עיריית אילת מסרבת לעצור את העבודות בחופים – השרה להגנת הסביבה תסתפק בפגישת עבודה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 5/8/2022 09:23 ● ערב ערב 3080
השרה לאיכות הסביבה תמר זנדברג, שעקבה עד השבוע מרחוק אחרי עבודות הבנייה על חופי אילת, נענתה לפנייתם של חברי 'סוף הים' באילת והגיעה השבוע לראות מקרוב את העבודות על החופים ● השרה שלא הסתירה את הסתייגותה מהעבודות שנעשות קרוב מדי לקו המים, אגב שימוש יתר בבטון, וללא תיאום מול המשרד, ועל אף הסתייגויות המשרד מלפני כשנתיים מבוצעות הלכה למעשה בשטח, אמנם לא הצליחה לגרום לראש העירייה אלי לנקרי לעצור את העבודות, אבל בשבוע הבא כבר אמורה להתקיים ישיבת עבודה בין כל הגורמים, שאולי תצליח לשנות משהו ממה שכבר נעשה ולפחות תגן על הסביבה בהמשך העבודות ● כעת ממתינים חברי 'סוף הים' באילת, לביקורו הצפוי של מנכ''ל משרד התיירות בשבוע הבא: ''נשמח להראות לו על מה הולכים המיליונים שמשרדו משקיע באילת'', אומר חבר הקבוצה מורי חן שמקווה להשיג מהמנכ''ל צו מידיי להפסקת העבודות
עיריית אילת מסרבת לעצור את  העבודות בחופים – השרה להגנת  הסביבה תסתפק בפגישת עבודה
השרה להגנת הסביבה ראתה מקרוב את גודל הנזקים. זנדברג בעת ביקורה השבוע באילת ● צילום: דוברות המשרד לאיכות הסביבה

ההתנגדות הציבורית לעבודות שידרוג חופי אילת שמתבצעות בימים אלו על החופים, אגב פגיעה בטבע ובסביבה החופית, עלו השבוע הילוך עם הגעתה לעיר של השרה לאיכות הסביבה תמר זנדברג, שהגיעה על מנת לעקוב מקרוב אחרי העבודות ולשמוע את הטענות הרווחות בקרב ציבור תושבי אילת. לשרה שקיימה סיור לאורך חופי העיר התלוו מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן, מתכנן מחוז דרום של המשרד, מתן לוינסון, אלי ורבורג, מנהל היחידה למניעת זיהום ים באילת ועוז גורן מהיחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע נוספים. מטרת הסיור הייתה- לעקוב מקרוב אחרי עבודות הבנייה והפיתוח המתבצעות לאורך חופי העיר. 
במהלך סיורה ראתה השרה זנדברג את המתרחש בחופים ציון, קיסוסקי וניין ביץ ועקבה מקרוב אחרי העבודות, הכוללות, בין השאר, שיטוח קרקע, הקמת שבילי ורחבות בטון בסמוך לקו המים וכן את השימוש הנרחב שנעשה על החופים בבנייה קשיחה מבטון מזוין המעוגן אל תוך הקרקע החופית. 
עוד במהלך ביקורה נפגשה עם אנשי רשות הטבע והגנים אשר הרחיבו בפניה את הסקירה בנושא הפגיעה המתמשכת של עבודות הבנייה ברצועת החוף ובשונית האלמוגים במפרץ, ובטרם פגישתה עם ראש העירייה, נפגשה השרה עם נציגות תושבים המתנגדים לעבודות הבנייה ושמעה מפיהם על הסכנות והנזקים הנגרמים לחוף הים, ערכי הטבע והמערכת האקולוגית במפרץ.

 

האילתים לא מוותרים. מפגש נציגי התושבים עם השרה ● צילום:  דוברות המשרד לאיכות הסביבה

 

היתרי  הבניה לא תואמו


רק לאחר כל אלו נפגשה השרה עם ראש העירייה אלי לנקרי במטרה לדון איתו בחלופות בנות קיימה לעבודות הבנייה והפיתוח. השרה הביעה בפני ראש העירייה את חששה מהפגיעה המתמשכת בחוף החשוף על ידי בנייה מאסיבית של רצועות בטון הנכנסות אל קו המים, הדגישה בפניו את החשיבות שביצירת איזון בין פיתוח תיירותי לצד שמירה על חופי הים ושונית האלמוגים ולמרות שלאכזבתם של פעילי איכות הסביבה בעיר, לא הצליחה השרה לגרום לראש העירייה לעצור את העבודות לטובת מחשבה נוספת, סיכמו השניים כי בתוך שבוע יתקיים שיח מקצועי של העירייה והמשרד להגנת הסביבה וכלל הגורמים המעורבים בעבודות עם מומחים בתחום. 
בהודעה שהוציא המשרד לאחר ביקורה של השרה, לא נשמטה העובדה כי "היתרי הבנייה על החופים לא תואמו עם המשרד לאיכות הסביבה". עוד נטען בהודעת הדוברות כי: "בשנת 2020 פנו אנשי המקצוע במשרד לגורמים הרלוונטיים לקבלת הבקשות להיתרי הבנייה בהקדם, במטרה לבחון את נושא העבודות בקרבה לקו המים ולהגן על ערכי הטבע. המשרד הביע הסתייגויות ממספר רכיבים שתוכננו בסביבה החופית שבאילת, בהם הקמת שבילי בטון בסמוך לקו המים, שימוש נרחב בבניה קשיחה מבטון והקמת מזח בחוף אלמוג. המשרד הביע חשש מפגיעה חמורה בסביבה החופית וסבר כי מדובר בפיתוח עודף ומיותר שאינו מותאם לסביבה זו", לשון הודעת המשרד. עוד צויין בהודעה: "הודגש למהנדס העיר דאז, כי יש ללוות את היתרי הבנייה בפשרה טכנית שתכלול הנחיות למניעת פגיעה בסביבה החופית. משלא תואמו היתרי הבנייה עם המשרד, לא ידוע למשרד מהן ההנחיות שנקבעו למניעת פגיעה בסביבה, אם בכלל". עוד הדגיש המשרד: "ההערות שהעביר המשרד במהלך 2020 בנוגע לקרבה המתוכננת של הפיתוח לקו המים ולחומרי הבנייה והביסוס במסגרת תוכניות הבינוי לא התקבלו".
לסיכום הסיור מסרה השרה: "קיימת חשיבות ליצירת איזון בין פיתוח תיירות לבין שמירה על הסביבה הימית והחופית ועל המערכת האקולוגית החשובה במפרץ אילת. אם לא נשמור על החופים ועל השונית ואם לא יהיה פיתוח בר קיימה בחופים, זו תהיה בכיה לדורות. בסופו של יום, הים, החופים ושונית האלמוגים הם הלב הפועם של המערכת האקולוגית במפרץ אילת וגם של התיירות והכלכלה"

 

העבודות מסתמכות על תוכניות משנות השמונים  ● צילום: מורי חן

 

מקווים להתערבות שר התיירות


היו אלו חברי קבוצת סוף הים שהתארגנו על מנת ליצור לחץ ציבורי נגד העבודות ההרסניות, כהגדרתם, על חופי אילת. "בתחילת הדרך עפנו לכל הכיוונים ושיגרנו מכתבים זועמים לכל גורם אפשרי, כמובן שבכלל זה גם לשרה לאיכות הסיבה, למשרד הפנים, משרד התיירות ובעצם מי לא?", מספר מורי חן, פעיל איכות הסביבה, חבר בקבוצה, שמבהיר כי לאחרונה התחילו להגיע תשובות. 
לאחר המכתב שהוציאו אנשי המשרד לאיכות הסביבה בה עלתה הדרישה להקים ישיבה של כל הגורמים הרלוונטיים, דרישה שלא זכתה לתגובה, ולא מעט בזכותו של מנהל היחידה לזיהום ים שהוא לא רק חובב טבע, אלא גם תושב אילת מודאג, החליטה השרה לצאת מהמשרד ולהגיע לראות מקרוב במה דברים אמורים. על מנת שלא להסלים את המפגש עם השרה ועל מנת להעביר לה מסרים ברורים ומדוייקים, נבחרו נציגי הציבור בקפידה והמפגש בפועל זרם. לדברי חן, שריכז את המפגש: "הצעת הסיכום שלנו עם השרה אמרה שיש לעצור את העבודות לאלתר ולחשוב איך ממשיכים מכאן הלאה. היה לנו חשוב שהתכנון מעכשיו והלאה ישען על תוכנית מתאר תמ"א 13, שמאפשרת אך ורק הקמה על החופים של הצללות, סוכת מציל, מתקני חוף, עזרה ראשונה, מקלחות ושירותים. ברור לכולנו שמה שקורה כיום על החופים נוגד לחלוטין את תמ"א 13", מבהיר חן. "אנחנו עדיין מנסים להבין בעזרת יועצים משפטיים, איך הצליחה עיריית אילת בימי מאיר יצחק הלוי, להעביר את התוכניות ולעקוף את תמ"א 13". 

בסיום ביקורה של השרה באילת, ולאחר פירסום סיכומיה מול ראש העירייה מסר חן: "מבחינתנו מדובר בהישג חלקי. ניצחנו בקרב אבל לא במלחמה ואנחנו נמשיך במאבק. מעורבת בנושא פוליטיקה אדירה אבל אני שמח על הכוונה לקיים מפגש בהשתתפות כל הגורמים על מנת שלפחות המשך הפיתוח ינצל. אנחנו מצדנו נמשיך לנסות לעצור את העבודות בשטח ונדרוש לפרק את הבטון. ציבור גדול מאוד בעיר תומך בדרישה הזו שלנו כשיש לקחת בחשבון שבעיר קטנה כמו אילת חלק מהציבור חושש להביע את דעתו ברבים".
עכשיו לוטשים חברי סוף הים ופעילי הסביבה באילת עיניים לקראת הגעתו הצפוייה בשבוע הבא לאילת של מנכ"ל משרד התיירות דני שחף. "נשמח מאוד להראות גם לו מקרוב, מה עושה עיריית אילת עם מיליוני השקלים שנתן המשרד לטובת עבודות שדרוג החופים", אומר מורי חן שלא מסתיר את ציפיותיו מכך שלאחר שהמנכ"ל יבין בשטח כי הכסף הורס את החופים יותר מאשר משדרגם, הוא יוציא צו הפסקת עבודה מיידי לעבודות וידרוש תכנון מחדש.

 

משטח הבטון בחוף ציון. בכיה לדורות ● צילום:מורי חן

 


 

ארגוני הסביבה מצטרפים למאבק בעיריית אילת


שלושת ארגוני הסביבה – החברה להגנת הטבע, אדם, טבע ודין וצלול, פנו השבוע אל שר התיירות, יואב רזבוזוב, ראש עיריית אילת, אלי לנקרי ולמינהל התכנון במשרד הפנים, בבקשה לעצור את העבודות בטיילת באילת ולשקול מחדש את המשכן של העבודות. "אילת מושכת אליה תיירים ומבקרים, לא בזכות משטחי בטון אינסופיים, על חוף הים, אלא בגלל מי המפרץ הצלולים ושונית האלמוגים המרהיבה שבהם. העבודות מבוססות על תכניות ישנות, שאינן לוקחות בחשבון את רגישותו של מפרץ אילת..


בשלוש הפניות, עליהן חתומים עו"ד עמית ברכה, מנכ"ל אדם, טבע ודין, מור גלבוע, מנכ"ל צלול ואיריס האן, מנכ"לית החברה להגנת הטבע, כותבים שלושת ארגוני הסביבה: "אנו מבקשים לעצור את העבודות הפוגעניות המבוצעות בימים אלה בחוף הצפוני של אילת, למנוע את המשכן בחוף הדרומי ולמנות צוות בדיקה, שיבדוק את התאמתן לחופי אילת. משרד התיירות הוא הגורם המממן עבודות אלה, שעלולות לפגוע פגיעה אנושה בחופי אילת ובשונית האלמוגים, ולכן מן הראוי, שיהיה מודע לנזק הגדול שהן גורמות, ולפעול למניעתו.", נכתב עוד הוסיפו הגופים: "העבודות המבוצעות והמתוכננות בסמוך לקו המים, בעלות של כ - 400 מיליון שקל, מבוססות על תכניות משנות ה-80', שאינן לוקחות בחשבון את רגישותו של מפרץ אילת ואת רגישותה של שונית האלמוגים שהיא הצפונית בעולם, ותהיה האחרונה לשרוד את משבר האקלים, שמשמיד שוניות בכל רחבי העולם. העבודות כוללות משטחי בטון רחבי ידיים, המעוגנים לקרקע, ממש בסמיכות לקו המים, הגורעים שטחי חוף וחול, נטיעה נרחבת של עצים שיזרימו לים חומרי הדברה ודישון והצבת תאורה שתגרום לזיהום אור קשה, שישפיע על החי והצומח שבמפרץ... לא פחות חשוב, העבודות נוגדות את רוחה המיוחדת של העיר, עובדה המעוררת את חמתם של אזרחים רבים. לא רק זאת. העבודות נוגדות עקרונות אלה, תוך הסתמכות על תכניות ישנות.
העיר אילת, היא אתר התיירות השני בחשיבותו בארץ. לאלמוגים שבמפרץ, יש חשיבות עולמית, שלא תסולא בפז. העיר אילת תמשוך אליה תיירים מקומיים וזרים לא בזכות משטחי בטון אינסופיים על חוף הים, אלא בזכות מי המפרץ הצלולים ושונית האלמוגים המרהיבה שבהם. עבודות כפי שמבצעת עיריית אילת, יגרמו לפגיעה אנושה באלמוגים ולפגיעה אנושה בפוטנציאל התיירותי של העיר". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת