מי ראה את האוטובוס החינמי של תושבי אילת בנתב''ג?

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 31/5/2024 08:27 ● ערב ערב 3174
יממה בלבד לאחר שראש העיריה אלי לנקרי וגזבר העירייה אסי בן חמו, ערכו סיור בטרמינל 1 בנתב''ג, יחד עם מנכ''ל רשות שדות התעופה - אמנון כהן ומנהל נתב''ג - אודי ברעוז, במטרה לעמוד מקרוב אחר הצרכים והמענים לתושבי אילת עם המעבר לטרמינל 1, שנפתח אמש לפעילות ● מתברר כי ההבטחה העיקרית שאמורה היתה כבר להיות ממומשת, קרי: הארכת פעילותו של האוטובוס החינמי מטרמינל 1 לרכבת סבידור בתל אביב, אינה מיושמת וכי האוטובוס המיוחל כלל לא ממתין לנוחתים בטיסות הבוקר של ישראייר וארקיע
מי ראה את האוטובוס החינמי של תושבי אילת בנתב''ג?
מחפשים את האוטובוס החינמי לנוחתים מאילת לתל אביב - מישהו ראה?


   תושבי אילת שנחתו אמש (ה') בטרמינל 1 בשעות הבוקר, היו הראשונים לחנוך מחדש את הטרמינל שהיה סגור לאורך כמעט שמונה חודשים מאז פרוץ המלחמה. כזכור, הודיע רש"ת על סגירתו של טרמינל 1 ע לאחר שמרבית החברות הזרות ביטלו טיסותיהן לישראל והשדה פעל במתכונת מצומצמת. עבור הטסים לאילת היה מדובר בפתרון עדיף על המצב הרגיל, בו הם נוחתים מאילת בטרמינל 1, נאלצים להמתין לשאטל החינמי שייקח אותם לטרמינל 3, משם ורק משם, יוכלו לקחת את הרכבת לתל אביב. מהלך מסורבל וארוך לכל הדעות, אם גם מוסיפים עליו את זמן ההמתנה והנסיעה הנדרש מרחבת החנייה של המטוס בנתב"ג ועד לטרמינל 1, שם מורדים הנוסעים.

   תושבי אילת שנחתו בטיסות הבוקר הביעו תרעומת על כך שההבטחה לא ממומשת כבר ביומה הראשון. בתחילה הם עוד המתינו לאוטובוס החינמי ואולם משזה בושש להגיע ובהעדר מספר טלפון או נציג של רש"ת או משרד התחבורה, לא היה אף טעם להמשיך ולהמתין,ף במיוחד כאשר השאטל החינמי לטרמינל 3 הגיע בתוך דקות ספורות וכך קרה שכל מאות הנוחתים עלו על השטלים ועל מוניות ובתוך דקות ספורות התרוקנה הרחבה בנתב"ג והנוסעים התפזרו כשהם ממורמרים על הבטחת השווא.

 

***

 

   במשך חודשי המלחמה נהנו הטסים מאילת מהמראות ונחיתות בטרמינל 3 הצמוד לרכבת, דבר שחתך את זמני הטיסה בשעה לפחו’, אלא שמי שהובטח שישוב אף הוא לנוף טרמינל 1 דווקא לא נראה במקום – הכוונה לאוטובוס החינמי הלבן שהיה ממתין בשעות הבוקר לנוחתים ושעל פי הבטחת ראש העירייה, ומשרד התחבורה, אמור היה להמשיך ולפעול גם בשנתיים הקרובות, לאחר שתוקצב בתקציב מיוחד בגובה מיליון שקל לכל אחת מהשנתיים הקרובות. האוטובוס הזה אמור לפעול באופן רציף בין השעות 9-11 בבוקר, רק שבעיה אחת קטנה ישנה עם הנושא – איש אינו יודע מתי וכמה פעמים בדיוק יוצא האוטובוס מטרמינל 1 לתל אביב, ומה שאולי חמור יותר, איש גם אינו טורח לסנכרן בין שעות הנחיתות (במקרים של איחורים) לבין מועדי יציאת האוטובוס וכך, בהעדר סנכרון, גם אם הגיע אוטובוס ובשלב מסוים הוא אף עזב את התחנה, היה זה כשאין עליו נוסעים, שעה שכל נוסעי שתי הטיסות שהמריאו מאילת אמש בסביבות השעה 8 בבוקר, מצאו חניה ריקה מאוטובוס במקום בו אמור היה זה להמתין להם.

   מאחר והיה מדובר ביממה אחת בלבד לאחר שראש העיר ערך במקום סיור והתחייב לעקוב מקרוב אחר יישום התוכנית (שאמורה גם להוריד את מחיר הטיסה לתושבי אילת ל-99 שקל לכרטיס במחיר מסובסד, דבר שעדיין לא קרה), פנה 'ערב ערב' כבר אתמול לדוברת העיריה וביקש ממנה לבדוק מול משרד התחבורה מדוע לא המתין האוטובוס נוחתים מאילת. בעירייה הבטיחו לבדוק מול המשרד ולחזור אלינו עם תשובה ואולם עד לרגע זה לא קיבלנו התייחסות לנושא. שאילתה שהעברנו אנחנו למשרד התחבורה בנושא כבר אתמול, נותרה ללא מענה.

 

***

 

   לפיכך, כל מה שנותר לתושבי אילת לעשות, הוא להמשיך ולעקוב ולדווח לנו ב'ערב ערב' האם ההטבה אכן מתבצעת ואם כן, האם היא מיושמת באופן מיטבי ובסנכרון מול מועדי הנחיתות, או שמא היא נעשית כלאחר יד ורק על מנת לצאת ידי חובה, שלא לומר מיושמת באופן רשלני ובזבזני, כפי שהוכיחו עצמם כל הפתרונות שהוביל משרד התחבורה ביחס להקלה על ההגעה לעיר אילת בשנים האחרונות, החל מכישלון שדרוגו של כביש הערבה שהינו כביש דמים, דרך הפעלתו הגרעונית של שדה רמון שהפך לפיל לבן וכלה בהחלטות האומללות להרחיק את שדה התעופה מהעיר באופן שהפך אותו לבלתי אטרקטיבי בעליל, כמו גם ההחלטה להותיר את העיר תל אביב ללא שדה תעופה משלה. כל אלה חוברים למערך היסעים בלתי אפקטיבי של אוטובוסים של אגד משדה רמון לאילת עליו כתבנו בשבוע שעבר (הקווים היוצאים מרמון מסרבים להעלות ולהוריד נוסעים בנסיעתם ברחבי העיר וכך יוצא שהם נוסעים עם נוסעים בודדים ולעיתים קרובות יקים מאדם). על רכבת לאילת אנחנו כבר לא מדברים, כי נגנר לנו האוויר והאמת, אם זה לא היה כל כך עצוב, ייתכן שהיינו צוחקים מהחלם שנקרא משרד התחבורה והעולב שנקראת שרת התחבורה מירי רגב.

'ערב ערב' פנה לעיריית אילת ולמשרד התחבורה וביקש לברר מתי היכן ובאיזו תדירות יוצא האוטובוס החינמי לתושבי אילת מטרמינל 1 ואולם מאז אמש ועד עתה לא התקבלה תגובתם.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת