חדש! פארק בשכונת נווה מדבר

מאת: דוברות עיריית אילת ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 29/5/2024 10:40 ● ערב ערב 3174
מהפיכת הפארקים הירוקים וגני המשחקים נמשכת והפעם עם פארק חדש בלב שכונת נווה מדבר. הפארק המשתרע על שטח של מעל 9 דונם, היה ברובו רחבה חולית והפך לריאה ירוקה עם כ - 100 עצים חדשים, מדשאות, טרסות, פחים מצוירים, ספסלים ופרויקט ראשון של תאורה סולארית בפארק ציבורי במסגרתו הוצבו 67 עמודי תאורה סולארית שקולטים אנרגיה מהשמש ביום ופולטים אור בלילה כולל בקרת שליטה מרחוק.
חדש! פארק בשכונת נווה מדבר
תגיות:

את הפארק הכשירה העירייה בליווי מינהל שירות לתושב והוא כולל פיתוח השטח הציבורי הפתוח (שצ"פ) בעלות של 3.5 מיליון ₪. הפארק החדש המשתרע על שטח של מעל 9 דונם, ישמש מתחם קהילתי הכולל ריאה ירוקה, שבילי הליכה, ספסלים מוצללים וגן משחקים שהיה קיים במקום, ויעבור שדרוג נוסף. עוד במסגרת העבודות הונגש כל הפארק כולל חניות לא.נשים עם מוגבלות. בנוסף כחלק מפרויקט אומנות רחוב ברחבי העיר, ובמטרה להוסיף צבעוניות לפארק הוביל מינהל שירות לתושב צביעת אלמנטים בפארק על ידי האמנית לאורה בוראנה גרין, שצבעה בצבעים חיים את הפחים הפזורים ברחבי הפארק.

 

 

פארק נווה מדבר מצטרף לשורת פארקים עירוניים שהכשירה העירייה, ביניהם פארק הטרמינל שנפתח לאחרונה בשטח הדרומי של שדה התעופה הישן, פארק אופירה בלב אזור התיירות שעבר מתיחת פנים, פארק נבון ברובע 9 בשכונת השחמון שכולל מסלול הליכה היקפי המשלב את הפארק הנגיש והפארק המדעי וכן פארק יעלים שהכשרתו הולכת ונשלמת בימים אלה בלב שדרת יעלים ויכלול גן משחקים טבעי, ספריה, גינת פרפרים, פארק לכלבים, פארק ספורט ועוד.

 

 

לצד אלה, משודרגים מידי שנה עשרות גני משחקים ונוספים חדשים, ביניהם הגן הנגיש החדש הסמוך לבית ספר "אורים" לחינוך מיוחד, שנחנך לאחרונה ומותאם כולו לילדים עם מוגבלות. עוד במסגרת העבודות משדרגת העירייה גם פארקי ספורט ומוסיפה חדשים, ביניהם הפארק החדש ברובע 9 בשחמון שנוסף השנה ל – 13 פארקי ספורט ברחבי העיר.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש