אילתים: חברת פרטנר מחייבת אתכם במע''מ פשוט משום שלא דרשתם שתפסיק

מאת: רותם נועם ● 20/1/2023 05:23 ● ערב ערב 3103
בקשה להכרה כתביעה ייצוגית של תושב אילת כנגד חברת פרטנר חושפת לטענתו פרקטיקה פסולה לפיה החברה, אף שפועלת בעיר כעוסק פטור ממע''מ, מחייבת את תשובי אילת במע''מ בחשבונותיהם ● ואולם מסתבר כי די בהרמת טלפון והצגת תעודת תושב בתוקף על מנת להפסיק את החיוב, אף שלא לקבל החזר
אילתים: חברת פרטנר  מחייבת אתכם במע''מ פשוט  משום שלא דרשתם שתפסיק
צילום: אילוסטרציה

בקשה להכרה כתביעה ייצוגית הוגשה בשבוע שעבר כנגד חברת פרטנר, על ידי תושב אילת, הקובל כנגד מדיניות החברה לחייב את תושבי העיר אילת במע"מ וזאת אף שהיא פועלת בעיר במסגרת עוסק מורשה פטור ממע"מ. לטענת המבקש, החברה מפסיקה את החיוב רק באם התושב פונה אליה ביוזמתו וגם אז היא אינה מזכה לאחור בגין חיוביה במע"מ
תושב אילת, עומד בראש בקשה להכרה כתביעה ייצוגית שהוגשה בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי מרכז, כנגד חברת פרטנר, בטענה כי החברה אינה מפעילה באילת את הפטור ממנו היא נהנית בהיותה עוסק מורשה הרשום בעיר ופטור לפיכך מתשלום מע"מ בגין שירותיו. הטענה הינה כלפי כל שירותי החברה בעיר אילת, ובהם שירותי אינטרנט (תשתית וספק), שרותי טלוויזיה ושרותי טלפון נייח.

 

השיקה באילת שירותי אינטרנט מהיר, רק ממשיכה לגבות מכם את המע"מ.  אירוע השקת האינטרנט המהיר של פרטנר באילת (יוני 2020)


"על אף ההוראה שבחוק וקיומו של פטור, פרטנר מחייבת את לקוחותיה במסגרת החיוב החודשי גם בתשלומי מע"מ. פרטנר אדישה להוראות החוק ולקיומו של הפטור, אינה מנצלו, ומגלגלת את תשלומי המע"מ על כתפי לקוחותיה." עוד עולה מהבקשה כי: "אם לקוח פרטנר יתוודע בדרך זו או אחרת קיומו של הפטור, ורק לאחר פנייתו אליה, רק אז תחדל פרטנר מגביית תשלומי המע"מ תוך סירובה להשיב את אשר נגבה עד לאותו מועד. לאחר פנייתו כאמור, ועל מנת לקבל את הפטור, יידרש אותו לקוח להוכיח את זכאותו בפני פרטנר ולהציג בפניה תעודת תושב אילת בתוקף. בכל עת שהתעודה פגת תוקף נדרש לטענת המבקש בעל התעודה לחדשה ולהציגה מחדש על מנת שלא לאבד את זכאותו לפטור ממע"מ בחבר. לטענת המבקש, חברות תקשורת אחרות הפועלות באילת מתנהגות באופן שונה מחברת פרטנר, "ברגע שהשירותים ניתנים לכתובת מסוימת של לקוח באזור אילת, הן פוטרות אותו מתשלומי מע"מ כבר במועד החיוב הראשוני". 
התנהלות זו של פרטנר, לטענת באי כוח המבקש, עוברת על חוק הגנת הצרכן, חור אזור סחר חופשי ועד שורת חוקים והם העמידו את גובה התביעה על סכום של 2.5 מיליון שקל, לפי סך של 1,115 שקל לאדם, כך שגודל קבוצת הנפגעים הפוטנציאלית הוערכה על ידם ב-2,242 לקוחות החברה הנפגעים מהתנהלות זו. טרם הוגשה תגובה בבקשה. 

מחברת פרטנר לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.
24859-01-23


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש