תם המשבר שבט צופי אילת החל את פעילותו

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 16/9/2022 08:24 ● ערב ערב 3086
באיחור של שבוע וחצי פתחו ביום שלישי חניכי שבט צופי אילת את הפעילות השנתית מגובים בהבטחה אישית של ראש העירייה אלי לנקרי ומנכ''ל העירייה פיליפ אזרד לפעול להקמת מתחם חדש לשבט הצופים בעיר ועם מקום זמני שעובר עכשיו התאמה לצרכיהם, משוכנעים בצופים כי השנה יצליחו להגדיל את כמות החניכים הפעילים בשבט בצורה משמעותית השנה יצטרפו לשבט באילת חניכים מבאר אורה שיניחו בשנה הבאה את היסודות לשבט עצמאי בישוב השכן
תם המשבר שבט צופי אילת החל את פעילותו
תגיות:

עשרות בני נוער לבושים בחאקי, פתחו ביום שלישי השבוע את פעילותם בשבט צופי אילת, לאחר איחור של שבוע וחצי בפתיחת הפעילות המתוכננת. בזאת הגיעה לסיומו, נכון להיום, מאבק השבט באילת על מקום פעילות שיתאים עבור התנועה. בשלב הראשון תתקיים פעילות שבט הצופים בבית הספר אופיר, אותו מנהלת אורן דולב, מי ששימשה ב – 11 שנים האחרונות כראש השבט. בעקבות בעיית מקום הפעילות לשבט, הושג האישור הנחוץ לפעילות זמנית של הילדים עד שהשטח שניתן לשבט הצופים לפעילות זמנית במתחם בית הספר אלון, יותאם לפעילות הצופים.

 

מאמינים להבטחות


בד בבד הסכימו בהנהגת הצופים הארצית לפתוח את פעילות השבט באילת, לאחר שגם ראש העירייה אלי לנקרי וגם מנכ"ל העירייה התחייבו (אף שלא בכתב) לקדם כבר במועצת העיר הקרובה את אישור כספי התמיכה להקמת שבט צופים מסודר וראוי. בהנהגת הצופים החליטו לא להתעקש על הדרישה המפורשת שהועלתה בתחילה לקבל את ההבטחה בחתימתם של ראש העירייה והמנכ"ל, להסתפק בהבטחות שניתנו ופורסמו ברבים ולא לעכב עוד את הילדים הרבים שהמתינו בציפיה לתחילת פעילות השנה של הצופים.
מי שיצטרפו השנה לפעילות הצופים באילת הם חברי נוער מבאר אורה השכנה, שם החליטו להיפרד מתנועת הנוער של מחנות העולים שפעלה בישוב ולתת העדפה לפתיחת שבט צופים בישוב. בפגישה בין הנהגת שבט צופי אילת לבין הרכז החינוכי בבאר אורה, סוכם כי בשנה הקרובה יחברו צעירי באר אורה לפעילות בשבט האילתי על מנת לקבל את הכלים, הידע והרקע שיאפשרו להם בעוד כשנה- שנתיים להקים בבאר אורה שבט צופים עצמאי. באירוע הפתיחה ביום שלישי, לקחו חלק צעירי באר אורה שיהיו חיל החלוץ בדרך לפתיחת שבט עתידי בבאר אורה השכנה. בערב חשיפה להורים שקדם לאירוע הפתיחה, הוצגה ההצעה בפני ההורים הנרגשים שהביעו תקווה כי שבט עצמאי יוקם בישוב כמה שיותר מהר.

 

מקווים לגייס בני נוער חדשים 


בשבט הצופים באילת יוצאים לדרך מחוזקים מתמיד ומקווים כי ההבטחות להקים שבט קבע ייצאו לדרך כמובטח במהרה. ראש השבט החדש שי כהן, שמחליף את אורן דולב מסר כי: "שבט צופי אילת שמח וגאה לצאת לדרך עם פתיחתה של שנת הפעילות החדשה". לדבריו, "רואים בהנהגת העירייה את ההבנה בחשיבות פעילות הצופים בעיר ואין כל ספק כי כמו שבעירייה שוקדים בימים אלו במרץ על הכשרת המתחם הייעודי במבנה בית הספר אלון לשעבר, כך גם יקום במהרה מקום הפעילות הקבוע של הצופים לטובת ילדי אילת". בצופים מגדירים כי המטרה הקרובה היא לגייס לשבט פעילים חדשים ולהגיע לכמות של כ-  300 צעירים וצעירות פעילים. בסוף החודש הקרוב ייצא שבט הצופים לטיול פתיחת העונה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש