קבלני אילת מבקשים תוספת 200 פועלים מירדן

מאת: רותם נועם ● צילום: יח"צ ● 3/2/2023 05:08 ● ערב ערב 3105
לאור מחסור חמור בפועלי בניין באילת, מבקשי ארגון הקבלנים ממשרד הפנים לאשר גיוס של 200 פועלים נוספים מירדן ● כיום מאושרים 300 מתוך 1,500 פועלים לעבודה אצל קבלנים, מסעדות, בתי מלאכה ומכבסות בעיר והשאר בבתי המלון
קבלני אילת מבקשים תוספת 200 פועלים מירדן
מנכ''ל ארגון הקבלנים וראש מינהל עובדים זרים ברשות האוכלוסין בסיור קבלנים באילת
תגיות:

השלום עם ירדן אולי קר, אבל יחסי העבודה בין עקבה לאילת מתחממים. לאור הצלחת מודל העסקת הפועלים הירדנים העוברים מידי יום במעבר הגבול יצחק רבין ושבים ללון בעקבה, ולאור הביקוש הגובר לפועלי בניין בפרויקטים של נד"לן באילת,  נדרשות בעיר עוד לפחות 200 זוגות ידיים עובדות. 
ביום שלישי שעבר (24.1) סיירו באילת שלומי בן עזרי מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד והשפלה וענבל משש, ראש מינהל עובדים זרים ברשות האוכלוסין וההגירה, בשלושה אתרי בנייה באילת, ובתום הסיור נפגשו עם קבלנים שהסבירו על המחסור החריף בפועלים בעיר והעלו את הבקשה לאשר 200 פועלים נוספים מירדן.
שלומי בן עזרי, מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד והשפלה אמר: "בעיר אילת קיימת מצוקת כוח אדם קשה מאוד של פועלי בניין לאור האיסור של העסקת פועלים פלסטינים בעיר. נוסיף לכך, שכל הניסיונות להביא לעיר פועלים ישראלים מצפון הארץ נכשלו, כיוון שהתקשו להתרגל למזג האוויר החם בעיר והם נטשו את אתרי הבנייה כחודש לאחר הגעתם. אילת הנמצאת בתנופת בנייה ובמהלך המפגש והסיור, הקבלנים סקרו בפני ראש המינהל את היקף הפרויקטים כולל עבודות התשתית, הנמצאים כיום בשלבי ביצוע שונים, ואת הפרויקטים העתידיים תוך שהם מציינים כי בכדי לעמוד בלוחות הזמנים הם יצטרכו כ-200 פועלים בניין ירדניים נוספים.”
בן עזרי הוסיף כי קיים מחסור בפועלים שיבצעו עבודות בניין פשוטות, ואין זה כלכלי להעסיק פועלי בניין זרים ומקצועיים לביצוע עבודת אלה ולשלם להם 1200 או 1500 שקלים ליום עבודה, מה שיגרום להעלאת מחירים. מצד שני הפועלים הירדנים שיתווספו יוכלו לבצע המשימות הנ"ל. מטרת הסיור עם ראש המינהל נועד גם להציף את הבעיה ולקדם החלטת ממשלה לשחרור אישורים להעסקת כ-200 פועלי בניין ירדניים נוספים בענף הבניה באילת.
מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר: "רשות האוכלוסין וההגירה מודעת לבקשתו של איגוד הקבלנים להגדלת מספר ההיתרים עבור עובדים ירדנים בענף הבנייה. יצוין כי הגדלת מספר ההיתרים אינה מצויה בסמכות הרשות ויש לפנות למשרדים הרלוונטיים בנידון."


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש