הקרוואנים יופנו בפסח ללגונה המזרחית

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 16/3/2023 20:00 ● ערב ערב 3111
בעיריית אילת ובמנהל מקרקעי ישראל מיהרו לפנות את חוף מפרץ השמש מקרוואנים ואף הגביהו את המשטח על מנת שלא ישובו למתחם בחופשת הפסח ● אלא שמאחר ומתחם הקרוואנים המוסדר עדיין לא נפתח לשימוש, יופנו בפסח הקרוואנים ללגונה המזרחית ● בעלי קרוואנים אילתים מוחים: ''לא ברור למה מיהרו לפנות אותנו ולא המתינו לאחרי החג”
הקרוואנים יופנו בפסח  ללגונה המזרחית
פינוי הקרוואנים מחוף הזהב

בעיריית אילת מיהרו לפנות לאחרונה את הקרוואנים מהמתחם עליו ישבו בחוף מפרץ השמש. לאחר שנים של ניסיונות פינוי, הפעם השטח נוקה לחלוטין, טרסת חול מסביב לשטח הוגבהה על מנת להקשות את כניסת הקרוואנים למתחם ושלטי אזהרה של מנהל מקרקעי ישראל נפרסו מסביב. אלא שעל דבר אחד כך נדמה לא חשבו בעירייה, מה יעשו הנופשים שיגיעו לעיר בחופשת הפסח הקרובה עם קרוואנים. בפועל אמנם עבודות הכשרת פארק הקרוואנים כבר הסתיימו לפני חודשים, אלא שעד היום טרם הוסדרה שאלת הפעלת הפארק, ועד שזה יקרה, ברור לכולם שבפסח הקרוב חייב להימצא פתרון לתיירות הקרוואנים. 

 

התעלה שתמנע את חזרת הקרוואנים לחוף הזהב ● צילום הסיני הקטן של מורי חן


השבוע בישרה עיריית אילת  כי בשל הבעייתיות שנוצרה היא תתיר הצבת קרוואנים במהלך חודש אפריל ועד פתיחת פארק הקרוואנים למטרת נופש בלבד, סביב הלגונה המזרחית. "הכניסה למתחם תהיה מבוקרת בשתי כניסות. במקום יוצבו שירותים כימיים ומתקן מיוחד לריקון קסטות שירותים של קרוואנים", כך עודכן בהודעה שפרסמה השבוע עיריית אילת. את הסוגייה הזו לא הצליחו להבין השבוע בעלי הקרוואנים בעיר שתהו על מה ולמה מיהרה העירייה לפנות את השטח של מפרץ השמש אם היא בעצם מעבירה את הקרוואנים למקום חליפי אחר עד להשלמת פארק הקרוואנים. "לא ברור מדוע העירייה לא בחרה להשאיר את הקיים על כנו והעדיפה להזיז את הקרוואנים למתחם חדש שגם הוא זמני במקום לחסוך בעלויות ולהמשיך להשתמש במתחם חוף מפרץ השמש עד לאחרי חג הפסח", מחו השבוע תושבי אילת בעלי קרוואנים שמשמשים לנופש. גם דרי הקרוואנים מחו השבוע על כי עיריית אילת פינתה אותם מבלי לתת להם מקום חליפי לגור בו ובאותה נשימה לא דואגת העירייה לתושביה אלא לאורחים בעיר".

בתגובה לטענות מסרה דוברת העירייה: "פינוי הקרוואנים לא היה פעולה מהירה כפי שציינת אלא חלק ממאבק ארוך שביצעה העירייה לפינוי החופים מאוהלים, קרוואנים ושאר מחסות. במהלך התהליך התפנו מרצון עשרות קרוואנים ובמבצע האמור פונו בודדים שעוד נותרו. נזכיר, כי פינוי הקרוואנים התבצע בהתאם לחוק עזר לאילת (איסור לינה, הקמת מחסות והבערת אש על שפת הים ובשטחים ציבוריים), התשמ"ב-1982, במסגרתו חל איסור להציב מעונוע (קרוון מגורים נייד, נגרר או ממונע) על שפת הים במשך כל שעות היממה ובכל ימות השבוע, למעט במקומות מוסדרים, שבהם התיר ראש העירייה בכתב את העמדת המעונוע ולפי תנאי ההיתר ולמטרות נופש בלבד. "


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש