צומצמו שעות העבודה של בית מרקחת מכבי

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: רותם נועם ● 6/1/2023 01:44 ● ערב ערב 3101
אם מישהו היה צריך הוכחה נוספת ששירותי הבריאות באילת לא מתקדמים, אלא נהפוך הוא, הולכים אחורנית, עכשיו הגיע תורם של מבוטחי קופת חולים מכבי להתלונן על פגיעה בשירותי בית המרקחת שהם מקבלים ● ''אולי יש בעיר בעיות של כוח אדם, אבל זה לא אמור לעניין את החולים והמבוטחים שמשלמים בדיוק כמו בכל עיר אחרת'', אומר אבנר נחשון, חבר הקופה ● ממכבי נמסר: ''אנו עושים מאמצים רבים לקליטת רוקחים חדשים בתקווה שלא לצמצם שעות פעילות''
צומצמו שעות העבודה של בית מרקחת מכבי
חברי מכבי יכולים להשיג תרופות מרשם גם בסניפי סופר פארם ובבית המרקחת מיכלין. סניף מכבי אילת

מבוטחי קופת חולים מכבי שמבקשים להוציא את תרופותיהם מבית המרקחת מגלים לאחרונה שהפגיעה באיכות שירותי הבריאות בעיר הגיעה גם אליהם. לצד העובדה שבקופת החולים השנייה בכמות המבוטחים בעיר, צמצמו לאחרונה בצורה משמעותית את שעות קבלת הקהל, הרי שיותר ויותר מגלים המבוטחים שמגיעים למשוך תרופות מבית המרקחת, שאינו ממוקם בתוך הקופה, שהמקום סגור ואף אחד לא טרח לעדכן אותם על כך. "בחודש שעבר בית המרקחת היה סגור לפחות ארבעה ימים, כשבאחד המקרים עוד אמרו לי להגיע ביום נתון, רק כדי לגלות שהמקום סגור", מוחה אבנר נחשון, מבוטח הקופה. "אם עד לא מזמן בית המרקחת פעל מהשעה 9:00 ועד השעה 19:00 הרי שבהווה בית המרקחת פועל רק עד השעה 15:00 וביום שישי הוא סגור. "פועל יוצא לכל אלו הוא שכשאתה מגיע לבית המרקחת, אתה מגלה שיש בו רוקח אחד על פי רוב, במקרים נדירים שניים, והתורים ארוכים ומתישים ואני מדבר על המתנה של שעות רק כדי לקבל את התרופה ההכרחית", אומר נחשון ומבהיר כי מאחר ובקופת החולים לא טורחים להודיע בכתב בשפות שונות על כך שבית המרקחת סגור וגם לא יפתח באותו יום, ממתינים מחוץ לבית המרקחת קשישים ודוברי שפות שונות שממתינים שהמקום יפתח בהמשך. "מה הבעיה לכתוב שבית המרקחת סגור ולא יפתח באותו יום בכמה שפות?", הוא שואל ומציין: "בקופת חולים טוענים כי יש בעיה של כוח אדם וזה מאוד יכול להיות אבל את המבוטחים זה לא צריך לעניין. נכון שיש מרשמים שניתן לקבל בבתי מרקחת אחרים בעיר בזמן שבית המרקחת של קופת החולים סגור, ועדיין, יש גם מרשמים שניתן לקבל אך ורק בבית המרקחת של הקופה. ומה אמור לעשות בן אדם במקרה כזה? ועדיין לא דיברנו על הטירטור להגיע לבית המרקחת ולגלות שהוא סגור ואז להצטרך להמשיך הלאה לבית מרקחת אחר. אסור לשכוח שמדובר בלא מעט קשישים ומבוגרים ובעיקר באנשים חולים שצריכים את התרופות שלהם ולהיות מטורטרים ככה זה לא הדבר שהם באמת צריכים. עצוב מאוד לגלות שוב ושוב שבמקום ששירותי הרפואה באילת ילכו קדימה, הם הולכים אחורנית", אומר נחשון.


מקופת חולים מכבי נמסר בתגובה: "לאחרונה, עקב מחסור לאומי קשה ברוקחים, במכבי פארם נאלצו לצמצם את שעות פתיחת בית המרקחת בעיר. כמו כן נעשים מאמצים רבים לקליטת רוקחים חדשים בתקווה שלא לצמצם שעות פעילות. בשעות בהן מכבי פארם סגור, חברי מכבי יכולים להשיג תרופות מרשם גם בסניפי סופר פארם ברחבי העיר וגם בבית המרקחת מיכלין אשר באפשרותו לנפק מגוון גדול של ציוד ותרופות (במרשם רופא) שבהסכם מכבי". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת