שני תושבי אילת נעצרו בחשד להעלמת מס במיליוני שקלים

מאת: ● 2/6/2024 12:38 ● ערב ערב 3174
ראובן חן ושלומי בכר (לא מדובר בשלומי בכר מאילת דיפו) הובאו בשבוע האחרון בפני בית משפט השלום באילת במסגרת פעילות בעיר של פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום בשיתוף פקיד שומה אילת. ראובן חן, תושב אילת, חשוד בהעלמת הכנסות בסכום של לפחות 6 מיליון שקלים באמצעות חברות בבעלות בני משפחתו. שלומי בכר, תושב העיר גם הוא, חשוד בקיזוז חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של כ-3 מיליון שקלים. השניים שוחררו בתנאים מגבילים
שני תושבי אילת נעצרו בחשד להעלמת מס במיליוני שקלים
רובי חן, צילום: חיים דוד

מהבקשה למעצר של ראובן חן עולה שהוא חשוד בביצוע שורת עבירות מס באמצעות חברות של בני משפחתו. מהחקירה עולה כי לראובן חן גישה לחשבונות הבנק של החברות "סטוק חשמל אלקטרוניקה" בבעלות בן משפחתו ו"שמי אל אלקרטיק אילת בע"מ",  בבעלותה של רעייתו, והוא המבצע את הפעולות בחשבונות בפועל. על פי החשד חן נהג להסוות את נתיב העברת הכספים בחברות לכיסו הפרטי מבלי לדווח על כך. בבדיקה שבוצעה אצל נותני שירותים פיננסים באילת עלה החשד כי חן פורט צ'קים במיליוני שקלים אותם קיבל מלקוחות, ובדיקת חשבונות הבנק של חן ורעייתו מעלים כי הופקדו בחשבונם סכומים במיליוני שקלים שלא דווחו בספרי החברה. בנוסף, על פי החשד חן הפקיד לחברת "סטוק חשמל"  סכום כולל של כ-10 מיליון ₪ כאשר לחברה מעולם לא נפתח תיק ברשויות המס. על פי החשד, באמצעות פעולות אלה, חן העלים הכנסות בסכום של לפחות כ-6 מיליון ₪.

בפעילות אחרת של פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום, עלה החשד כי שלומי בכר, תושב אילת ומנהל ובעלים של חברת א.ק.ל מערכות בע"מ העוסקת בייעוץ ניהולי, מעלים הכנסות באמצעות החברה. על פי בקשת המעצר, בכר עשה שימוש בחשבוניות כוזבות בסכום כולל של כ-3 מיליון ₪ בספרי החברה, על מנת להקטין את הכנסות החברה ובמטרה להתחמק מתשלום מס.