצרים כדי לעבור בתעלת סואץ, או לחות'ים כדי לעבור בבאב אל מנדב, אז זה מה שצריך".
   גולבר חזר על האיום לפטר עובדים: "אין עבודה בכלל כבר שבעה חודשים. כעת אנו שוקלים פיטורים, משום שבהסכם הקיבוצי אין אפשרות להוציא לחל"ת, אבל יש אפשרות לפטר, וייתכן שאין לנו ברירה".
   כזכור, גרמה הודעה דומה של גולבר למשבר מול ההסתדרות בחודש אפריל האחרון, אז נפתר המשבר באופן זמני בהתערבות ההסתדרות, שהוציאה הודעה משותפת לצדדים ממנה ניתן היה ללמוד כי חרב הפיטורים הוסרה מעל עובדי הנמל ואולם מה שלא נכתב בהודעת הצדדים אז, היה כי ההסדר ביניהם מושהה עד לחודש יוני, וככל שלא יחול שינוי בנסיבות, הרי שעם פקיעתו, פתוחה הדרך בפני הצדדים להשיב את סכסוך העבודה ביניהם על המדוכה. ■


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת