בשעה טובה נחנך בית ספר חב''ד המשופץ

מאת: ● 20/1/2023 05:24 ● ערב ערב 3103
במעמד מפואר ורב רושם נחנכו מחדש בניני בית הספר חב''ד לאחר ששופצו ונבנו מחדש בעלות של קרוב לעשרה מיליון שקל על ידי משרד החינוך ועיריית אילת
בשעה טובה נחנך בית ספר חב''ד המשופץ
אלי לנקרי סיפר למשתתפים כי יש לו פינה חמה למבנה בי

במסגרת פרויקט 'חיזוק מבנים' בפני רעידות אדמה נדרש בית הספר חב"ד באילת לעבור בניית יסודות מחדש וקירות תמך ובשל כך הוחלט לחדש ולבנות את כל המבנים מחדש מבית ומבחוץ כולל כל מערכות החשמל, מים, ניקוז ותקשורת.
כשבע מאות איש השתתפו בטקס המרומם בו נקבעה מזוזת הפתח הראשי ע"י רב העיר הרב משה הדאיה שליט"א בנוכחות ראש העיר מר אלי לנקרי, סגניו וחברי מועצת העיר.
בטקס הפתיחה נשמעו ברכות מפי הרבנים ואישי הציבור. ראש העיר אמר בדבריו כי הוא הפעיל את כל כובד משקלו כדי לזרז את השיפוץ והשדרוג הנרחב והכריז כי יעשה הכל כדי לתמוך בבית הספר ולגרום לפיתוחו ולשגשוגו. הוא סיפר למשתתפים כי יש לו פינה חמה למבנה בי"ס זה בו הוא למד בשנותיו הצעירות וקיבל בו את ערכי היהדות מתוך חוויה והנאה.
הוא העלה על נס את פועלה המבורך של מנהלת בית הספר הרבנית לאה אייזנבך והצוות החינוכי אחריהם הוא עוקב זמן רב ונהנה לראות את התפתחות בית הספר שקנה לו מוניטין ובאים אליו מכל רחבי העיר.
מלבד ראש העיר נכחו גם יו"ר המוע"ד ר' חיים עמר, רב השכונה הרב שמעון אייזנבך, הרב יאיר הדאיה, מנכ"ל חכ"א אבי כהן, גזבר העיר אסי בן חמו, מנכ"ל העיריה פיליפ אזרד, חברי מועצת העיר וסגן ראש העיר, מתן בארי, עו"ד סימה נמיר, סגן ראש העיר סטס דינקין, חבר המוצעה חן בן אפרים, אייל עייש, מנהלת אגף החינוך מירי קופיטו, עוזרת ראש העיר, בטי סימלמיץ, סמנכ"ל מחוז דרום מר ניר שמואלי, מנהלי אגפים במחוז דרום אסנת זגורי, אורנה עסיס, יו"ר ועד ההורים אייל סורגט ועוד רבים ונכבדים.
לצד סרטון תדמית על הווי בית הספר הופיעה מקהלת ילדי בית הספר והציגה תכנית אמנותית ששיקפה את הפעילות החינוכית הנעשית בין כתלי בית הספר.
בדברי הברכה של אישי הציבור הם הצביעו על הכח המיוחד של חסידי חב"ד הפועלים בהשראתו של הרבי ומצליחים להקים מוסדות מיוחדים ויחודיים בכל מקום בעולם.
ראש העיר סיפר בדבריו כי כאשר עמד על הפרק ביצוע השיפוץ של בית הספר חסרו כמה מיליוני שקלים להשלמת הפרויקט  והיו מי שביקשו לעכב את העבודה "אך אני נתתי הוראה מידית להעביר את הסכום החסר כי למען חב"ד אעשה את הכל!"


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת