נהג המונית סורב במעבר מחסום טאבה וחנק את המאבטח

מאת: ניר אמיתי ● 21/4/2022 07:53 ● ערב ערב 3065
נהג מונית תקף באלימות מאבטח במחסום טאבה על רקע סירובו לאפשר לו לעבור את המחסום ● מנגד, אחד השוטרים שהוזעקו למקום הטיח בנהג אגרוף בעודו שרוע על הרצפה ● בית המשפט מצא לנכון להסתפק במאסר על תנאי ופיצוי למאבטח
נהג המונית סורב  במעבר מחסום טאבה וחנק  את המאבטח
''חניקת המתלונן ודחיפתו לרצפה היו עלולות לגרום לנזק חמור מזה שנגרם למתלונן''. מעבר גבול טאבה ● צילום: מורי חן

על פי המתואר בכתב האישום המתוקן, בתאריך 28.4.2019, המאבטח שעבד במחסום טאבה סגר את מחסום הכביש ובתגובה לכך נהג מונית שרצה לעבור נסע בנתיב הנגדי - בכיוון הפוך לזה המותר בכביש, במטרה לעקוף את המחסום. כאשר ניגש אליו המאבטח ואמר לו: "אדוני למה נכנסת לי במחסום בכיוון הנגדי?" וכן ציין בפניו כי הזעיק כוחות משטרה למקום. השיב לו הנהג: "בן זונה, מטומטם, יא מפגר"; "אני אזיין אותך".  בד בבד יצא הנהג מהמונית, ניגש למאבטח, אחז בגרונו וחנק אותו, ובעוד המאבטח מבקש ממנו שלא יגע בו, דחף אותו הנהג וגרם לו ליפול על הרצפה וכתוצאה מכך התקשה המאבטח  לנשום, נחבל בפניו ודימם מאפו, וכן נגרם לו פצע מדמם בידו והוא נזקק לטיפול רפואי.
בהמשך, הגיעו למקום שוטרים וביניהם שוטרת , שהייתה ללא מדים ומחוץ לשעות עבודתה וניגשה אל הנהג שאמר לה: "אני לא מבין מה עשיתי ולמה אתם מתנפלים עליי?" בתגובה השיבה לו כי הוא היכה אדם מבוגר והשליך אותו לרצפה. או אז השיב לה הנהג: "מי את בכלל? תסתמי את הפה שלך". בתוך כך, הזדהתה כשוטרת והנהג אמר לה: "אני לא מפחד ממך, מי את בכלל? יש לך חולצה של פרחים, מה את יכולה לעשות בכלל?".
הנהג האלים הורשע, על יסוד הודאתו, בעובדות המפורטות בכתב האישום המתוקן, במסגרת הסדר טיעון, המייחס לו עבירה של תקיפה הגורמת חבלה ממש ועבירה של התנהגות פרועה במקום.
במסגרת הטיעונים, העלה הנהג טענה בדבר התנהגות פסולה מצד רשויות אכיפת החוק. זאת לאור כך שהוכה על ידי אחד השוטרים, שהטיח בו אגרוף בעינו בעודו שרוע על הרצפה. השופטת נתנה על כך דעתה כשקבעה כי: " נתתי דעתי לטענת הנאשם בדבר התנהגות רשויות אכיפת החוק. במהלך מעצרו. נטען כי הנאשם הוכה על ידי השוטר "עמית" בכך שהשוטר הטיח בו אגרוף בעינו בעודו שרוע על הרצפה כאשר התנגדותו למעצר התבטאה בהנפת הידיים מצד לצד. אין מחלוקת שלנאשם נגרמה חבלה בעינו והמטומה והנאשם הצטרך לקבל טיפול רפואי ולבצע בדיקתCT  על מנת לשלול גרימת שבר בארובת העין. גם ללא ההרשעה של אותו שוטר, יש לקחת בחשבון את הנזק שנגרם לנאשם בגין המעצר. עוד נתתי דעתי לכך שהנאשם היה עצור 4 ימים ולאחר מכן שהה במעצר בית". 
בדבריו לעונש, אמר שהוא מצטער על מה שקרה וסיפר שאשתו בעלת נכות בשיעור של 65% ויש לו שלושה ילדים לפרנס ועל כן ביקש את התחשבות בית המשפט.
״על אף שמעשי האלימות של הנאשם אינם מצויים ברף הגבוה במגוון עבירות האלימות הגורמות חבלה של ממש, יש לתת את הדעת לפוטנציאל הנזק הגלום באלימות שהפעיל הנאשם כלפי המתלונן, כאשר ברי כי חניקת המתלונן ודחיפתו לרצפה היו עלולות לגרום לנזק חמור מזה שנגרם למתלונן, וכבר היו דברים מעולם.״, פסקה השופטת וגזרה על הנאשם ב-23 במרץ 2022,  מאסר על תנאי לתקופה של 4 חודשים ותשלום פיצוי למאבטח בסך 4,000 שקל.
ת"פ 7705-05-19 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש