מוכנות מתנדבים בחירום

מאת: דוברות עיריית אילת ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 20/5/2022 15:32 ● ערב ערב 3069
ריחוקה הגיאוגרפי ומיקומה הססמי של העיר אילת מחייב אותה למענים עצמאיים ראשונים אחרי התרחשות של רעידת אדמה הרסנית. במסגרת זו הקימה העירייה את יחידת סע''ר (סיוע חילוץ מהריסות עצמאי ראשוני) המונה כבר למעלה מ – 100 מתנדבים ומיישמת פרויקט ייחודי במימון האיחוד האירופי – "ריסק פק" המכין את בני המשפחה של המתנדבים להתמודד עם המצב בזמן שהם יהיו עסוקים בחילוץ וסיוע לאחרים.
מוכנות מתנדבים בחירום
תגיות:

בשבוע שעבר התקיימה סדנה ראשונה כחלק מפרויקט "ריסק פק", בה השתתפו אנשי מפתח בתחום הביטחון בעיר, מתנדבים של מד"א ועיריית אילת. הפרויקט במימון האיחוד האירופי עוסק במוכנות המתנדבים בעיריית אילת ובמד"א במקרה של רעידות אדמה.  בפרויקט יוטמעו שתי טכנולוגיות במטרה לייעל את פעילות המתנדבים במקרה אסון. האחת, אפליקציית הדרכה משולבת משחק, למתנדב ובני משפחתו. השנייה, מערכת שליחת הודעות וריכוז כל ארגוני המתנדבים לפלטפורמה אחת בשילוב כלי סינון מתקדמים.

 

במסגרת הפרויקט יתקיימו מספר סדנאות כולל מחקר וקבוצות מיקוד, שתכליתן להוביל את המתנדבים במד"א ובעיריית אילת שעוברים הכשרות מדי שנה, להכין את המשפחה שלהם ואת ביתם למקרה של רעידת אדמה. המטרה היא כאמור שהמתנדבים יוכלו לסייע בשעת חירום בראש שקט, כשהם יודעים מראש שבני משפחתם ערוכים ומוגנים. 

פרויקט זה הינו אחד משישה פרויקטים המיושמים באילת וממומנים על ידי האיחוד האירופי בעלות כוללת של 3 מיליון אירו וזאת לצד זכיה של העיר אילת כאחת מ – 100 ערים באירופה שייכללו בתכנית "הוריזן אירופה" להפיכתן לערים חכמות ומאופסות פליטת פחמן.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש