טרם פורסם מועד בי”ס של החופש הגדול

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 31/5/2024 01:10 ● ערב ערב 3174
הורים לתלמידים בבתי הספר היסודיים והגנים, הביעו השבוע חשש שמא יש בכוונת משרד החינוך לבטל בקיץ הקרוב את מיזם 'בית הספר של החופש הגדול' ● מנהלת רשת המתנ"סים אישרה: "עדיין לא קיבלנו את ה'קול הקורא' ממשרד החינוך, ובכל מקרה אנחנו מוכנים" ● במשרד החינוך מרגיעים: "הקול הקורא אמור לצאת עד סוף השבוע”
טרם פורסם מועד בי”ס של החופש הגדול
גם מיזם ביה''ס של החופש הגדול מתעכב עד לרגע האחרון

בעוד חודש בדיוק אמורים תלמידי בתי הספר היסודיים לצאת לחופש הגדול, אלא שגם היום עדיין לא ברור להורים האם גם בחופש הקרוב יתקיים המיזם המבורך- בית הספר של החופש הגדול, כמו בשנים הקודמות. 

   לטענת ההורים, גם היום, חודש ימים לפני תחילת החופש, אין עדיין פרטים לגבי קיומו של המיזם כמו גם לגבי קייטנות ההמשך של רשת המתנ"סים בעיר. מנכ"לית רשת המתנ"סים בעיר, איריס כהן, אישרה השבוע כי במשרד החינוך טרם פרסמו את הקול הקורא להפעלת המיזם. קול קורא שזוכה בכל שנה באילת למענה מצידה של רשת המת"נסים שמפעילה עבור משרד החינוך את בית הספר של החופש הגדול. במרוצת 10 השנים הקודמות בהם פעל בית הספר של החופש הגדול בארץ ובתוך כך באילת, ניצחה על פעילותו רשת המתנ"סים בעיר. המדובר על פעילות המתקיימת בבתי הספר היסודיים לתלמידי כתות א'- ג' במהל שלושת השבועות הראשונים של חודש יולי במשך חמישה ימים בשבוע במטרה ליצור רצף חינוכי לתלמידים גם בחופשת הקיץ. התוכנית נועדה בין השאר להגביר את המוגנות של התלמידים בימי החופשה הארוכה ולהקל על הנטל על ההורים. בכל שנה מעורבים במיזם תכנים חברתיים חוויתיים לצד תכנים לימודיים קלים. לצד בית הספר של החופש הגדול פועל מערך דומה של גני החופש הגדול. פעילות המיזם ממוממנת ברובה על ידי משרד החינוך בהשתתפות סימלית מצד ההורים.
   ולמרות שטרם יצא הקול הקורא אל מפעילי הפרויקט ברשויות, ברשת המתנ"סים באילת מבהירה המנכ"לית איריס כהן כי כל הצוותים והתכנים כבר מוכנים וממתינים וכי לא ידוע לה על הכוונה לבטל את הפרויקט. מאחר וטרם התקבלה ברשת המתנ"סים הודעת משרד החינוך לגבי משך הפרויקט השנה, לא יצא המתנ"ס בפרסומים לגבי קייטנות ההמשך בעיר. "ברגע שנדע באיזה שבועות יפעל בית הספר של החופש הגדול, נוכל לצאת בפרסומים של קייטנות ההמשך שלנו שיתקיימו גם השנה בסיומו של הפרויקט", מבטיחה כהן.

 גם במשרד החינוך דחו השבוע את האפשרות כי יש כוונה לבטל את בית הספר של החופש הגדול. דוברת משרד החינוך במחוז הדרום הבהירה השבוע: "אנו מדייקים את המענה לכל האוכלוסיות. הקול הקורא אמור לצאת עד סוף השבוע הקרוב". לשאלה כמה שבועות יתקיים השנה בית הספר של החופש הגדול השיבה הדוברת: "כנראה שלושה שבועות, אבל מסתמן שיחריגו את המפונים ואת העוטף". ■


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש