אלי לנקרי דורש לפתוח את מעבר גבול נטפים

מאת: דוברות עיריית אילת ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 10/5/2022 11:47 ● ערב ערב 3067
על רקע עשרות אלפים שעברו בחודש האחרון לסיני, ראש עיריית אילת - אלי לנקרי דורש משרת התחבורה - מירב מיכאלי, לפתוח את מעבר הגבול ״נטפים״ או לחילופין להכשיר מגרשי חניה מיוחדים ומסוף בצדם, בהם יתבצע תהליך המעבר
אלי לנקרי דורש לפתוח את מעבר גבול נטפים
תגיות:

בפנייתו לשרת התחבורה כשרה האחראית על רשות שדות התעופה, המפעילה את מעברי הגבול
היבשתיים, תאר ראש העירייה את ההתנהלות בחודש החולף, במהלכו עברו בחג הפסח, ביום העצמאות ובימים שלאחר הרמאדן, עשרות אלפי ישראלים לסיני. במכתבו הבהיר ראש העירייה, כי אינו מלין על כך, שכן גם אילת הייתה מלאה עד אפס מקום, אך עדיין נדרש למנוע את העוול שנגרם לעיר בשל כך. 

ראש העירייה ציין בפני השרה, כי מתוך אחריות לסדר הציבורי בעיר, הכשירה העירייה יותר מ- 1,000 מקומות חנייה בחינם לטובת היוצאים לסיני בחלק הצפוני של שדה התעופה הישן בעיר. בנוסף הפעילה רשות שדות התעופה שאטלים בחינם למעבר הגבול. ״למרות ההצלחה של המהלך, התוצאה מבחינת אילת היא התמודדות עם תופעות של הפרעה לסדר הציבורי, הררי אשפה ולכלוך בלי סוף בעיר, תפיסת מקומות חנייה של תושבי אילת והנופשים בעיר ובחופים, וגם תופעות של ונדליזם״ ציין ראש העירייה והוסיף, כי מעבר לתופעות המתוארות, מדובר בעלויות של מיליוני ש״ח לעירייה, כאשר מנגד אין לעירייה או לעיר כל הכנסה בגין זאת.

על רקע האמור ומתוך הבנה שמצב זה צפוי להימשך, דרש ראש העירייה לפתוח את מעבר הגבול "נטפים", כמעבר הראשי ליוצאים לסיני במקום מעבר טאבה. לחילופין, ועד שייפתח מעבר "נטפים", דרש ראש העירייה שהמדינה תכשיר על חשבונה מגרשי חנייה נוספים מיוחדים לטובת היוצאים לסיני וכן מסוף מיוחד בסמוך למגרשים אלו, בו תיעשה כל הפרוצדורה למעבר לסיני ותפעיל שאטלים ממגרשים אלו למעבר הגבול. ״לא נוכל להרשות עוד את המצב הבלתי נסבל הזה שבו נפגעים תושבי אילת והנופשים בה״. סיכם ראש העירייה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש