שרון הרוש יו”ר פורום הורי החינוך המיוחד

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 16/9/2022 07:27 ● ערב ערב 3086
שרון הרוש, מי ששימשה בשנים האחרונות כיו"ר הנהגת ההורים בבית הספר צאלים, היא היו"ר החדשה של פורום הורי החינוך המיוחד בעיר ● הרוש, שנבחרה ברוב קולות פורום ההורים העירוני, תחליף את היו"ר היוצאת, קרן כנפו, ששימשה בתפקיד בארבע השנים האחרונות ● "יש בתחום הזה עבודה רבה, יש מטרות, אבל יותר מכל חשוב ליצור את האמון בין ההורים לבין המערכת", אומרת היו"ר החדשה
שרון הרוש יו”ר פורום הורי החינוך המיוחד
“מצב החינוך המיוחד בעיר לא מי יודע מה, בלשון המעטה”. שרון הרוש
תגיות:

לפני ארבע שנים הוקם פורום הורי החינוך המיוחד באילת, כחלק מתוך פורום ההורים העירוני, לאחר שבהנהגת  ההורים העירונית הובן שיש צורך לתת דגש ויחס נפרד לצרכי ילדי החינוך המיוחד בעיר.
מאז, במשך ארבע שנים, הובילה את פעילות הפורום ביד רמה, קרן כנפו, שדאגה, ליוותה ופתרה לא מעט בעיות בתחום החינוך המיוחד בעיר, אבל יותר מכל, הייתה הקשר שבין ההורים לבין המערכת. עם פתיחת השנה, משקרן הודיעה על החלטתה לסיים את תפקידה בתום ארבע שנים, הציעה את עצמה לתפקיד יו"ר הפורום, שרון הרוש, אמא לילד בחינוך המיוחד, חברת פורום ההורים העירוני, שמתחילה בימים אלו את שנתה השישית בפורום ומי ששימשה במשך השנים האחרונות, כיו"ר הנהגת ההורים בבית הספר צאלים. הרוש, שהייתה היחידה שהציעה את מועמדותה לתפקיד המורכב, זכתה בישיבת הפורום האחרונה לרוב קולות מוחץ של הורי פורום הורים העירוני שהצביעו בעד מינויה לתפקיד. 
"שרון הינה פעילה מרכזית בהנהגת ההורים העירונית, הובילה מיזמים משמעותיים, מכירה את כל הגורמים הרלוונטיים ואני שמח ומודה לה על שהסכימה לקחת על עצמה את ההובלה של הפורום החשוב ביותר הזה", אמר השבוע יו"ר פורום ההורים העירוני, אייל סורגיט, שברך את שרון על כניסתה לתפקיד. "אין לי ספק שעתיד ילדי החינוך המיוחד בעיר צפוי להשתנות לטובה", אמר סורגייט והבטיח כי קרן כנפו, מי ששימשה עד כה בתפקיד, "תמשיך לפעול יחד עם שרון כפי שעשתה עד היום לטובת ילדי החינוך המיוחד בעיר".

 

יש הרבה עבודה


שרון הרוש, שבנה עלה בתחילת השנה לכתה ז' בגולדווטר מכירה מקרוב את הצרכים הרבים שיש בעיר לילדי החינוך המיוחד והוריהם. "אני מסתכלת על התפקיד כעל המצווה הכי גדולה שאני יכולה לעשות היום", היא אומרת רגע לאחר שנכנסה לתפקידה. "המצב של החינוך המיוחד בעיר לא מי יודע מה, בלשון המעטה. המטרה שלי לשים דגש על הבעיות המרכזיות ולמצוא להן פתרונות, כמו למשל בעיית הצהרונים, הקייטנות, הסייעות, דברים שחייבים לטפל בהם היום. מתוך היכרות אישית של הנושא אם אתה לא יודע למי לפנות, את מי לשאול ומה לעשות אתה נופל בין הכסאות ושיהיה ברור, זה לא פשוט להיות הורה לילד עם צרכים מיוחדים, על אחת כמה וכמה כשהמערכת לא באה לקראתך. חשוב לציין, כי יש היום בעיר השתדלות גדולה מצד מערכת החינוך ובכלל, לבוא לקראת הילדים והמשפחות, אבל צריך ללחוץ ולדחוף כדי שדברים יקרו. יש לנו עוד הרבה עבודה, יש בפני לא מעט מטרות. הדבר הראשון והחשוב מכל, הוא ליצור את האמון בין ההורים למערכת מתוך הבנה שיש צורך בעבודה משותפת. אני לא בעד מלחמות, אני חושבת שאפשר להשיג דברים בדרכי נועם, אבל אם יהיה צורך להעלות הילוך, לא תהיה לי עם זה כל בעיה".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש