מדריך בקיבוץ ביצע עבירות מין בשש קטינות - זהו עונשו

מאת: מערכת יום יום באילת ● צילום: אילוסטרציה ● 6/6/2024 19:04 ● ערב ערב 3174
בית המשפט המחוזי בבאר שבע, התיר לאחרונה לפרסום כי גזר ארבע שנות מאסר על מדריך בקיבוץ בדרום, שהורשע בביצוע עבירות מין כלפי שש קטינות שהיו חניכות בחברת הילדים בקיבוץ ● בנוסף, הוטלו על המדריך פיצויים בגובה 115,000 ₪
מדריך בקיבוץ ביצע עבירות מין בשש קטינות - זהו עונשו
רוב העבירות שביצע הנאשם היו כרוכות בהובלת המתלוננות למקום מבודד יחסית

   מעובדות כתב האישום בו הורשע המדריך עולה כי בתקופה הרלוונטית לאישומים, הנאשם ושש הקטינות התגוררו בקיבוץ בדרום. במהלך התקופה שבין סוף שנת 2017 ועד חודש אוגוסט 2019, שימש הנאשם כמדריך בצהרון לתלמידי היסודי בשעות שלאחר הלימודים ובמהלך חופשת הקיץ. במהלך תקופה זו ביצע הנאשם עבירות מין בקטינות. הנאשם הורשע במעשה סדום, ריבוי מעשים מגונים, גרם מעשה מגונה, ריבוי ניסיון למעשה מגונה וריבוי ניסיון לגרם מעשה מגונה.

   במסגרת הטיעונים לעונש, טענה עו"ד אלכס דרנבוים מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) שניהלה את התיק: "מעשים מיניים בכלל, ובקטינים בפרט, יש בהם חומרה יתירה שעה שמדובר בקטינות או קטינים רכים בשנים, בהינתן החובה והצורך להגן על שלמות גופם ונפשם של ציבור הקטינים, על התפתחותם התקינה, על כבודם של קטינים אשר מפאת גילם, תמימותם וחוסר ניסיונם נוטים לתת אמון באחרים ובכך הופכים להיות טרף קל עבור עברייני מין." עוד הוסיפה עו"ד דרנבוים, כי הפגיעה חמורה ביתר שאת כאשר היא נמשכת ומתבצעת על ידי איש מרות ובעל סמכות, שבמעשיו חוטא לתפקידו, מבזה ומשפיל את הקטינות.

   עו"ד דרנבוים ציינה שלמרות שהנאשם היה קטין בעת ביצוע המעשים, יש לגזור עליו 10 שנות מאסר, משום שהוא ממשיך להכחיש את המיוחס לו ולא עבר הליך טיפולי או שיקומי.

   בגזר הדין קבעו שופטי בית המשפט המחוזי יעל רז לוי, גילת שלו ואהרון משניות ביחס לנסיבות: "... רוב העבירות שביצע הנאשם היו כרוכות בהובלת המתלוננות למקום מבודד יחסית, שאין בו בנות אחרות, וברור שהדבר לא נעשה באקראי אלא לאחר חשיבה ותכנון מוקדמים. בהקשר זה נציין את המניפולטיביות שהפעיל הנאשם כלפי המתלוננות, בנצלו את האמון וההערצה של המתלוננות כלפיו ואת פערי הגילים המשמעותיים ביניהם, כאשר הציג את המעשים שביצע בהן כמשחק, ואת המשתתפות בו כ"אמיצות", כמי שהוא בחר לשחק עמן, תוך "איום" שאם לא ירצו להשתתף במשחק הוא יפנה לשחק עם בנות אחרות."

   ביחס לקביעת העונש, ציין ביהמ"ש כי הוא רשאי להתחשב בהתקיימות נסיבות שאינן קשורות בביצוע העבירה ובין היתר בבואו לבחון את מתחם הענישה הראוי במקרה המדובר קבע כי יש להתחשב : "הפגיעה של העונש בנאשם – הנאשם הינו בגיר צעיר שביצע את העבירות שיוחסו לו כשהיה בגילאים שבין 16.5 עד קרוב ל-17. ... במילים אחרות הבכורה בקבוצת גיל זו היא לשיקולי השיקום. הנאשם סיפר בדברו האחרון על השבר שפקד אותו מאז שהוגש כתב האישום, ובסוף דבריו אמר כי הוא קצת מחזיק ראש מעל המים וביקש שגזר הדין לא יטביע אותו. ברור אפוא כי כל עונש מאסר יפגע מאוד בנאשם."

   לאור האמור גזר בית המשפט על הנאשם ארבע שנות מאסר בפועל; מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננות שנע בין 10,000-50,000 ₪ למתלוננת.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש