מותק - מדור החברה של אילת

מאת: סימונה סולומון שאואט ● צילום: מהאלבומים הפרטיים ● 1/7/2022 08:54 ● ערב ערב 3075
מותק - מדור החברה של אילת
תגיות:

צילום מרגש עם הנסיכה
במסגרת נשף י"ב שהתקיים לאחרונה ב'סלינה' כמיטב המסורת, הגיעה גם תורה של יהלי בן יתח, הבת של הצלם יהודה, לצעוד בשמלת נשף מהממת על השטיח האדום. אבא יהודה שרגיל להיות עם העין מאחורי המצלמה, עמד הפעם בפרונט לטובת צילום מרגש עם הנסיכה הפרטית באירוע אותו היה לו הכבוד לצלם. מותק מפרגנת מכל הלב.
יומולדת עם הפרלמנט הקבוע
נילי ויינטרוב, תושבת אילת וותיקה (עומדת בוורוד), חגגה יום הולדת, איך לא, עם הפרלמנט הקבוע שלה ועם בעלה ב'קפה נטו' בקניון 'מול הים'. כי אין כמו לפתוח בוקר יום הולדת שמח בחברה טובה. מזל טוב.
יש אליפות
קרוב ל - 70 חניכים מגילאי 4 עד 13, השתתפו לאחרונה באליפות אילת שקיים מועדון 'קנקו' בניצוחו של המאמן ירדן דקר בג'ודו וג'יו ג'יטסו ברזילאי. התחרות התקיימה בחלוקה לקטגוריות גיל כשבסיומה זכו כל הילדים בתעודות ומדליית השתתפות. תפעול התחרות התבצע על ידי החניכים הבוגרים של המועדון ששימשו כשופטים ועוזרים של החניכים הצעירים וסייעו בידי ירדן לקיים את האירוע בהצלחה רבה. יש כבוד.
סינית אתה מדבר אלי?
לפני כשנה, הגתה שימרית לוי, המנהלת האדמיניסטרטיבית של מרפאת אופיר רעיון. כמי שבמהלך העבודה נחשפה פעמים רבות לקשיים בתחום הנגשת השירותים ולא מעט קשיים בהנגשה שפתית, חשוב היה לה למצוא פתרון שיקל על התקשורת עם מבוטחים שאינם דוברי עברית. שימרית לקחה על עצמה לחפש דרכים יצירתיות לקדם את הנושא. לאחרונה, בשיתוף פעולה עם אגף השירות והשיווק של 'כללית' ובית החולים 'יוספטל' ומרחב אילת, יצא לדרך פרויקט פיילוט בצורת מכשיר תרגום קטן שמתרגם, מסייע ומגשר על הפער השפתי ומאפשר תקשורת טובה והבנה בין המטופל למטפל. הגימיק כבר זוכה להתלהבות בקרב מבקרי המרפאה - זה הקטן גדול יהיה והוא בעצם כבר גדול עכשיו.
חברי הוועד עולים לחטיבה
וועד ההורים של בית הספר 'מצפה ים' ציין את סיום שנת הלימודים במפגש מרגש בו נפרדו חברי הוועד מהחברים שעוברים הלאה לחטיבת הביניים. במרכז הערב עמדה הפרידה מרינת לייבוביץ', מי ששימשה בשנתיים האחרונות כקפטנית של הספינה- יו"ר וועד ההורים, שבנה גלעד מסיים השנה את לימודיו בבית הספר. מנהלת בית הספר, סיגל רחמים, נפרדה מרינת במילים חמות ובשי עם הרבה משמעות. 
ספרים וסופרים
לרגל חג הספר העברי, קיימה הספרייה העירונית, מפגש בו ניתנה במה לכותבים אילתים לצד הצגה לילדים. בין הסופרים שהציגו את ספריהם: ליאת ביטון פז עם ספריה "פלא החילזון", "סוס האש" ו"שלושה מפתחות קסומים", עידית עזרתי רביב עם ספרה "לגור לבד", צחי דקל עם ספריו "ממלכת הזבל" ו"הילדה שדברה עם השמש", טל אמוילס עם ספרה "מה שקרה כשקראמבל ירדה מהעץ". "חג הספר העברי הוא הזדמנות נהדרת לחשוף את אמני המילה הכתובה ולהביא את יצירותיהם לקדמת הבמה", אמר ראש העירייה - אלי לנקרי ותרם לספריה העירונית מספר עותקים מהספר "מפלצות הלב" שכתבה נכדתו נועה לנקרי. 
מתנדבים מצילי חיים
מד״א אילת מרחיבה את המענים הרפואיים בשעת חירום. לצד 22 אמבולנסים, 21 אנשי צוות וקרוב ל- 180 מתנדבים, בוגרים ונוער הנותנים מענה 24/7, צוידו 21 חובשי רפואת חירום המתנדבים באופן פעיל בתחנת מד"א אילת, בערכת עזרה ראשונה לרכביהם הפרטיים, שתאפשר להם לתת מענה מיידי בשעת חירום בכל זמן ובכל מקום. ראש העירייה – אלי לנקרי: "אני מלא הערכה ומודה מעומק הלב לתושבים היקרים שלנו, אשר בוחרים לפנות את זמנם למען הצלת חיים אדם״. 
מצטיינת
אדר קסטל, הבת של רותם ויאנה מצוות  funקיבלה תעודת הצטיינות בביה"ס 'עציון גבר' מהמנהלת איריס נבו. נאחל לה בהצלחה גם בשנה הבאה.
מתנדבים מכל הלב
העיר אילת התברכה באלפי מתנדבים שנותנים מכל הלב בארגונים ועמותות. חלקם מתנדבים במוסדות חינוך, חלקם עם מבוגרים, חלקם עם ילדים, חלקם עם חיילים וחלקם בני נוער המתנדבים במסגרות ובקהילה. מדי שנה מקיימת העירייה ערב הוקרה במסגרתו מכירים תודה למתנדבים. לצד זאת מקיימת העירייה באמצעות המחלקה להתנדבות גם הכשרות במהלך השנה. במסגרת זו הסתיים לאחרונה קורס מנהלי התנדבות למנהלי ארגוני מתנדבים ומפעילי מתנדבים. אמירה אדרי - מנהלת המחלקה להתנדבות בעירייה, ביקשה להודות לכל המתנדבים שפועלים כל השנה וציינה, כי השנה בלטו במיוחד הזוג רחל ודוד כהן, המתנדבים קבוע כל השבוע בזהירות בדרכים, בגנים בקהילה, בזהב בגן, לצה״ל באהבה וידם עוד נטויה, זה המקום לומר להם ולכולם, תודה מכל הלב.
פועלים בכל הכוח
הנהלת 'יוספטל' ומרחב אילת וצוות המרפאה הפסיכיאטרית ביקרו בבית החולים 'שלוותה' וממשיכים לפעול לקידום בריאות הנפש באילת והסביבה כשהמטרות הן: הקמת מרכז טיפול יום, עיבוי כלל שירותי בריאות הנפש באילת והסביבה. יש למה לצפות.
ערכות החייאה מתקדמות לחובשים של מד"א באילת
בטקס מיוחד שנערך לחובשי מד"א בעיר במעמד ראש העירייה, אלי לנקרי, מנהל תחנת מד"א אילת, גבי בריבו ונציגי הנהלת מרחב נגב במגן דוד אדום, קיבלו 21 חובשים וחובשות רפואת חירום של מד"א, תושבי אילת, ערכות החייאה מתקדמות בעזרתן יעניקו טיפול רפואי מציל חיים ככונני תגובה מיידית, וזאת מעבר לפעילות באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ.
צילום: יהודה בן יתח עבור דוברות מד"א
אמנים צעירים
תנו כבוד לאורי קנדלקר האילתי, תלמיד בית הספר 'גולדווטר', שהציג לאחרונה ציור מעשה ידיו בתערוכת ציורים במוזיאון הבית של אמיר אלקיים. באירוע הפתיחה של התערוכה, נכחו בין השאר מאיר יצחק הלוי, סגן שרת החינוך וראש העירייה אלי לנקרי. התערוכה הציגה את ציוריהם של תלמידי הסדנה לאומנות נוער ובוגרים. השנה איתגר אלקיים את התלמידים לצייר ציורים שאינם נתמכים בתמונות אלא מסתמכים על זיכרון, מחשבה, תכנון ויצירתיות. אורי לומד בסדנה כחמש שנים ונהנה מהציור ומהעובדה שזהו זמן איכות עבורו ועבור אימו סימה שגם היא תלמידה בסדנה.
הוקרה למתנדבי 'ידידים אילת'
באירוע גיבוש והוקרה למתנדבי 'ידידים אילת' שנערך במלון 'לאונרדו קלאב', השתתפו ראש העירייה אלי לנקרי, סגן ראש העירייה סטס דינקין, מנכ"ל הארגון ישראל אלמסי, סמנכ"ל הארגון לייזי שטרן, מנהל מחוז דרום אלעד מאיר, מנהל הסניף נתי טויטו וכ- 50 מתנדבי הסניף. באירוע המתנדבים נהנו מהופעה של זמר וסטנדאפיסט שהופיע בהתנדבות וכן מחלוקת תעודות למצטיינים ותעודות הוקרה לתורמים לאירוע ובכלליות. כל מתנדב שהשתתף קיבל שי מכובד. בארגון מזמינים כל מי שיש לו רכב ומעוניין לעזור להצטרף ולהיות חלק. במידה ונתקעתם עם הרכב או במקרה חירום בו ילד או בעל חיים נעול ברכב - חייגו 1230 ללא כוכבית. השירות כרוך בחיוך.

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש