הרעיון של מורי חן להעתקת מסוף טאבה למעבר נטפים מקבל חיבוק עירוני

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 13/5/2022 10:51 ● ערב ערב 3068
רגע אחרי הזעם הרב של תושבים בעיר ובעלי עסקים על קו החוף הדרומי, בעקבות מאות רכבים של עוברים לסיני, שחסמו שוב חניות ודרכי גישה, אף על פי ולמרות כל ניסיונות העירייה למנוע את המצב, שלח השבוע ראש העירייה, אלי לנקרי, מכתב לשרת התחבורה, מרב מיכאלי, בו הוא דורש לפתוח את מעבר הגבול עין נטפים, או להכשיר, עד שזה יקרה, על חשבון המדינה, מגרשי חניה מיוחדים ולצידם מסוף לקיצור ההליכים, על מנת למנוע את ''המצב הבלתי נסבל'' כהגדרתו שנגרם לעיר ● במערכת הפוליטית מיהרו לטעון כי ''מריחים את הבחירות באוויר'', והזכירו כי כבר לפני שבעה חודשים עלה הנושא לסדר היום, אך לא זכה אז להתייחסות עירונית ● והיה גם מי שהזכיר כי העתקת המסוף אינה החלטה ישראלית בלבד וכי תידרש הסכמת המצרים למהלך
הרעיון של מורי חן להעתקת  מסוף טאבה למעבר נטפים  מקבל חיבוק עירוני
''אם זו תהיה יריית פתיחה לקידום הנושא, נתעלם מזה שמדובר בשנת בחירות''. יוזם הרעיון, מורי חן ● צילום: מורי חן

למרות שבעיריית אילת הכשירו בחג פסח וגם ביום העצמאות מגרש חניה עם כאלף מקומות על שטח שדה התעופה המפונה, לטובת העוברים לסיני, זאת בנוסף לחניות החדש בכניסה לעיר שנותר מיותם, אף שהחניה (בשני החניונים) הוצעה בחינם, כמו גם הסעות בפסח ובחול המועד אל מסוף הגבול ובחזרה, ולמרות הביקורת הצולבת לה זכתה זכתה העירייה על הסיוע למי שעוברים את הגבול ולא משאירים את הכסף בעיר, גם בפסח וגם ביום העצמאות חזרו על עצמם המראות הקשים של אלפי רכביהם של העוברים לסיני, חונים לצידי הדרך ובכל שטח פנוי בעיר, בעיקר לאורך קו החופים הדרומיים.

החניה החינמית בשטח השדה לא התמלאה ● צילום: מורי חן

 

לנקרי לא נותר אדיש


עד כדי כך היה המצב חמור, שעסקים רבים לאורך קו החוף הדרומי דיווחו על הפסדים ועל ביטולים רבים כתוצאה מהעדר חניה. מי שלא נותר אדיש ל"מצב הבלתי נסבל הזה", כהגדרתו, היה ראש העירייה אלי לנקרי, ששיגר בתום החג מכתב לשרת התחבורה מרב מיכאלי ובו דרישה לפתוח את מעבר הגבול נטפים כמעבר הראשי ליוצאים לסיני במקום מעבר טאבה ועד שיפתח המעבר, דורש ראש העירייה מהשרה האחראית על רשות שדות התעופה, המפעילה את מעברי הגבול היבשתיים, כי "המדינה תכשיר על חשבונה (או על חשבון רשות שדות התעופה הנהנית מהכנסות של עשרות מיליוני שקלים בשנה מאגרות מעבר), מגרשי חניה נוספים לטובת היוצאים לסיני, זאת לצד מסוף מיוחד שיוקם בו תיעשה כל הפרוצדורה למעבר לסיני ואף תפעיל שאטלים ממגרשים אלו למעבר הגבול". לנקרי אף לא התעלם מהביקורת הרבה שספג עקב הפעלת השאטלים החינמיים, שמומנו מכספי משלם המסים, בעבור היוצאים למצרים.

בתגובה לכך הגיב ראש העירייה לשעבר, גבי קדוש, שהבהיר כי: "כתיבת מכתב לשרת התחבורה היא בגדר זריית חול בעיני התושבים וניסיון של ראש העירייה להסית ממנו את האש בעקבות המצב החמור שהיה בעיר במהלך ימי החגים האחרונים. מכתיבת מכתב לשרת התחבורה שום דבר לא יקרה", אומר קדוש. "העבודה צריכה להיעשות בכנסת, בוועדות, בדפיקה על שולחנות ובאי ירידה מהנושא הקריטי כל כך לעיר עד שזה יקרה. יש סיכון מסויים בכתיבת מכתב כזה שכן אם כתבת וקיבלת סירוב זה אומר מצידך כראש עירייה שאין לך יכולת לטפל בנושא עד תום".

 

גרירת רכבים בחוף הדרומי

 

איפה היה ראש העירייה לפני שבעה חודשים?


שבעה חודשים עברו מאז ימי חגי תשרי, כבר אז נצפו תורי ענק במעבר גבול טאבה וכבר אז סבלה העיר מהבעיה הרגילה של העוברים לסיני, שמשאירים בתחומי העיר את רכביהם. היה זה מורי חן, פעיל סביבה, שהעלה ב'ערב ערב באילת' את הרעיון לפעול להעתקת מסוף גבול טאבה למעבר עין נטפים. בכתבה שפורסמה בחודש אוקטובר האחרון, הזכיר מורי חן את תוכניתו של האדריכל אורי שטרית, שהוכנה במסגרת תוכנית מתאר אילת- אילות עוד בשנת 1995 וכללה, בין השאר, את הצורך להעתיק את מסוף גבול טאבה למעבר עין נטפים. 
כבר אז צפה האדריכל את צוואר הבקבוק שעלול להיגרם ברבות השנים במעבר טאבה. היה זה חן ששב והעלה את הצורך לדבוק ברעיון וביקש להיפגש עם ראש העירייה אלי לנקרי, כדי להעלות את האפשרות בפניו, לאחר שלטענתו, התוכנית לא זכתה לעידודו של ראש העירייה הקודם מאיר יצחק הלוי. 
אלא שרק לאחרונה, לפני חג הפסח, מצא לנכון ראש העירייה לנקרי להיפגש עם מורי חן, שהעלה בפניו, בין יתר הנושאים, גם את רעיון עין נטפים. "להפתעתי הוא אמר לי שהוא כבר עוסק בנושא", מציין השבוע מורי חן שהופתע ממכתבו של לנקרי לשרת התחבורה, "אבל גם טען בפניי כי ישנה בעיה מצידם של גורמי הביטחון".
"הרעיון מאחורי העברת המסוף לעין נטפים הוא מאוד פשוט", מחזק מורי חן את מה שטען כבר לפני שבעה חודשים, "במשך אלפי שנים שימש המעבר הזה כדרך החוגגים, הנקודה שחיברה בין אסיה לאפריקה. אין סיבה שמה שהיה טוב אז וכבר קיים בשטח, לא יהיה טוב גם היום, כשבזמן שבטאבה נוצר צוואר בקבוק שפוגע בכל העיר ובחופים הדרומיים, במעלה עין נטפים יש שטחים עצומים שיכולים לשמש למתחמי חניה ענקיים, יש שטח גדול שיכול לשמש למסוף גבול מאוורר ולא עוד צוואר בקבוק דחוס ומעיק", מסביר חן, שלא זכה לשום קרדיט על הרעיון מצידו של ראש העירייה לנקרי.

אתה לא מריח כאן פתאום את הבחירות שמתקרבות? אני תוהה ומורי חן מאשר: "אין ספק שריח הבחירות נודף מהמכתב, אבל אם זו תהיה יריית פתיחה לקידום הנושא, נתעלם מזה שמדובר בשנת בחירות".

 

ראש העיר ספג ביקורת ציבורית על השאטלים וגם מהאגף הפוליטי. לנקרי וקדוש

 

"מסוף טאבה הוא בעיה מורכבת"


27 שנים עברו מאז תוכנית המתאר אילת- אילות שהוכנה על ידי האדריכל אורי שטרית, שזיהה כבר אז את הקושי הצפוי במרוצת השנים במיקומו של מסוף טאבה. אלא שאז, ממש כמו היום, דבר לא נעשה עם הרעיון. "זו הייתה תקופה אחרת לגמרי", מסביר גבי קדוש, מי ששימש אז כראש העירייה. "אף אחד לא מצא לנכון להשקיע כל כך הרבה כסף על מנת להעביר את המסוף למעבר עין נטפים, כשהמעבר לסיני היה דליל יחסית והיו שם חושות. 
צריך לזכור שאז לא היו בסיני את בתי המלון שיש כיום, ובימים ההם גם לא היו עשרות אלפים שחצו את הגבול. ההגעה אז לאילת הייתה רובה בטיסות והרעיון של האדריכל שטרית נראה חזון רחוק, שמן הסתם, גרם למדינה להעדיף להשקיע בהגדלת מסוף טאבה ולא להשקיע פי כמה וכמה במעבר חדש בעין נטפים. חבל רק שכבר אז, הדברים לא נעשו כמו שצריך ולא הוכשרה בקרבת המעבר רחבת חניה ענקית. כיום הסיכוי שהרעיון ייצא לפועל מצריך הירתמות מלאה לנושא, יש צורך לגייס לעניין את ממשלת ישראל, את שר הביטחון, שיש לו כאן תפקיד חשוב ולא רק שרת התחבורה. כולם חייבים להבין כי היום יש באילת מצב נתון של פקק גדול בשרוול המעבר לסיני שהוא מסוכן מאוד מבחינה בטחונית. מדובר בבעיה שהיא תחבורתית, בטחונית ותיירותית שיש לתת עליה מענה בהקדם האפשרי. אני אומר שאם מישהו רק היה מעיין בתוכנית המתאר אילת אילות, אילת היום הייתה נראית אחרת ומימוש הפוטנציאל שלה היה שונה".
לצד כל האמור היה השבוע מי שהזכיר כי הסיכומים על מעברי הגבול ונקודות הביקורת נעשו כבר עם הסכמי השלום וכי גם אם כל המשרדים הממשלתיים ידחפו לשינוי מיקום, לא ברור עד כמה התוכנית תתקבל בצד המצרי ואת זה ראש העירייה לבטח ידע כשהוא כתב את המכתב לשרת התחבורה, מה שמחזק את העובדה שמדובר בעיקר במס שפתיים מצידו של ראש העירייה.
כך או כך, לבעלי העסקים בעיר נמאס מהקרבות והכותרות שכולם מחפשים על גבם, כהגדרתם. "העובדה היא, שכיום, בחגים, אילת מפסידה ובגדול בגלל מי שלא משאיר בעיר את כספו. אנחנו לא יכולים להמשיך לשבת בשקט ולראות איך כל העיר נתקעת רק כי משום שישנה העדפה ליוצאים לסיני. מישהו בעיר חייב להרים את הכפפה ומהר ולמצוא פיתרון שיוציא את העיר ואותנו התושבים מהפקק הגדול הזה", אומר השבוע בעל עסקים מתוסכל על קו החוף הדרומי.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש