500 עובדים נוספים ייכנסו לעבוד באילת מירדן

מאת: רותם נועם ● 24/6/2022 06:43 ● ערב ערב 3074
הממשלה אישרה תוספת של 500 עובדי בתי מלון מירדן באילת שיתווספו ל-1,500 שכבר עובדים בה כיום ● בכך שבה המכסה להיות כמעט בגובה זו שהיתה טרם משבר הקורונה
500 עובדים נוספים ייכנסו  לעבוד באילת מירדן
מכסת הירדנים חוזרת לזו שלפני הקורונה – ירדנים במעבר גבול רבין ● צילום: בטרם רפואה דחופה
תגיות:

500 עובדים ירדנים יצטרפו בקרוב ל-1,500 שכבר אושרו בשני גלים ועוברים את הגבול מידי יום על מנת לעבוד בבתי המלון באילת. כך החליטה הממשלה השבוע בעקבות מחסור כוח האדם החמור בענף המלונאות. כן אושרה הגדלת מכסת העובדים מהפיליפינים ב-1,200 נוספים, כאשר אלה מיועדים לעבודה בים המלח ושאר חלקי הארץ הסובלים ממחסור בעובדים. כיום מועסקים בישראל 800 עובדים מהפיליפינים בבתי מלון שאינם באזור אילת. לפי משרד התיירות, חסרים בענף המלונאות בארץ כ־10,000 עובדים, כאשר 4,000 מתוכם עובדי חדרנות וניקיון. 
בהחלטת הממשלה נכתב כי כוח האדם במתקני אכסון מלונאי מהווה כ־40% מהוצאות התפעול וכי "היעדר כוח אדם בתפקידי החדרנות והניקיון מהווה את אחת הבעיות החמורות המכבידות על תפעול מלונות. תחלופת כוח אדם וחוסר מקצועיותו בעקבות כך פוגעים גם באיכות המוצר התיירותי המסופק ובתחושת יחס־תמורה נמוכים". 
כידוע, ניסיונות שנעשו על ידי ממשלות ישראל לאורך השנים לגייס עובדים ישראלים לעבודות בענף זה כשלו גם כאשר לוו במענקים נדיבים.
ענף נוסף הסובל ממשבר כוח אדם זה הנו ענף המסעדנות, המתקשה למצוא עובדי מטבח וניקיון. הפתרון של עובדים מירדן נמצא כאפקטיבי ועבור שני הצדדים, שעה שהוא מהווה פתרון לאבטלה הגואה בירדן בשנים האחרונות, ומלבד מספר זעום של אירועים חריגים, נמצא ככזה שאינו יוצר חיכוכים על רקע ביטחוני או אחר בין הפועלים מירדן לאוכלוסייה המקומית. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש