מותק - מדור החברה של אילת

מאת: סימונה סולומון שאואט ● צילום: מהאלבומים הפרטיים ● 8/9/2022 18:22 ● ערב ערב 3085
מותק - מדור החברה של אילת
תגיות:

סיירת ידידים באילת יוצאת לדרך!
בשעה טובה הוקמה סיירת ידידים בסניף הדרומי ביותר, בעיר אילת. בסיירת לוקחים חלק מתנדבי ידידים, בעלי רקע וידע מקצועי רב ביותר, אשר נותנים מענה במקרי סיוע מאתגרים, כגון: שאיבת דלק במקרה של תדלוק שגוי, מקרי הנעה מורכבים ועוד. מתנדבי הסיירת עוברים מעת לעת הכשרות מקצועיות. הסיירת נותנת מענה הן בשטח עצמו והן במענה מרחוק, בטלפון או דרך פורום מתנדבי הסיירת שהוקם לשם כך. בערב החניכה לקחו חלק מנהלי סניף אילת והועברה הדרכה מקצועית. לצורך כך הגיעו במיוחד לעיר אילת, חיים יעקב משה - מנהל סיירת מרחב נגב ויהודה שאואט - רכז שאיבות מחוז ירושלים, שהעבירו הדרכה למתנדבי הסיירת באילת, ובסיום הערב היא נחנכה באופן רשמי. נתי טויטו, מנהל סניף אילת: "מדובר בבשורה גדולה לתושבי אילת והסביבה ולמבקרים בה. מתנדבי הסיירת יתנו מענה מקצועי ויעיל ובכך נוכל לעזור עוד ולסגור בהצלחה גם אירועים מורכבים”.
למען הקהילה והעתיד 
א.ל.מ. חשמל ודיגיטל חתמה על חוזה למתן חסות לקבוצת הנוער בכדורגל של אילת, 'בני אילת', המשחקת בליגה ארצית מחוז דרום, בה סיימה במקום הרביעי בעונה החולפת. א.ל.מ. מחזקת את אחיזתה בעיר הדרומית, לאחר שהחודש השיקה אתר ייעודי לסניפים באילת, כאשר בעתיד יוכלו הלקוחות לבצע משלוחים לבתי המלון. כזכור, בשנה שעברה פתחה הרשת סניף שני בעיר, א.ל.מ דיגיטל, בקניון מול הים, המתפרש על פני 150 מ"ר ומציע מגוון רחב של מוצרי טכנולוגיה ודיגיטל ומוצרים קטנים לבית ולמטבח.
מאילת לאוקראינה באהבה
אלכסנדרה אוסטרובסקי, עובדת סוציאלית באגף לשירותים חברתיים בעירייה, תצא בחודש הבא במשלחת של משרד הרווחה והביטחון החברתי, כחלק מהמאמץ הבינלאומי לסייע לאוקראינים שנאלצו לעזוב את ביתם ואת ארצם. השבוע, נפגש ראש העירייה – אלי לנקרי עם אלכסנדרה והביע הערכה רבה על הבחירה שלה להצטרף למשלחת ולסייע בארץ מולדתה. לצד הסיוע במשלחות ואיסוף ציוד שנשלח לאוקראינה, נקלטו באילת מאז פרוץ המלחמה, 540 עולים מאוקראינה ומרוסיה. 
גדולים מהחיים: קבוצת חיפה ועובדיה תורמים לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בחברה
"קבוצת חיפה" התומכת לאורך כל השנה בתכנית "גדולים במדים", הצטרפה בימים אלו למאמצי העמותה בגיוס כספים בקמפיין ייחודי. במסגרת הקמפיין, פנתה "קבוצת חיפה" לעובדיה והציעה להם בצורה נוחה ומסודרת לתרום לעמותה, תוך התחייבות כי כל שקל שיתרם על ידי העובדים יוכפל על ידי החברה. בכך סיפקה החברה תמריץ נוסף לתרומה המעודד את העובדים לדעת כי כל סכום שיש ביכולתם לתת למעשה יועצם בזכות היוזמה של החברה.
שותפות "קבוצת חיפה" עם עמותת “גדולים במדים” לאורך השנה, מסייעת לצעירים עם צרכים מיוחדים בעיר אילת להשתלב בבסיס חיל הים בעיר. צעירים אלו מתווספים לכ- 950 צעירים עם צרכים מיוחדים המשולבים ב- 70 בסיסי צה"ל, הזוכים לרכוש כישורי חיים שיסייעו להם להשתלב בחברה ובקהילה.
והדרת פני זקן
באילת פועלים עשרות בנות ובני שירות לאומי המשולבים במגוון פעילויות ועמותות למען הקהילה. שמונה מהם מתנדבים בפרויקט "והדרת פני זקן" המוקדש לאזרחי העיר הוותיקים ופועל זו השנה השלישית באילת. לרגל סיכום שנת פעילות, הציגו מתנדבי הפרויקט תערוכה בה הביעו את עצמם האזרחים הוותיקים בכתיבה, בציור, בצילום ועוד. בין המציגים, ניצולת שואה שמפיגה את הבדידות על ידי ציור. ותיקה נוספת שכמעט ולא יצאה מהבית הגשימה חלום באמצעות בת השירות שליוותה אותה והקלידה לה ספר שכתבה לפני 20 שנה והוציאה אותו לדפוס. במהלך התערוכה החליטה איה בן אריה – מנהלת האגודה למען הקשיש, לרכוש יצירה אחת מכל אומנית על מנת לעודד אותן להמשיך בעשיה החשובה שלהן.
התיכונים באילת מצוינים
גם השנה מדורגים בתי ספר התיכוניים באילת בין בתי הספר המצוינים ביותר בארץ. בתי הספר "בגין" ו"גולדווטר" ביצעו את המקפצה הגדולה ביותר השנה ועלו מדירוג 4 לדירוג 1, בית הספר "רבין" שמר על מקומו בדירוג 2, אולפנת בני עקיבא "תהילת ישראל" - בית חינוך תורני לבנות ממוקמת בדרוג 4. המורים בבתי הספר הללו יזכו במענק אישי שנע בין 3,300 ₪ לבין 8,800 ₪, בהתאם לדירוג (1-4) שקיבל המוסד החינוכי בו הם מלמדים. 
אלופי ג'ודו 
העיר אילת, המצמיחה אלופים במגוון ענפי ספורט, מצמיחה גם ג'ודוקאים. השבוע נפגש ראש העירייה – אלי לנקרי עם אלרועי דוק ושי דודאי, זוכי מדליית זהב באליפות ישראל בג'ודו ובתואר אלופי ישראל. ראש העירייה שיבח את השניים ואת המאמן – ירדן דקר על הנחישות, על ההתמדה, על ההישגים ועל הכבוד שהביאו לעיר אילת. 
חוגגים 6 
רגע לפני החזרה ללימודים התקיים במרכז בריאות הילד אירוע "חוגגים 6" לילדים מבוטחי כללית בני השש, שעלו לכיתה א' והוריהם. הילדים וההורים השתתפו במגוון תחנות פעילות בהן למדו והתנסו בנושאים כמו: בריאות השיניים, נשיאת תיק נכונה, הכנת כריך בריא, זהירות בדרכים ונהנו במיוחד מההופעה של נעמה זר עם ריקודים וכושר. מטרת האירוע היתה: שהילדים והוריהם יתחילו את שנת הלימודים הראשונה שלהם בבתי הספר מוכנים יותר. מ' שעלתה לכיתה א’ התרגשה מאוד לקראת תחילת הלימודים ולשאלה ממה הכי נהנתה היא חייכה ואמרה – "לרקוד כאן עם כל הילדים". שנת לימודים מהנה ומוצלחת מכללית.
לקוחות חוזרים
משפחת אבנר ולירז בלטה (רשת ’ישרוטל’) הם לקוחות חוזרים ויקרים  של היועץ הכלכלי חנן עמוס . הפעם הם נפגשו על מנת לנצל את עליית ערך הדירה שרכשו לפני כ- 4 שנים לטובת מיחזור הלוואת המשכנתא שלהם. חנן קיצר להם אותה ב-3.5 שנים והכל בחסכון כולל של מאות אלפי שקלים! תודה ליוליה סטרובויטוב מנהלת מחלקת משכנתאות בבנק אוצר החייל סניף אילת על שיתוף הפעולה הפורה! כן ירבו. מיחזור משכנתא הוא הפתרון המצוין, הנוח והחסכוני עבור משק הבית שלכם.
שבוע זרוע הים  
השבוע ציינו משרתי זרוע הים את שבוע זרוע הים, שבוע שהוקדש כולו למשרתי הזרוע, להתנדבות בקהילה, חיזוק הלכידות וגאוות היחידה. במהלכו שמעו הרצאות להעלאת המודעות למורשת הקרב העשירה בכל יחידה. עם פתיחתו של שבוע זה, וכחלק מציון 40 שנה למלחמת שלום הגליל, פגשו חיילי זירת ים-סוף את אלי בר-יוחאי, לוחם עבר בזרוע הים הישראלית אלי שיתף אותם בזיכרונותיו ובתחושותיו כלוחם במלחמה והעביר להם את חוויותיו בקרב. בהמשך השבוע, יצאו חיילי זירת ים סוף להתנדבות בקהילה בשיתוף עמותת ״אלון ואלה״, 20 בק"שיות (בקריות שליטה ימיות), שבשגרה נוהגות להוביל אירועים מבצעיים, הובילו מבצע אריזת מזון לנזקקים דרך עמותת "יד רוז'ה" . הלוחמים הימיים מפלגת הביטחון השוטף בזי”ס השתתפו אף הם במאמץ התרומה ויצאו להתנדב ב"מפעל הרב-נכותי", עמותה המטפלת ומלווה מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים. כמוהם, גם תומכי הלחימה יצאו לתמוך בקשישי מועדון "יום לקשיש" שבעיר ולשמח אותם. "האפשרות לעלות חיוך על פניו של אדם אחר זו התחושה הכי מספקת שיש", משתף אחד החיילים, ומוסיף: "אני שמח שיצא לנו כחיילים בזירה לעשות זאת, ולפגוש את האזרחים בעירנו ולשמחם במקביל להתנדבויות, עשרות לוחמים מהזירה ביקרו בבתי הספר השונים בעיר וחשפו בפני התלמידים את זרוע הים ואופי השירות בה. זאת כדי לקרוא להם להתגייס בעקבותם לשירות חוויתי ומשמעותי בזרוע הים. כמו כן, התקיים פאנל בהובלתו של מפקד זירת ים סוף, סגן- אלוף שי חודרה, בו ענה על כל השאלות, התהיות והחששות של הנערים העתידים בקרוב להתגייס לצה"ל ולזרוע הים שבוע זרוע הים שמח
מדרום תפתח הבשורה: "תיאטרון אלעד" פותח עונה חדשה
תיאטרון אלעד משיק עונה חדשה עם בית חדש, הצגה חדשה, פסטיבל חדש ותוכניות להפוך את אילת ליעד תרבות ותיירות ראשון על המפה הבינלאומית. תיאטרון אלעד פותח עונה בסימן התחדשות. התיאטרון עבר לאחרונה לביתו החדש בחלל הטרמינל באילת. שדה התעופה לשעבר, הפך לחלל תרבות ותיאטרון דינמי ויצירתי. ההצגה החדשה של התיאטרון "קו החוף", הינה ההצגה הראשונה שנוצרה במיוחד עבור חלל הטרמינל, שעבר מהפך על מנת לשנות את ייעודו לתיאטרון ולהתאימו להצגה בפרט. החלל העצום הפך לזירה תיאטרלית פנטסטית הלוקחת את הצופה למסע בין מפלסים, חדרים, תפאורות, מוסיקה ומקרנים של וידאו שמקיפים את הקהל מכל עבר, 360 מעלות, ומזמינים אותו לצלול למסע בנבכי נשמתם של בן ואביו אשר לא זכו להכיר, אבל כן זכו להיפרד. 
מארגון העובדים בעירייה להסתדרות העובדים החדשה
באירוע מרגש ורב משתתפים, הכירו תודה עובדי העירייה למשה אזולאי - יו"ר ארגון העובדים, שפרש מהעירייה אחרי 40 שנות עבודה, לאחר שנבחר כיו"ר הסתדרות העובדים החדשה. באירוע זכה משה לברכות ושבחים גם מראשי העירייה הקודמים עמם עבד. ראש העירייה – אלי לנקרי הודה למשה על שיתופי הפעולה לאורך השנים והעניק לו תעודת הוקרה. "פעלת במקצועיות, בנחישות ובמסירות למען עובדי העירייה ועשית זאת באהבה", אמר ראש העירייה והוסיף: "שורשייך נטועים כאן ומהם זכינו לפירות טובים שהובילו לשיתופי פעולה ולעבודה טובה ופורה. בשמי ובשם עובדי העירייה נאחל לך הצלחה בתפקידך החדש כיו"ר הסתדרות העובדים המרחב למען כל העובדים בעיר והקהילה כולה". 

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש