הפרקליטות הודיעה על סגירת תיק החקירה נגד אושרת חקון

מאת: רותם נועם ● 31/5/2024 01:05 ● ערב ערב 3174
ספיח נוסף של פרשת החשד לשוחד הנחקרת כנגד הקבלן האילתי סמי נופי, התאייד בקול ענות חלושה, עם הודעת הפרקליטות לאושרת חקון, מי ששימשה כמנהלת פרויקטים ותשתיות באגף ההנדסה בעיריית אילת, ובעלה איתן חקון, על סגירת תיק החקירה בעניינם ● אושרת חקון: ''זו היתה תקופה מהקשות בחיי, אנשים התרחקו ממני, חלק בחר להשמיץ, היו כאלה ששמרו על קשר בסתר ואחרים פשוט נעלמו, האמונה שהצדק יצא לאור החזיקה אותי'' ● כיום היא חובקת עסק חדש לייעוץ וליווי בתחום התכנון והייעוץ ההנדסי
הפרקליטות הודיעה על סגירת  תיק החקירה נגד אושרת חקון
אושרת חקון: ''תמיד אהיה אסירת תודה לחברים ובני המשפחה שהאמינו וליוו אולי לאורך השנים' הקשות'’

   לאחר כמעט ארבע שנים בהם עמדה תלויה מעל ראשה של אושרת חקון - מי ששימשה עד 2020 בתפקיד מנהלת פרויקטים ותשתיות באגף ההנדסה בעיריית אילת - חקירה משטרתית בחשד לקבלת שוחד וטובות הנאה מהקבלן סמי נופי, התקבלה אצלה ב-18.4 ההודעה המיוחלת מפרקליטות המדינה, המודיעה לה כי הוחלט על גניזת תיק החקירה כנגדה. בהודעה לאקונית הסתיימה באחת מסכת עינוי דין ועננה של חשדות חמורים שריחפה מעל חקון, שלא פיללה כי תפרוש לגמלאות בתום 29 שנים בשירות הציבורי, בנסיבות כאלה.

   ביסוד החשדות שנחקרו כנגד חקון, עומדת חקירתה של יחידת להב 433, את פעילותו של הקבלן האילתי סמי נופי מאז אוקטובר 2020, זאת בעקבות תלונות שהעביר עליו אחיו, הקבלן האילתי מרואן נופי, בצל סכסוך משפחתי שבין הצדדים. במסגרת חקירה זו, שהסתעפה לאורך השנים, נחקרו עשרות עובדי עירייה, קבלנים ובעלי תפקידים, חלקם באזהרה, ובחודש פברואר השנה, הודיעה הפרקליטות כי 16 מהם קיבלו זימון לשימועים בטרם הגשת כתי אישום. ל'ערב ערב' נמסר השבוע ממשרד המשפטים כי השימועים טרם הושלמו במלואם. בראש מקבלי הזימונים אבי כהן מנכ"ל חכ"א, שכבר בחודש פברואר השנה, חשפנו ב'ערב ערב' כי אישום השוחד המרכזי שהועלה כנגדו קרס וכי נכון למועד זימונו לשימוע, יוחסו לו עבירות כלכליות בלבד. שונה, כאמור, היה המקרה של אושרת חקון, שהחקירה בעניינה נסגרה בהחלטה שלא להגיש כתב אישום.  
חקון שנעצרה באוקטובר 2020 ביחד עם החשודים הנוספים, שוחררה בהמשך למעצר בית והורחקה מאגף ההנדסה למשך 21 יום, וביהמ"ש אישר לפרסם את שמה ואת שמו של בעלה איתן חקון, עובד במחלקת הספורט בעיריית אילת, שנעצר אף הוא בחשד דומה באותה פרשה. גם כנגדו, הודיעה הפרקליטות כי החליטה לגנוז את החקירה ולא להגיש כתב אישום. 

   בראיון ראשון מאז הודעת הגניזה, מספרת אושרת חקון ל'ערב ערב', על החוויה הקשה שעברה במהלך השנים מאז התפוצצה הפרשה, בה טרם הוגשו עד היום כתבי אישום: "נולדתי באילת, בת למייסדי העיר ואמא לארבעה ילדים ונשואה באושר לאיתן. שניים מילדיי הלכו בדרכי ולומדים לימודי הנדסה. בעיריית אילת עבדתי 29 שנים, שם התחלתי כפקחית עירונית אחרי שהשתחררתי מהצבא ושנתיים לאחר מכן עברתי למינהל הנדסה. יצאתי ללימודי הנדסה אזרחית ושימשתי כמנהלת מחלקת פרויקטים ותשתיות בהנדסה, במשך שנים רבות. כתושבת אילת ותיקה (מעל 50 שנים) ובת למייסדי העיר, ראיתי בעבודתי במינהל הנדסה בעירייה שליחות ותמיד נלחמתי למען טובת העיר והתפתחותה".
על הפרשה שהסתיימה, היא אומרת: "זו היתה תקופה בין הקשות בחיי. לעבור עינוי דין משך כמעט ארבע שנים כשאתה יודע מי אתה ומהן אמות המידה והערכים לפיהם אתה פועל, שבהם זוכיתי זיכוי מוחלט התיק נסגר ונגנז. זו תחושה קשה במיוחד כשמדובר בתקופה כל כך ארוכה. מה שהחזיק אותי זו האמונה שהצדק ייצא לאור.

   חקון מספרת בגילוי לב על ההשלכות הקשות של החשדות הכבדים בעיר קטנה כמו אילת: "לצערי, בתקופה הזו, אנשים התרחקו ממני מחשש שיידבק בהם רבב. חלק בחר להשמיץ, היו כאלה ששמרו על קשר בסתר ואחרים פשוט נעלמו. אני ומשפחתי עברנו עינוי דין של שנים. נפגענו כלכלית, שילמנו לעורכי דין לא מעט כספים. הכי קשים היו ימי המעצר בנווה תירצה. לאנשים נורמטיביים קשה מאוד לעבור מסכת של השמצות, צווי הרחקה ממקום העבודה מחברים ומשפחה.
חברים לעבודה, בני משפחה, מנהלים ועוד אנשי ציבור, קבלנים נחקרו רק כדי להפעיל עליי לחץ. הושפלתי. החוקרים הגיעו למקום עבודתי, הוציאו אותי באזיקים ליד כל העובדים. בנוסף השמועה הופצה בעיר וכתבים המתינו לי מחוץ למינהל ההנדסה בעירייה. במעצר הייתי בתנאים מחפירים עם נרקומנים וסוחרי סמים, עבירות אלימות ועוד. החקירות נמשכו מבוקר עד לילה. אחרי הכל, החוסן הנפשי והאמונה באלוהים, הם שנתנו לי את הכוח לשרוד את התקופה הזו.
אנשים חושבים שפוטרתי מהעבודה וגם זה לא נכון. בזמנו יצאה עיריית אילת בעידוד יציאה לפנסיה עם תנאים טובים. אז החלטתי לפרוש ולפתוח עסק עצמאי. חתמתי על הסכם יציאה לפנסיה כשישה חודשים לפני המקרה. לא פוטרתי, כפי שהופץ בעיר.
חשוב לי שידעו מי אני ומה עשיתי לטובת העיר. זה חשוב לי למען המשפחה שלי, הילדים שלי, שראו אותי עובדת לאורך 27 שנים, בלויאליות מוחלטת, נלחמת למען פיתוח העיר בה נולדתי, גדלתי ומגדלת בה באהבה ובגאווה את משפחתי.

חקון מבקשת להודות למשפחתה, לחברים הקרובים, "שלמרות שגם הם עברו השפלה, עמדו לצדי בימים הקשים של חיי. ובכלל, תמיד אהיה אסירת תודה להם שהאמינו בי מהתחלה וכמו שתמיד ידעתי  שהאמת תצא לאור גם אם באיחור".
חקון מסכמת: "מאז שפרשתי, זכיתי לשמחתי, למנף את המומחיות שלי ולפתוח עסק בדיני תכנון ובניה, ובו אני מייעצת יעוץ הנדסי, ומעניקה  שירותי הנדסה וליווי ליזמים ופרטיים וכן בענף המלונאות והעסקים. מדובר בליווי ופיקוח מלאים על מיזמי בניה ואת הידע שלי אני ממשיכה לתרום לטובת העיר שלי, לא בפן הציבורי אלא בפן הפרטי, על סמך הניסיון הרב שרכשתי בוועדות רישוי, משנה, מליאה, חתימות על היתרי בניה, ליווי תכנון והקמת שכונות תשתיות ופיתוח ברחבי אילת. על אלה תמיד אהיה אסירת תודה לעיריית אילת שהיתה עבורי בית כמעט שלושה עשורים בהם למדתי והתפתחתי".  ■


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש