מותק - מדור החברה של אילת

מאת: סימונה סולומון שאואט ● צילום: מהאלבומים הפרטיים ● 13/5/2022 10:13 ● ערב ערב 3068
מותק - מדור החברה של אילת
תגיות:

אין עליה
ביריד האמנים בשוק הלילה שנערך בקיבוץ אילות, פתחה סנדרה דוכן עבודת יד בעץ ברמה איכותית וגבוהה.
הילד גדל בעשור
חבר מועצת עיר ומחזיק תיק איכות הסביבה, שמוליק שלם גדל בשנה וחגג מספר שנים עגול להיווסדו (50). כשהוא חשב שהוא נוסע עם משפחתו לארוחת יום הולדת חגיגית, הוא הופתע לגלות בחוף הויליג’ את כל החברים והחברות מכל הזמנים ואת כל המשפחה שהגיעו לחגוג לו בהפתעה ולעשות לו שמח. שירן חזן הכינה עוגה לתפארת ועיצבה כלים חד פעמיים. חתן השמחה היה מופתע ומרוצה עד השמיים. מזל טוב איש ירוק. 
בא להפתיע
אמן החושים ליאור רוכמן שהגיע למופע בתיירות ב' גרין האוס' פגש את איילה יוסף האילתית  והוכיח לה שאין דבר כזה שאין דבר כזה.
מתנדב ארגון ידידים חילץ כלב נעול ברכב בריף הדולפינים
לאחרונה, התקבלה קריאה במוקד על כלב שננעל ברכב ליד ריף הדולפינים  באילת. נתי טויטו, מתנדב סניף 'ידידים', ואילן וויס, מדריך סניפי, מיהרו למקום ובאמצעות הציוד הייעודי שברשותם חילצו את הכלב בשלום, מבלי לגרום כל נזק לרכב. נתי סיפר: "הייתי בבית, בעיצומם של בישולים והכנות לשבת כשהתקבלה קריאת החירום.
בלי לחשוב פעמיים ולמרות שזו קריאת החירום הראשונה שלי, חטפתי את הציוד ומיהרתי למקום. איתי הגיע גם אילן ותוך פחות מדקה פתחנו את הרכב והוצאנו את הכלב לידי בני המשפחה וחבריהם הנרגשים, שלא הפסיקו להודות לנו. זו תחושה מטורפת. גם בדרך הלוך ובעיקר בדרך חזרה הביתה, לאחר החילוץ”. בארגון ידידים שבים וקוראים לאזרחים לקחת את המפתח בכל רגע ולא להשאיר חסרי ישע ברכב לבד, מחשש לנעילה. במקרה נעילה יש ליצור קשר מיידי עם מוקד ידידים במספר 1230 ללא כוכבית מכל טלפון.
אלופת המתוקים
ויקי טליאס, האשה והעוגות, לא עברה לסדר היום על המימונה ולצד זה שפינקה עשרות לקוחות במגשי מימונה אותן הכינה, היא אף פינקה את החברים ואת המשפחה בחגיגה מתוקה וטעימה בביתה. אשת חיל כבר אמרנו?
יום צה”ל באילת
לראשונה יום זה מתקיים כחלק מיישום תכנית המודל הרשותי ״לרשותכם״ אותה מוביל אגף כוח אדם באמצעות לשכת הגיוס באר שבע, במטרה לחזק ולהעמיק את הקשר בין צה״ל לרשויות המקומיות, תוך הנגשת המידע על אודות הליכי המיון והגיוס למועמדים לשירות הביטחון. במסגרת יום זה הגיעו אלפי מועמדים לשירות מאזור העיר אילת, יחד עם בתי הספר באזור ועברו מספר תחנות משמעותיות. בין התחנות נפגשו עם נציגי יחידת מיטב ולשכת הגיוס באר שבע ב׳אוהל מיטב׳ המרכזי שם קיבלו סיוע ותשובות לשאלותיהם בשיח פנים מול פנים, צפו בתערוכות של יחידות חי"ר, שריון ותותחנים, האזינו לפאנל לוחמים, ביקרו בתחנת מורשת צה''ל, בה"ד 1 ועוד. בסיכומו של היום, התקיים שיח פתוח של שאלות ותשובות עם מפקד מיטב, אל״ם אלון מצליח, אשר הציג בפניהם את ליל הגיוס, מה מצפה להם, וענה לשאלות מצד המועמדים והוריהם. יום זה מהווה אבן דרך משמעותית בקשר הייחודי בין הצבא למועמדים לשירות בעיר והופך את חוויית הגיוס לנעימה ובטוחה יותר עבור המלש״בים הנרגשים מהעיר אילת והסביבה.
חוגגים עצמאות גם מתחת למים בפארק המצפה התת ימי באילת
לכבוד יום העצמאות ירדו צוללני פארק המצפה התת ימי באילת לצלילה היומית עם דגל ישראל. בריכת הכרישים במצפה היא הגדולה במזרח התיכון ואת הכרישים החיים בה מאכילים צוללנים מיומנים פעמיים ביום, את ההאכלה הפעם עשו הצוללנים כשהם אוחזים בדגל ישראל. צילום: פארק המצפה התת ימי באילת
ליין חדש
לאחרונה זלצמן בשיתוף עם החברות המובילות בשוק ב.פ פתרונות טכנלוגיים,STANLEY MILSTONE ,BG BOND  ערכו עיון והדרכה לליין מוצרים חדש. באירוע השווה נכחו תושבי העיר ומחוצה לה והתכבדו בבירה קרה ובשר משובח.
סמנכ"ל קהילה של כללית בביקור באילת
יורם סגל סמנכ"ל קהילה של כללית הגיע לאילת לביקור במסגרתו נפגש עם הנהלת בית החולים יוספטל ומרחב אילת. במסגרת הפגישה והשיח שהתקיימו בנושאי בריאות והעלאת הצורך במתן מענה לשירותים רפואיים החסרים לתושבי העיר וסביבתה, ציין יורם סגל ש: "כללית תומכת בעיר אילת ותמשיך לתמוך בפיתוח הבריאות בעיר". עוד ציין שיסייע ככל הניתן בקידום כל רעיון שיובא לפיתחו תוך שיתוף פעולה עם ראש העירייה - אלי לנקרי ומנהלת בית החולים יוספטל ומרחב אילת, ד"ר רויטל בר אושר.
חוגגים עצמאות בפארק תמנע בערבה הדרומית
אלכסנדר סלזניוב, מהנדס תוכנה מראש העין, צלם חובב, הגיע לראשונה לצלם את הזריחה המרהיבה בפארק תמנע הנמצא בערבה הדרומית. לכבוד יום העצמאות, החליט אלכסנדר לצלם עצמו עם דגל ישראל על רקע הזריחה באתר הקשתות המזוהה כל כך עם הפארק. 
צילום: אלכסנדר סלזניוב 
ילדי גן להב חוגגים 
ילדי גן להב חוגגים עצמאות בגן יחד עם הגננת מרב שכמובן דאגה לחולצות לכל ילדי הגן מגינון א.ח.ר.
אומנות יפה
כיתת הוותיקות עשתה זאת שוב! 
הוותיקות מככבות בעבודת אומנות: כוסות לנר. בתמונה:  עם המורה אסתר דיין.
יום צה"ל ברשות
פרויקט של מרכז הכנה לצה"ל תחת מרכז צעירים בשיתוף מיטב מטרתו- הנגשת צה"ל לפריפריה, עידוד גיוס משמעותי לצבא ופריסת כל המידע הנחוץ למלש"בים עם תהליך גיוסם לצבא. באירוע נכחו מפקדים בכירים, ביניהם מפקד מיטב - אלוף משנה אלון מצליח, ובו קיבלה ג'וליה אינדיק מנהלת מרכז הכנה לצה"ל תעודת הערכה על תרומתה ופעילויותיה הרבות למען צעירי אילת. כמו כן, במהלך היום, נפגשו גם מפקד מיטב וסגן ומ"מ ראש העירייה - מתן בארי עם הורי המלש"בים לשיח אינטימי ובו פרסו את כל דרכי התקשורת אל מול צה"ל ואת מסלול הגיוס, תהליך בחירת היחידה המבוקשת ופריסת הכלים החדשניים שהצבא נעזר בהם על מנת לאתר ולמזער נשירה מצה"ל.
עצמאות של רכבים
תהלוכת רכבים נערכה ביום העצמאות ברחבי העיר אילת על ידי ארגון מתנדבי ידידים אילת. בסיום התהלוכה, עצרו המתנדבים בחוף הים לכיבוד קל ולהרמת כוסית חגיגית לרגל חג העצמאות.
ערב מרגש בפעילות בית הספר להורים
במתנ"ס שחמון, כחלק מפעילות בית הספר להורים של גלית פרידמן, נערך ערב מרגש מלא בהומור מלווה בכאב אישי - הרצאתה של שירי קניגסברג- מי שזכתה לכינוי "המורה של המדינה”. שירי נגעה בחשיבות המעורבות ההורית בחיי המתבגרים, הציגה כלים להתמודדות עם משברים, נקודות אזהרה המאפיינות חרם, וכמובן - שיתפה את סיפורה האישי על בתה.
מברכותיו של סגן ומ"מ ראש העירייה: "בית הספר להורים זו ההשקעה הכי טובה שלי מאז שאני נבחר ציבור, זה שירות מדהים לציבור, ממלא את הבתים, וכל ליווי של קבוצה מפתח עוד בית בישראל. גדלים פה הורים וילדים עם ארגז כלים טוב יותר. נרשמה הצלחה גדולה”. 
אחלה של אחלה
כמיטב המסורת, גם השנה הצדיעה רשת מסעדות אחלה לחיילי צה”ל וכוחות הביטחון. הרשת, שבבעלותם של האחים האילתים טל וחן בן אפריים, הזמינה את לובשי המדים לאכול ולשתות חינם לרגל יום חגה ה-74 של המדינה וגם הקדישו את המחווה המרגשת לזכרו של סמ”ר אמיל אזולאי ז“ל, בן אילת שנהרג באסון המסוקים.
עסקים באילת למען חיילי צה”ל וכוחות הביטחון  
מנגל עצמאות חגיגי במיוחד נפתח ברחבת מסעדת זעפרן בעיר ביום העצמאות והזמין את לובשי המדים ליהנות ממטעמי הניפנופים בחינם. מאחורי היוזמה שמשכה רבים היו ראש העירייה לשעבר גבי קדוש, יובל בנדק מזעפרן ואלי אדרי מיאן משקאות. ליוזמה מרחיבת הלב הצטרפו ותרמו בעלי עסקים נוספים בעיר ביניהם: מטאור, קפה אופטימי, יוסי הובלות, יאן משקאות, זעפרן, ’האגודה לחיילים באהבה’ ואגודת ’יחד למען החייל’. אלי דהן מהאגודה למען החייל נרתם גם הוא ועזר. כי מה לא עושים למען לובשי המדים. במהלך האירוע, דורית בן שושן (דורבלק) הגיעה עם ארגז ממתקים וחילקה לחיילים.
עצמאות של יופי ואומנות
עדן בטיט המוכשרת פתחה בית קפה שכונתי, ממש צמוד לזהבה פורצנל, זהבה קו היופי (באזור תחנת הדלק מערב 6). זהבה, אמנית האיפור והשיער, לא היססה לרגע וביקשה ממנה להיות מודליסטית בהפקת איפור ושיער ליום העצמאות. עדן בטיט שמחה ונענתה,  והרי התוצאה לפניכם. גם יפה וגם אופה. ואם ביום עצמאות עסקינן, אז זהבה שלנו נולדה ממש ביום זה, הא באייר, אז החגיגה כפולה ומכופלת. מזל טוב כבר אמרנו?

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש