אילת עושה טוב

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 16/3/2023 20:30 ● ערב ערב 3111
ביום שלישי האחרון לקחה גם העיר אילת חלק ביום המעשים הטובים הארצי ● עשרות ארגונים, עמותות ויחידים מצאו את הדרך שלהם לחתום על מעשה טוב ספיישל ליום המיוחד הזה ● באילת וזה כבר לא חדש, פועלים ביום יום עשרות רבות של גופים ויחידים במעשים טובים למען האחרים ● יוזמה חדשה שתופסת תאוצה בימים אלו היא סיירת הזה''ב, תושבים שיבקרו את הקשישים הבודדים שחיים בינינו ● למעלה מ-100 מתנדבים כבר נרשמו לפרויקט
אילת עושה טוב
התרמת שיער עם סגן ראש העירייה

באילת לא מחכים ליום המעשים הטובים כדי לצאת לרחובות ולהתנדב. שמם של תושבי אילת, וזה כבר לא חדש, יוצא לפניהם כתושבים חמים ואיכפתיים שפועלים רבות ביום יום בעזרה לזולת. אם בקבוצות, אירגונים או בבודדים, אם בעשייה בשטח כדוגמת חיים זהבי וקבוצות המבוגרים ובני הנוער שעושים אצלו חיל בהכנת משלוחי מזון לנצרכים ואם ברשתות החברתיות שם עולות חדשות לבקרים פניות של תושבים לטובת גיוס הקהילה לצרכים כאלו ואחרים. ולמרות כל אלו גם אילת הצטרפה כמידי שנה ליום המעשים הטובים שצויין בעיר ביום שלישי האחרון בשורה של מעשים טובים בהם לקחו חלק כמיטב המסורת בעיר  עשרות ארגונים, עמותות, חברות, חיילים, בני נוער ומאות תושבים.

 

במסגרת המבצע תרמו שיער 35 ילדות, נערות ונשים באמצעותו ניתן לייצר 6 פאות
מועצת התלמידים בתיכון "גולדווטר" התנדבו בבית של סוזן

 

משהו טוב ליום נהדר


 יום המעשים הטובים באילת כלל שני מבצעים להתרמת שיער, מבצע התרמת דם ומגוון פעילויות בקהילה למען האוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, אוכלוסיית הקשישים, בני נוער מצדיעים, טיפוח גינות וצביעת בתים ועוד. ראש העירייה, אלי לנקרי פתח את הבוקר במבצע התרמת דם ובמוקדים שונים ברחבי העיר כדי לברך את המתנדבים על עשיית מעשים טובים וזכה לביקור של תלמידי כיתה ה' 1 בבית ספר תל"י הרי אילת, שבאו להגיד לו תודה אחרי שאמור תודה לכבאים ולשוטרים. 
מתנדבי המטה העירוני לבטיחות בדרכים בעירייה בשיתוף ארגון רוטרי ובנק דיסקונט פתחו את הבוקר בתיגבור מעברי חציה וסייעו לילדי אילת לחצות בבטחה. מתנדבי יד רוזה בשיתוף עובדי מחלבות יטבתה ארזו מאות סלי מזון שיחולקו לקראת חג הפסח. חיילי בסיס חיל הים התנדבו במועדון יום לקשיש, במרכז הרב נכותי "מיוחד" ובאריזת סלי מזון. שוטרי מג"ב צבעו וניקו בתים לאזרחים וותיקים חסרי עורף משפחתי. מכינת באר אורה ועובדי תנובה יחד עם להקת המשפחה והמועצה לישראל יפה חברו יחד לשמח את דיירי דיור מוגן יהל 5. תלמידי הישיבה התיכונית "צביה" צבעו וחידשו את הפרגולות בבית החייל. עובדי החברה המרכזית למשקאות צבעו וחידשו דירה של אקי"ם. קבוצת נגריות מהנגרייה של הילה שיפצו את חנות יד שניה. מתנדבים ומועסקים של "מיוחד" – מרכז תעסוקה רב נכותי חידשו את הגינה במרכז ושתלו צמחי תבלין. מתנדבים בבית לאזרחים ותיקים יעניקו לאזרחים ותיקים טיפוח הגוף והנפש. עובדי קצא"א ישפצו חצר בגן ילדים עם צרכים מיוחדים ועוד. 

 

בבית רפאל ארך יום המעשים הטובים שבוע. המתנדבים מחלקים אוכל
ילדי אילת מצדיעים לכוחות הביטחון וההצלה
ראש העיריה עם תלמידי תלי הרי אילת

 

בני הנוער הצטרפו לחגיגת העשייה


בני הנוער האילתים שמתנדבים במהלך כל השנה, התנדבו גם הם במוקדים שונים. נוער אילת הצדיע לכוחות הביטחון, החירום וההצלה, נוער הצופים הכינו לוחות מודעות משמחות לכיתת הוותיקות, מועצת התלמידים של גולדווטר התנדבו בבית של סוזן, תלמידי התיכוניים חילקו דוחות חיוביים לנהגים ולעוברים ושבים ועוד. לצד אלה התקיימו בבתי הספר הפסקות פעילות סביב עשיית הטוב ובגני הילדים ביצעו מתנדבי "זהב בגן" פעילות סביב סבלנות ונדיבות. בסיום היום הוזמנו כולם להפנינג טרמפולינות שחתם בשמחה את היום.

תרמו שיער 
מבצע התרמת שיער התקיים ביום המעשים הטובים במרכז הצעירים בהובלת סגן וממלא מקום ראש העירייה – מתן בארי יחד עם צוות המרכז בשיתוף זיכרון מנחם. במסגרת המבצע תרמו שיער 35 ילדות, נערות ונשים באמצעותו ניתן לייצר 6 פאות. מבצע נוסף של התרמת שיער קיימה גם משטרת מרחב אילת בשיתוף זיכרון מנחם לצד מבצע התרמת דם שהובילו מד"א והתקיים במבנה המשטרה. למבצע נרתמו מספרות אילתיות ביניהן צנזורה ופיני טרבלסי. 

 

אזרחים ותיקים מתנדבים בצהל
המטה העירוני לבטיחות בדרכים

 

הפנינג נתינה בבית רפאל


אם תשאלו את זילי גרוסמן, מנהלת בית רפאל, היא תספר לכם איך כל יום בשנה הוא יום המעשים הטובים מבחינתה כי בכל יום ישנם מתנדבים שעוזבים את עיסוקיהם הרגילים ומגיעים לעזור, אם בהכנת כריכים לתלמידי בתי הספר וחלוקתם לבתי הספר, אם בהכנת סלטים לארוחת צהריים או אריזת האוכל אותו מחלקים לבתי הנצרכים. ואף על פי כן, יום המעשים הטובים צויין גם כאן ובגדול, כשהוא מתפרס לא רק על יום אחד אלא כמעט על פני כל השבוע "כדי שהעבודה של המתנדבים תהייה אפקטיבית", מסבירה זילי. בין המתנדבים שהגיעו לסייע בבית רפאל היה צוות של בית החולים יוספטל, קבוצת הייטקיסטים שהכינו סנדוויצים לתלמידים וגם חילקו בין בתי הספר, קבוצה של מנהלים ממלון קלאב הוטל בעיר שהגיעו עם מצרכים ובישלו, חיילים מבסיס חיל הים באילת הגיעו לבית רפאל וקיימו בחוץ מסיבה לבאי המקום עם מכונת ברד ומכונת סוכר על מקל. אירועי יום המעשים הטובים יסתיימו כאן רק בסוף השבוע. "כשאנשים מגיעים אלינו ורואים את גודל הפעילות הם המומים", מספרת זילי. "אנשים לא מבינים כמה ילדים מגיעים לבתי הספר בלי סנדוויצ'ים וכמה אוכל אנחנו מחלקים לאנשים בעיר. עד שלא מגיעים לכאן ורואים את הכמויות ואת העשייה לא מבינים מה באמת קורה בעיר שלנו", היא אומרת ומספרת שבמהלך יום המעשים הטובים היא שיחררה את המתנדבות הקבועות לטובת שעת ריקודים בקומה השנייה של בית רפאל בניצוחה של רקפת, הנהגת שמחלקת את האוכל לנצרכים שהיא גם רקדנית. "הייתה שמחה גדולה אצלנו", מסכמת גרוסמן.

 

נערי תנועת הנוער המשטרתית ''שחקים'' חילקו דו״חות חיוביים לנהגים

 

 

סיירת הזה"ב שבדרך


לצד פעילויות יום המעשים הטובים ממשיכים תושבי אילת להתנדב על בסיס יומי. אחד הפרויקטים שתופסים תאוצה בימים אלו הוא סיירת הזה"ב, פרויקט בהובלתו של תושב העיר אייל סורגיט ששם לו למטרה לגייס כמה שיותר תושבי אילת שיקבלו הדרכה ויצאו לביקורים שבועיים אצל קשישים שחיים לבדם בעיר. "הרעיון נולד אצלי עוד בימי הקורונה כששירתתי במילואים בפיקוד העורף והבנתי כמה  קשישים חיים לבדם באילת", מספר סורגיט שחליט לעשות מעשה. "הייתי נכנס לביתם של הקשישים, יוצא משם ובוכה. איך יתכן שקשיש יושב בבית לגמרי לבדו?", מצר סורגיט. לדבריו ישנם כיום בעיר כ – 1000 קשישים שחיים לבדם. "זה לא אומר שהם עריריים, אבל בפועל הם חיים לבד וצריכים נפש חיה בסביבתם", מסיר אייל את היוזמה אותה מחבקת עכשיו אמירה אדרי, מנהלת המשרד להתנדבויות בעיריית אילת. להפתעתו הגדולה של אייל, רגע לאחר הפירסום הראשון על הקמת הסיירת, הוא קיבל למעלה מ-100 פניות של תושבים שמוכנים לקחת חלק פעיל ולבקר את הקשישים על בסיס קבוע. "נקיים יום ראיון, נבחר את האנשים המתאימים שיעברו הדרכה וכולי תקווה שכבר לאחר הפסח סיירת הזה"ב תצא לדרך", מבטיח אייל שמדגיש כי מדובר בפרויקט שכולו לנשמה. "שוב מוכיחה הקהילה האילתית עד כמה היא קהילה חמה ואיכפתית ולא רק ביום המעשים הטובים", אומר אייל.

 

המטה העירוני לבטיחות בדרכים

 

 

שוטרי מרחב אילת עושים מעשים טובים


שוטרי מרחב אילת הצטרפו ועשו מעשים טובים לטובת תושבי אילת ויישובי חבל אילות, כל זאת במסגרת מבצע תרומת שיער ודם וחלוקת דו"ח חיוביים/ את היום החלו השוטרים במבצע תרומת שיער ודם בשיתוף מד״א ועמותת זיכרון מנחם, מבצע שנפתח לציבור הרחב, במסגרתו נתרמו 131 מנות דם ע״י אזרחים, שוטרים, סוהרים ומתנדבי משטרה. בשיתוף המועצה האיזורית חבל אילות נארזו אריזות מזון לנזקקים וערב הוואי לקהילת 70+. מבצע התרמת השיער נערך בשיתוף פעולה יוצא דופן של הספר פיני טרבלסי עם משטרת אילת, במסגרתו  5 נשים הגיעו במיוחד ותרמו את שיערן.
במקביל, נערי תנועת הנוער המשטרתית ״שחקים״ הסתובבו ברחבי העיר וחילקו דו״חות חיוביים לנהגים שהתנהגותם בכביש ראויה לציון לטובה. כיבד בנוכחותו, ראש העיר - מר אלי לנקרי, שהגיע במיוחד לחזק את ידי השוטרים והתורמים במסגרת יום זה.
סנ"צ משה קראדי, מ"מ מפקד משטרת מרחב אילת אמר: ״שוטר מעצם עבודתו ותפקידו עושה בכל יום מעשה טוב  - מעשה טוב עבור הציבור שעל שלומו וביטחונו הוא מופקד ולמען האזרח המבקש לקבל את שירותי המשטרה. יום המעשים הטובים הוא מופע נוסף מיני רבים אחרים אותם מקיימת המשטרה לאורך כל ימות השנה במסגרת פעילותה למען הקהילה".

 

17 שנים של ימים טובים


יום המעשים הטובים, הינו מיזם הדגל של עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, המתקיים זו השנה ה – 17. זהו יום המאחד יותר מ – 108 מדינות לעשייה למען הזולת והסביבה ומאפשר לכל אחד ואחת לעשות טוב בדרך שלו. באילת מובילים את היום אמירה ורננה ממחלקת התנדבות באגף לשירותים חברתיים במינהל שח"ק בעירייה לצד פעילות התנדבותית במהלך כל השנה, במסגרתה מתנדבים באילת למעלה מ – 3,000 תושבים בארגונים, עמותות ופעילויות שונות. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש