נדחתה פתיחת פארק המים באילת

מאת: רותם נועם ● 5/8/2022 09:39 ● ערב ערב 3080
החודש אמור היה להיפתח, לאחר שתי דחיות, פארק המים WATERLAND שנבנה על חורבות הטקסס ראנץ' בחוף הדרומי של אילת ● אלא שבירוקרטיה מונעת את פתיחתו במהלך הקיץ והיא תדחה ככל הנראה לחודש נובמבר השנה ● לפחות התביעות ההדדיות מול המשקיעה הקודמת מקיבוץ שפיים, הסתיימה בפשרה
נדחתה פתיחת פארק המים באילת
פארק המים הוגדר על ידי החברה ההולנדית כגדול ביותר שבנתה עד היום ● צילום: הסיני הקטן – מורי חן

פארק המים ווטרלנד WATERLAND שבנייתו הולכת ונשלמת בימים אלה בחוף הדרומי של אילת, ייפתח ככל הנראה רק בחודש נובמבר השנה ולא החודש, כפי שקיוו בעליו, היזמים רן אקשטיין ועופר גלזר. זוהי כבר הדחייה השלישית במועד פתיחת הפארק שתוכנן להפתח בנובמבר 2021, אך נדחה בשל כך שחלק ממתקני הבריכה לא הגיעו במועד וכן בשל התפרצות זן האומיקרון. אלא שגם המועד הבא שנקבע ביולי השנה התברר כמוקדם מידי, שעה שטרם הוסדרו כל ההיתרים הנדרשים למקום, ולפיכך נדחתה הפתיחה, כאמור, לעוד שלושה חודשים. 
בין היתר, נדרש להשלים את עבודות הפיתוח במקום וכן לסלול כביש גישה שנסלל על ידי החברה לפיתוח ים המלח, רק לאחריהם יהיו זכאים לקבלת טופס איכלוס וכן לרישיון עסק שיתקבל בתום בדיקות כיבוי אש.
אף שהיזמים מאוכזבים מהדחייה הנוספת, ומאבדן עונת הקיץ הנוכחית, הם מתנחמים בכך שתינתן להם האפשרות לבצע "השקה רכה" בעונת החורף העמוסה פחות. 
פארק המים ידע עיכובים רבים שנבעו בין היתר מהתנגדויות שהגישה החברה להגנת הטבע ושנדחה לבסוף וכן בשל בעיית החניה שנפתרה במקום לאחר שוועדת המליאה בעיריית אילת פטרה את היזמים מהחובה להקים חניון במקום והתירה לעשות שימוש בחניה הציבורית שבמקום.
בפארק הושקעו 90 מיליון שקל והליך הקמתו נמשך כבר שבע שנים. הפארק כולל שלושה מגדלי ענק ובהם 24 מגלשות, קרוסלות מים לילדים ולבוגרים, עולם מים לילדים מיועד לתינוקות ועד גיל 8, עם 4 בריכות מים מחוממים, בריכת גלים ממוחשבת, מתקן מיוחד לחישוב נקודות שכולל חיישנים ולוח תוצאות, סירות מתנגשות וכן 16 אפקטים של בריכת גלים. כן מוקמים בפארק מתחם מזון, גלידות מסעדה ואולם אירועים. הפארק יאפשר תפוסה של 3,000 מבקרים יומיים וכרטיס כניסה צפוי לעמלות 120 שקלים (עם הנחה לקבוצות). הפארק יפעל כפראק יום שיפעל עד 18:00 ואז ייסגר לשעתיים ויפתח מחדש ב-20:00 עד חצות במתכונת לילה עם להקות ומסיבות בריכה. המחיר בלילה יהיה זול יותר.  אילתים ייהנו מ20% הנחה לכרטיס בודד ותעמוד להם אופציה לרכישת כרטיסייה שתוזיל את המחיר ב20% נוספים (כ-80 שקלים).


 

השותפות שעלתה על שרטון מול שפיים


באפריל 2017 נחשף ב'ערב ערב באילת' כי פארק המים שפיים נמצא במגעים עם חברת לונה ווטר פארק אילת, על מנת להיכנס לשותפות בהקמת פארק המים באילת, אלא שבהמשך עלתה השותפות על שרטון ובחודש נובמבר 2020 הגישה חברת חקלאות עסקים אחזקות וניהול שפיים – אגודה שיתופית, תביעה על סך 820 אלף שקל כנגד חברת לונה ווטר פארק אילת, בטענה כי התחייבה להעמיד לרשותה הלוואה בגובה 30 מיליון שקל, כאשר סכום מקדמה בסך 650 אלף שקל שולם לה. לטענת שפיים, כבר בספטמבר 2017 היא הודיעה על ביטול ההסכם לאחר שהוברר לה כי חברה בבעלות איש העסקים עופר גלזר נכנסה לשותפות ביחד עם בעל החברה, רן אקשטיין. בנובמבר 2019 התברר לשפיים כי לונה ווטר התקשרה בהסכם לאספקת מתקנים עם חברת VAN EGDOM ההולנדית, שהינה חברה מובילה בתחום פארקי המים, כאשר זו הגדירה את הפרויקט באילת "כאחד הפרויקטים הגדולים ביותר שבנתה". לאור כך, דרשה שפיים את השבת דמי הקדימה ששילמה. מנגד טענה לונה ווטר כי המדובר היה בהסכם השקעה ולא בהלוואה וכי הכספים ששולמו היו לצורך כיסוי תשלומים לנותני שירותים שונים ובעל החברה רן אקשטיין לא קיבל מהם שקל. לונה ווטר טענה כי שפיים היא זו שהפרה את ההסכם ביניהן ואף טענה לנזקים שנגרמו לה בשל ביטול השותפות אותה תארה כחד צדדים וחסרת תום לב. בין היתר, האשימה את שפיים בכך כי לא פעלה לקבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים "משום חששותיה ורצונה לחמוק מאימת הדין". לפיכך האשימה את שפיים בסיכול השותפות. בהמשך אף הגישה תביעה נגדית על סך שני מיליון שקל נגש שפיים. בחודש אוגוסט 2021, הגיעו הצדדים לכדי שפרה שקיבלה תוקף של פסק דין, לפיה תשיב לונה ווטר לשפיים סכום של 490 אלף שקלים, שישולמו ב-24 תשלומים, לסילוק סופי של כל הטענות והתביעות ההדדיות נמחקו. הצדדים הדגישו כי אין בחתימה על ההסכם על מנת לאשש מי מטענות הצדדים.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת