צלילים צורמים בטיילת אילת

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 21/4/2022 07:35 ● ערב ערב 3065
ערב חג הפסח התהדרה עיריית אילת בתיקון הקלידים של הפסנתר שממוקם על טיילת התיירות ● השאלה הנשאלת היא – עד מתי תמשיך העירייה לתקן את הפסנתר האומלל שחווה וונדליזם חוזר ונשנה מאז שהוצב במקום? ● ומתי ייזכר מישהו שאפשר למקם מצלמות מעל הפסנתר ולזהות ואולי אף למנוע את ההרס
צלילים צורמים בטיילת אילת

כמה וכמה פעמים כבר נדרשה עיריית אילת לתקן את פסנתר הכנף שמוקם לפני כשנתיים על טיילת התיירות. פעם ועוד פעם חוגג הוונדליזם על הכלי המקסים שהותקן על הטיילת להנאתם של העוברים והשבים שיושבים לפרקים ומנגנים להנאתם ולהנאת העוברים ושבים על הפסנתר. 
ראוי לציין, כי ארבעה חודשים בלבד לאחר התקנתו של הפסנתר על הטיילת, נקטע חלק מאצבעה של אורחת בעיר שביקשה לנגן עליו לאחר שכיסוי הקלידים נסגר על אצבעה. בעיריית אילת לא לקחו סיכונים מיותרים והסירו את הכיסוי וכמו כן קיבעו את כנף הפסנתר כך שלא ניתן יהיה להרימו. אלא שמאז, הפכו הקלידים לקורבן הוונדליזם שהחלו נתלשים בזה אחר זה על ידי חוליגנים, ובעיריית אילת לא ויתרו גם הפעם על המונומנט היפה ותיקנו ערב החג את הקלידים. 

 

איפה המצלמות? הפסנתר ההרוס
הפסנתר לאחר תיקונו


אלא ששאלה אחת עדיין מנקרת. לא ברור איך ולמה בעיר שמתגאה, ובצדק, במערך מצלמות עירוניות רחב תפוצה החולש על אזור התיירות והטיילת, לא השכיל עדיין אף אחד להתקין גם מצלמה שתחלוש על מתחם הפנסתר כך שניתן יהיה לתפוס סוף סוף את המשחיתים. הדבר מעלה תהיה במיוחד לאור כך שמטרים בודדים בהמשך הטיילת ממוקמת עמדת השיטור הקהילתי המשמש את אזור התיירות ואף על פי כן ולמרות הכל, פעם אחר פעם יש מי שמנסה ואף מצליח לפגוע בפסנתר. פעם אחר פעם נדרשת העירייה לשלוח יד לכיס ולתקן, במקום שאחת ולתמיד הבעיה תיפטר.

'ערב ערב באילת' פנה לקבלת התייחסותה של עיריית אילת, אך עד למועד סגירת הגיליון לא התקבלה תגובתה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש