הסתדרות אילת הפסיקה להיות פראיירית

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 5/8/2022 09:48 ● ערב ערב 3080
המחאה נגד יוקר המחיה שמוביל בימים אלו יו''ר ההסתדרות הארצי ארנון בר דוד, הגיעה השבוע גם לאילת ● ביום שלישי השבוע נפרדו וועדי העובדים במרחב אילת מהמשרדים, ויצאו בראשותו של יו''ר הסתדרות מרחב אילת, משה אזולאי, לרחובות ולמוקדי הקניות, כדי להזכיר גם לתושבי אילת ואורחיה שלא קונים בכל מחיר ● ''אין גאה ממני בצוותים שהתגייסו למשימה באילת באהבה ואמונה שחשוב להעביר את המסר'', אמר השבוע אזולאי והבטיח כי זו רק ההתחלה
הסתדרות אילת  הפסיקה להיות פראיירית

תחת קריאתו של יו"ר ההסתדרות הארצי ארנון בר דוד- 'הפסקנו להיות פראיירים', שמוציאה לרחובות בכל רחבי הארץ את אנשי ההסתדרות ואת וועדי העובדים, כאות מחאה נגד גל עליות המחירים, הצטרפו ביום שלישי השבוע לקריאה וליוזמת העברת המסר ברחובות גם צוות עובדי הסתדרות אילת וועדי העובדים, כשמעל כולם מנצח יו"ר הסתדרות העובדים במרחב אילת משה אזולאי. 

 

הסתדרות אילת יוצאת לשטח

 

חילקו פלייארים לעוברים ושבים


עשרות אנשי הסתדרות באילת לא נשארו אדישים, נענו לקריאה ויצאו לרחובות בצורה מאורגנת כדי להעביר לציבור הקונים בכל רחבי הארץ את המסר הברור שאסור לציבור לתת יד להעלאת המחירים. בין נציגי וועדי העובדים שיצאו לרחובות היו נציגי וועד העובדים של עיריית אילת, נעמ"ת, חברת החשמל, אוניברסיטת בן גוריון קמפוס אילת, בית חולים יוספטל, חקר ימים ואגמים, המועצה האזורית חבל אילות, מכס, נמל אילת וסייעות שח"ר. כל אלו התמקמו בסופרים ובמרכזי קניות בעיר, כשהם לובשים את חולצות המאבק ביוקר המחיה עליהן הסלוגן "קונים חכם ונלחמים בעושק המחיה", חילקו המפגינים פלאיירים לעוברים ושבים שכללו את רשימת החברות שהחליטו להעלות מחירים. 

מי שהוביל את המחאה באילת היה משה אזולאי, יו"ר הסתדרות העובדים במרחב אילת שהבהיר: "אנו כמו כל וועדי העובדים ברחבי הארץ מצטרפים לקריאה שמוביל יו"ר ההסתדרות הארצית. ההסתדרות לקחה על עצמה אחריות מאוד חשובה בנושא יוקר המחיה ולשמחתנו ישנה הענות גדולה לנושא לא מעט בזכות העובדה כי ההסתדרות מייצגת בין השאר את העובדים שיש להם לא מעט קושי לעמוד מול עליות המחירים האלו. מכאן מאילת אנו שולחים חיבוק גדול ליו"ר ההסתדרות על היוזמה הברוכה ומבינים שלא די בלפרגן במילים אלא צריך לשטח ולהעביר את המסרים". משה אזולאי פרגן לצוותי הוועדים בעיר שנענו לקריאתו ויצאו לשטח ובאותה נשימה פרגן גם לתושבים ולאורחים בעיר שלא נותרו אדישים ליוזמה וברכו עליה. "זכינו לאמפתיה גדולה מצד התושבים שחיבקו אותנו וקיבלו את היוזמה באהבה. כולם פרגנו לרעיון שסוף סוף התושבים במדינה לא שותקים ולא מקבלים בהבנה את רוע הגזירה. תראי איך בפועל החברות הגדולות פתאום התחילו לפחד. פתאום חברות מקפיאות את עליות המחירים. תביני עד כמה יש לעם כוח לשנות דברים. לשמחתנו הרשתות הגדולות התחברו גם הן להסתדרות ולא מוכנות להעלות מחירים.

 

“גאה בועדים שהחליטו לצאת למאבק”

 

השאפו הגדול במהלך הזה מגיע לנוכח העובדה שאנשים שעד היום רק התלוננו הבינו ביוזמתו של יו"ר ההסתדרות שהגיע הזמן לצאת לרחובות ולפעול כדי לשנות דברים ואין לי ספק שדברים עוד ישתנו לטווח ארוך ולא רק ידחו עד לאחר החגים. אני גאה בוועדים שהחליטו לצאת למאבק למען כולם". מבחינתו של אזולאי צעד זה של הזדהות מצד הסתדרות העובדים במרחב אילת הוא צעד ראשון בסדרת יוזמות שעוד יתקיימו בעיר: "נמשיך ונצא לרחובות", מבטיח אזולאי, "נגיע לקניונים ולכל מקום ונמשיך לבקש מהציבור לקנות נכון. יש היום בשוק הרבה מוצרים ישראלים זולים וטובים שלא מעלים להם את המחירים. אין סיבה שאנשים ימשיכו לקנות את המוצרים שמחיריהם עולים. המסר חייב להגיע לכל הציבור. אין שמח ממני שזה נפל בחלקינו ואין גאה ממני".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת