מותק - מדור החברה של אילת

מאת: סימונה סולומון שאואט ● צילום: מהאלבומים הפרטיים ● 22/7/2022 10:29 ● ערב ערב 3078
מותק - מדור החברה של אילת
תגיות:

בשורה עם צל מהמועצה הדתית
בבואכם להתייחד עם יקירכם בבית העלמין, ניתן מהיוםלקבל שמשיה, כיסא נר נשמה ומים קרים וזאת בתקווה שנקל ולו במעט על שהותכם לצד יקירכם. השירות ניתן ללא עלות. חיים עמר וצוות המועצה.
טבע, פונה במצב קשה - והחליט להציל חיים בעצמו
לפני כשנה, נכנס מוחמד אזברגה (21) מכסייפה להתרענן במים בחוף ריפרף באילת. לאחר מספר דקות הרגיש זרמים חזקים, נסחף לתוך עומק הים והחל לטבוע. עוברי אורח שהבחינו שמוחמד טובע מיהרו לחייג למוקד 101 של מד״א ובמקביל שחו לעברו והחלו לחלץ אותו מהמיםבמהלך האשפוז בבית החולים הבין מוחמד כמה היו הפעולות הראשונות של צוות מד"א משמעותיו בהצלת חייו, החליט כי הוא רוצה להציל חיים בעצמו ונרשם לקורס חובשים במגן דוד אדום - אותו סיים בהצלחה. כשנה לאחר האירוע, חזר מוחמד לאילת ונפגש עם מעיין, החובשת מהצוות שטיפלה בו, כשהפעם הוא לבוש במדי מד״א בעצמו
הורים וילדים
מרחב הלב אילת, פרויקט לצעירות במצבי סיכון, משותף לעמותת עלם, עיריית אילת (האגף לשירותים חברתיים)  ומשרד הרווחה, יחד עם נסרין, צעירה בת 28, בוגרת מרחב הלב, תושבת אילת, שיזמה ערב שכולו זיכרון והעלאת מודעות לנושא הכואב של אלימות כלפי נשים שנמצאת בכל מקום בחברה שלנו, ללא קשר למעמד סוציואקונומי, מוצא, מגזר או מקום מגורים. בזכות נסרין, ולרגע אחד, התייחדו התושבים עם זכרן של הנרצחות. ממילותיו של סגן ומ״מ ראש העיר מתן בארי: ״ מערכת הענישה במדינת ישראל חייבת להיות בלתי מתפשרת וחמורה הרבה יותר כנגד אלימות במשפחה, העונשים הקיימים לא מייצרים הרתעה וזה מגביר את המסוכנות. אלימות היא לעולם לא הפתרון, מכאן, בשם עיריית אילת ובשמי אני רוצה להעביר מסר לכל אישה בכל מקום בארץ שהיא לא לבד ואנו מחזקים אותה, דלתינו פתוחה תמיד ויש למי לפנות צילום: דקלה גיאת
בדרך לעבודה מסדירים חובות 
העיר אילת שרשמה את אחוז האבטלה הגבוה ביותר בתקופת הקורונה, מציגה הצלחה במיזם משותף של שירות התעסוקה עם הוצאה לפועל והמרכז לגביית קנסות, במסגרתו דורשי עבודה בעלי חובות של עד 150 אלף ₪ מגיעים להסדר של פריסת החוב המאפשר להם לצאת לעבודה, להתפרנס בכבוד וגם לכסות את החוב. מאז הצטרפה העיר אילת לתכנית, שולבו בה 200 דורשי עבודה, שנקלטו בעבודה והחלו בתהליך להסדרת חובם. 
יצאו מהמגירה
15 כותבות וכותבים סיימו השבוע, סדנת כתיבה כחלק ממיזם "מחוץ למגירה" של מפעל הפיס, המקדם סדנאות כתיבה מסובסדות במטרה לעודד את הכתיבה בקרב אלה שבוער בהם הרצון לכתוב. זהו המחזור השלישי של סדנאות המתקיים במרכז צעירים אילת. לצד סדנאות ופעילויות במהלך כל השנה משתתפים עשרות צעירים ב"קמפוס לקיץ" - קמפוס לימודים ייחודי ומותאם לחיים עצמם המציעה סדנאות יישומיות בעלויות מסובסדות. 
סופ"ש חם בחוף טולום
בסופ"ש האחרון התארחו בחוף החזק באילת אייל גולן. איילת יוסף הצלמת הייתה שם לתעד את הרגעים
פרויקט ״הולכים ביחד״ של עמותת נגישות ישראל ועיריית אילת 
פרויקט המשלב את כלל המוגבלויות בקיץ בחוף הרודס. מסתבר שיש באילת אנשים מדהימים שכל הזמן רוצים לסייע ואחת מהן זו דיקלה ממים בששון שראתה את הפעילות שלנו במים והתקשרה וביקשה לתרום לקבוצה משקלות צפות ואף הציעה לעשות לנו שיעור מתנה במים התברכנו בה, גם נגישה וגם רגישה.  להצטרפות לפרויקט מוזמנים לפנות050-8895547
אלפי חוברות "חכם בשמש" של האגודה למלחמה בסרטן הופצו בעזרת עיריית אילת בגני הילדים ברחבי העיר
הקיץ כבר פה, וכמו מדי שנה, האגודה למלחמה בסרטן בשיתוף עיריית אילת, הפיצו ערכות הסברה של ”חכם בשמש” לגני הילדים ברחבי העיר. הערכות יופצו בקייטנות של גני הילדים ברחבי העיר, במהלך חופשת הקיץ. הפצת הערכות בעיר קודמה בעזרתה של הגב' עדי בכור, מנהלת מחלקת קידום בריאות במנהל שח"ק בעיריית אילת, ובעיר חולקו כ 2200 חוברות ל 65 גנים.
מודים לשירות הלאומי
35 מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי באילת השתתפו בסדנת הכנה מותאמת לקראת סוף שירותם באילת. בדומה לסדנת הכנה לחיילים לקראת שחרור, גם המתנדבים קיבלו כלים שיסייעו להם בחיים האזרחיים. לצד הסדנה הוקירה להם העיר תודה על פועלם למען הקהילה. 
ככה זה כשיש ידיים טובות
השבוע נפגשו הורים וילדים בסדנא לאומנות במתנ"ס שחמון. הם עבדו ויצרו בחמר בהדרכת סימונה סויסה, כעבור חצי שעה ביחד, ההורים ירדו לבית ספר להורים להדרכת הורים עם קפה ועוגה  בהנחיית לאה זלוטניק והילדים המשיכו לעצב, לשחק וליהנות  בשעה 18:00 נפגשו הילדים וההורים כולם שמחים ומרוצים גם זמן איכות ביחד, גם עיסוק בחומר וגם הדרכת הורים
ככה לוקחים משכנתא
יותר מנשמח לשתף אתכם בזוג לקוחות אהובים במיוחד! לירז (מכללת "ניהול פלוס ") ושחר ("תריסי פאר") למשפחת מליחי האילתית, והם לקוחות חוזרים של היועץ הכלכלי חנן עמוס. הפעם הם נפגשו  לצורך שדרוג והחלפת הבית. חנן בנה עבורם משכנתא חדשה המתואמת לצורכי המשפחה תוך ראיית עתידית ומתן גמישות שתיקח בחשבון את עלית הריבית והמדדים עם אופציה לשדרוג עתידי של הנכס. בתיק הזה נחסך לזוג כ-200,000 ש"ח חנן וצוות המשרד שמח  ללוות אותם ולעמוד לצידם בהחלטה כלכלית חשובה בחייהם!
מצמיחים גם בכיתה
30 אנשי ונשות חינוך מאילת וחבל אילות, עברו הכשרה ייחודית לעידוד שיח מתמיח בכיתה, את ההכשרה העבירה עמותת "מצמיחים" הפועלת להפחתת אלימות וניכור בבתי הספר והיא הועברה בשיתוף מרכז פסגה בעירייה הפועל לפיתוח תמידי של סגלי ההוראה.
מתנדבים באהבה
עמותת "חגיגת חסד היכל שלמה" פועלת כשנה. מתנדבים בעמותה מבשלים כל שבוע בימי שלישי ורביעי בהרבה אהבה אוכל טעים לכ-מאתיים תושבים נזקקים ברחבי אילת. העבודה נעשית במטבח המשוכלל של בית הכנסת ששופץ על ידי עיריית אילת בראשות ראש העיר מר אלי לנקרי וסגנו סטס דינקין שהוביל את המהלך, ועל כך אנו וכל תושבי העיר מודים להם. השבוע נערך טקס קביעת מזוזה על ידי הרב יאיר הדיה במעמד ראש העיר וסגנו יו"ר המועצה הדתית מר חיים עמר, מחזיק תיק הדתות בעיר מר שחר כהן שמסייעים רבות ורבנים כדי להגיד תודה ענקית לתורמים ולמתנדבים ולמסייעים .
באירוע הוגש אוכל כיד המלך על ידי "חגיגת בשרים" בהנהלת רוי. מתנדבי העמותה מחלקים את האוכל לבתי הנזקקים בימי שישי ובנוסף מקדישים תשומת לב מרובה למתן יחס אישי, מקפידים לשוחח עם האנשים כדי שירגישו שרואים אותם ואוהבים אותם וכדי לקבל משוב על האוכל. הפעילות יצרה שיתופי פעולה פוריים עם הישיבה התיכונית שתלמידיה מתנדבים עם בנות האולפנה, בנות השירות הלאומי  ומתפללי בית הכנסת "היכל שלמה".
אנו מבקשים מתושבי אילת היקרים לפקוח עין ולזהות אנשים שקשה להם ולהודיע לנו כדי שננסה לסייע להם כפי יכולתנו.
אנו זקוקים לליבם הרחב של בעלי העסקים האילתים שכמו קבוצת "ממן" וקבוצת "משב" יסייעו לנו בתרומות כפי יכולתם, כמו כן מתנדבים שמעניינים להצטרף לפעילות יכולים להתקשר לגיל כץ טלפון 0524744887. 
צילום:יהודה בן יתח

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש