בשורות רעות ליורדים לסיני - עיריית אילת תאסור חניית רכבים בחוף הדרומי

מאת: מערכת יום יום באילת ● 2/7/2022 18:56 ● ערב ערב 3075
עיריית אילת הודיעה השבוע (ד') כי החל מה-1.8 תאסר חניית לילה של רכבים לאורך כל החופים הדרומיים של אילת ● המשמעות הנה כי היוצאים לסיני לא יוכלו עוד להחנות רכביהם לאורך חופי העיר, כפי שנהגו לעשות לאורך השנים, ולהותירם עד לשובם לארץ ● חנייה לאורך החופים תתאפשר אך ורק למשך היום, ומי שישאיר את רכבו בלילה יקנס
בשורות רעות ליורדים לסיני - עיריית אילת תאסור חניית רכבים בחוף הדרומי
גם רחבת העפר ליד בית ספר שדה תאסר בקרוב לחניית לילה. צילום: רותם נועם

ראש עיריית אילת, אלי לנקרי, הודיע השבוע (ד') כי החל מה-1.8 תאסר לחלוטין חניית רכבים למשך הלילה לאורך החופים הדרומיים של אילת. בכך, למעשה, תאלץ עירית אילת את רבבות הישראלים שהחנו רכביהם למשך ימים לאורך חופי העיר טרם צאתם לסיני דרך מעבר הגבול בטאבה. בין היתר, תאסר חניית הלילה גם ברחבת העפר שלצד בית ספר שדה ששימשה למטרת חנייה ארוכת טווח ללא תשלום במשך שנים רבות. האיסור, יחול כמובן גם על תושבי אילת, אך יעצור, מן הסתם, את תופעת השארת הרכבים של העוברים לסיני, המציקה לתושבי העיר וסוחריה, שעה שהיא הופכת את אילת לחניון אחד גדול בכל חג ומועד. 

 

החניון שהכשירה עיריית אילת בשטח השדה המפונה בפסח האחרון - יהפוך לחניון בתשלום (צילום: דוברות עיריית אילת)

 

לנקרי הבהיר כי המטרה היא לא לפגוע בעוברים לסיני אלא לסייע למלונות העיר אילת, סוחריה ותושביה הנפגעים העקריים מהתופעה. עוד הוא הוסיף, כי עיריית אילת נאלצת לנקוט בצעד חד צדדי זה לאור כך שמשרד התחבורה לא מצא לנכון להתערב ולפתור את הבעיה מצדו.

"לאור תופעת חסימת החניות והכבישים על ידי העוברים לסיני, הצעתי לפתוח את מעבר עין נטפים כמעבר הראשי למצרים במקום מעבר טאבה, מה שעשוי היה להקל על העוברים לסיני ולהשיב לנו את איכות החיים", אמר לנקרי. לדברי ראש העיר נאמר לו לפני מספר ימים ממשרד התחבורה שלא ניתן לפתוח את מעבר הגבול לסיני בכביש 12 בעין נטפים מסיבות רבות, בין השאר, מאחר ומעבר טאבה מעוגן בהסכמי השלום עם מצרים.

לנקרי הסביר את צעדו: "נאלצתי לנקוט בצעדים חד-צדדיים והודעתי לגורמים הרלוונטיים כי החל מה-1 באוגוסט לא נאפשר עוד חניית רכבים של היוצאים לסיני לכל אורך רצועת החוף הדרומי ללא יוצא מן הכלל".

 

חניות של העוברים לסיני

 

על מנת להקל על העוברים לסיני השמישה העירייה חניון ענק ובו כ-2,000 מקומות חניה בשטח השדה המפונה ואולם חניון זה שהועמד בחינם בשנה החולפת, שימש כפתרון חלקי בלבד ולא כולם עשו בו שימוש על אף שאטלים שהועמדו ממנו אל הגבול במימון העירייה ורשות שדות התעופה, צעד שזכה לביקורת רבה מצד תושבים שקבלו על כי העירייה נותנת ידה למימון היוצאים לסיני.

בעירייה הודיעו כי בכוונתם להפוך את החניון הזה לחניון בתשלום, כך שיהווה מכשיר הכנסה נוסף עבור העירייה, שעד כה התפרנסה יפה מאוד מקנסות שגבתה מהחונים לאורך החופים הדרומיים שכבר היו אסורים בחניית לילה עוד קודם לכן.

ההחלטה על איסור חניית לילה לאורך רצועת החוף הדרומית באילת כבר עברה בוועדת התחבורה העירונית ובקרוב יוצבו שלטים לאורך כל רצועת החוף האוסרים חניית לילה. רכבים שהם לא של תושבי אילת או של נופשים בבתי המלון בחוף הדרומי לא יוכלו להחנות בשעות הלילה.

 

המונים מחכים בתור במעבר טאבה.     צילום ארכיון: יהודה בן יתח

 

החניון לטווח הארוך בשטח השדה המפונה


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש