בדרך למועצת עיר? נהגי המוניות יוצאים לדרך

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 16/3/2023 20:11 ● ערב ערב 3111
שבעה חודשים לפני הבחירות המוניציפאליות, נהגי המוניות בעיר לוחצים על הגז ומתכוונים להריץ רשימה למועצת העיר ● לאחר שלוש ישיבות בהשתתפות נציגי כל התחנות והחאפרים מסמנים נהגי המוניות את המטרה הברורה- תיק התחבורה ותיק האירועים ● אורי שיש, מי ששימש כבר בעבר כחבר מועצת עיר מטעם מפלגת נהגי המוניות לא מסתיר את כוונותיו לרוץ ומבהיר: ''היום יש לי הרבה יותר ניסיון ואף אחד לא יוכל לעשות עלי סיבוב כמו שעשו בפעם הקודמת”
בדרך למועצת עיר? נהגי המוניות יוצאים לדרך
רכבים חונים על תחנות הורדה ואיסוף אבל אף אחד לא טורח לתת להם דו

15 שנים עברו מאז שהיו לנהגי המוניות באילת שני נציגים במועצת העיר, ונדמה שלא רק הרבה מים זרמו בנהר  מאז, אלא בעיקר הרבה צרות מבחינתם של נהגי המוניות בעיר שהגיעו לאחרונה למסקנה שאם הם רוצים שמישהו באמת ישמע את קולם ויתייחס לדרישותיהם הם חייבים להריץ בבחירות המוניציפאליות הקרובות רשימה למועצה. 

לאחר שלושה מפגשים בהם נכחו כל נציגי תחנות המוניות בעיר, כולל נציגי החאפרים, יכולים עכשיו נהגי המוניות לסמן וי על האיחוד הדרוש כדי להמשיך קדימה במשימה. אפילו סטיקרים עם הכיתוב "יצאנו לדרך" כבר תמצאו מודבק על המוניות. "הגענו למסקנה הברורה שלאף אחד לא איכפת מנהגי המוניות בעיר", אומר השבוע אורי שיש, נהג מונית, מי ששימש לפני כ– 20 שנה כחבר מועצת עיר מטעם רשימת נהגי המוניות. לנהגי המוניות יש כיום רשימה ארוכה של תלונות שלטענתם נופלות על אזניים ערלות. "אנחנו לא מחפשים רק ייצוג במועצה", מבהיר שיש, "אלא רוצים להגיע להנהלת העירייה ולהשפיע במקומות שקשה לנו איתם היום, ולא משנה בכלל מי יעמוד בראשות העיר". בין התלונות שמשמיע שיש בשם כל נהגי המנויות בעיר, העובדה שכשיש אירועים באילת חוסמים בפנהיהם את הדרך להגיע ללקוחות, העובדה שרכבים חונים על תחנות הורדה ואיסוף של לקוחות ברחבי העיר אבל אף אחד לא טורח לתת להם דו"חות. "בסופו של יום נהג מונית נאלץ לעמוד בחנייה כפולה והוא מקבל דו"ח ולא הרכב שתופס לו את המקום החוקי", מלין שיש. עוד הוא מזכיר את סימון האין פרסה לאורך כבישי אילת שלא מוחרג לרכבי ביטחון ורכבים ציבוריים ורשימת הטענות עוד ארוכה. "בדיוק כמו שמי שלא שיחק כדורגל לא יכול להיות מאמן כדורגל, כך מי שלא נמצא ביום יום על הכביש לא יכול להבין את הצרכים שלנו על הכבישים", אומר שיש שמדגיש את חשיבות הנציגות של נהגי המוניות אצל מקבלי ההחלטות בעירייה. "אין לנו שום כוונה להיות נציגים בוועדת תחבורה אלא אנחנו מכוונים לקבל את תיק התחבורה", אומר שיש ובאותה נשימה מדבר גם על תיק האירועים.

 

למדתי ויש לי את הניסיון ואת ההבנה יותר מחברי מועצה רבים. אורי שיש

 

וכולם זורמים?
"ברור שיש התנגדויות מאנשים שבאים וטוענים- מה עשיתם לפני 20 שנה כשהייתם במועצה. אני מודה היום שטעיתי. הייתי אז חדש ועשו לי בית ספר לפוליטיקה, אז מה זהו זה? אני לא יכול לתקן? אני יכול לומר היום בפה מלא שלמדתי ויש לי את הניסיון ואת ההבנה יותר מחברי מועצה רבים ולראיה כבר היו אליי פניות מפוליטיקאים שביקשו שאצא מהמשחק כי הם יודעים שאני חזק ויכול לשנות".

אז אתה נציג הנהגים?
"הרעיון הוא שכל מי שרואה את עצמו מתאים לייצג את הנהגים במועצה יציע את עצמו, נערוך בחירות וראשונים שייבחרו יעמדו בראש הרשימה", מסביר שיש. "אני באופן אישי מתכוון תוך חודש לקבל את ההחלטה שלי בנושא".

יש לכם רוח גבית של הנהגים?
"יש עוד 7 חודשים לבחירות, זה בדיוק הזמן לבדוק את הנושא. יכול להיות שזה יתרומם אבל גם יכול להיות שזה ישקע. עצם העובדה שעוצרים אותי ברחוב נהגי מוניות ומבקשים ממני את הסטיקר, זה אומר שהכיוון הוא חיובי. אין מה לעשות, כל נהגי המנויות בעיר מבינים היום שבלי נציגות במועצה קולנו לא יישמע. ותראי איך זה עובד- רק העלתי פוסט שיש כיוון להקים רשימה, לפני מרוץ הלילה פתאום הודיעו לנו על כבישים סגורים, פתאום מתעניינים בנו, איפה הייתה הנהגת העיר במשך כל השנים האחרונות כשלאף אחד לא באמת היה איכפת מאיתנו? אז כן, הכוונה שלנו היא לקדם רשימה בתקווה שזה ייצא לפועל". ואפילו סלוגם ליום הבחירות כבר יש לשיש: "מי מתפנה בקלפי"...


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת