בעירייה מבקשים להסדיר פעילות דו תכליתית במקלטים ציבוריים, בינתיים ללא הצלחה

מאת: רותם נועם ● 21/4/2022 07:30 ● ערב ערב 3065
הוועדה להקצאת קרקעות ומבנים ללא תמורה, פועלת להקצאתם של מקלטים ציבוריים ברחבי העיר למטרות שימוש דו תכליתי ● ברוב המקרים המדובר בהסדרה של פעילות קיימת, הפועלת במקום ללא הסדרה סטטוטורית נדרשת ● בין היתר, החלה הסדרת פעילותם של שני בתי כנסת, פעילות אומנויות לחימה, פעילות לאירועים לבני נוער, והסדרת המקלט בו פועל ארגון איחוד והצלה באילת
בעירייה מבקשים להסדיר פעילות  דו תכליתית במקלטים ציבוריים,  בינתיים ללא הצלחה
כפר המכולות של עמותת איילים בשדרות ● צילום: קובי גדעון לע''מ

בישיבתה מיום 14.3, דנה הוועדה להקצאת קרקעות ומבנים ללא תמורה בעיריית אילת בשורת בקשות של עמותות לאישור פעילותן ללא תמורה בשטחים ומבנים ציבוריים קיימים. בין היתר מבקשת הוועדה להסדיר פעילות קיימת במקלטים ציבוריים בהם מתנהלת כיום פעילות בניגוד לחוק, תוך שהיא מדגישה כי הליכי ההקצאה בהן החלה, יושלמו אך ורק בכפוף להסדרה ובהתאם לעמידה בהנחיות פיקוד העורף לשימוש דו תכליתי במקלטים.

 

מתקשים להסדיר פעילות קיימת


בין היתר מבקשת הוועדה לאשר פעילות של שני בתי כנסת, פעילות פנאי מתחום אמנויות הלחימה, עריכת אירועים לבני נוער ומועדון האבקות.
בין ההקצאות שעלו לאישור הוועדה, בקשתה של עמותת מאור החיים לאשר לה הפעלת בית כנסת קיים במקלט בו היא פועלת כיום לצד מבנה אותו היא מבקשת להקים בסמוך, בקשתה של עמותת נושיט יד לילדי אילת לשימוש ללא תמורה במקלט ציבורי  בו היא פועלת כבר כיום ליד בנין 566 בשטח של 1,725 מ"ר בו נערכים אירועים והפקות לילדים ונוער, מקלט שלישי בו מתקיימת פעילות כיום אותה מבקשת הוועדה להסדיר ממוקם בסמוך לבניין 627. במקום מפעילה כיום עמותת עמי ספורט אילת מועדון היאבקות לבני נוער. 
גם עמותת מתנדבי הצלה רפואה וחילוץ בישראל מבקשת להסדיר את השימוש שהיא עושה ללא תמורה במקלט גדול בשטח של 1,310 מ"ר, הממוקם ברח המסגר באזור התעשייה בעיר. המדובר בארגון איחוד הוצלה הפועל בעיר ממיקום זה.
כל ההקצאות שלעיל אושרו על ידי הוועדה לפרסום ראשון בעיתונות, בכפוף לכך שיישאו בתשלום חשבונות החשמל במקום.
עם זאת דחתה הוועדה את בקשתה של עמותת פול קונטקט אילת, שביקשה להקצות לה מקלט הממוקם ליד כתובת 7019, בו היא מבקשת להפעיל בי"ס להדרכת אומנויות לחימה לילדים נוער ובוגרים. הבקשה נדחתה לאחר שהוועדה מצאה כי השטח בו ממוקם המקלט הינו בייעוד חניה ולפיכך לא ניתן להקצותו עם זאת נרשם בהחלטת הוועדה כי היא תפעל להסדרת השימושים במקום בעתיד.

 

מעון לסטודנטים ממכולות בלב העיר


הוועדה דנה גם בשלוש בקשות להקצאת שטחים ללא תמורה שלא במקלטים קיימים: בקשה אחת  של עמותת אור מנורה בדרום, להקצות לה בניין להקמת בית כנסת ברובע 2 החדש הנבנה בשכונת השחמון בשטח של 7,049 מ"ר, מתוכו צפוי בית הכנסת להשתרע על שטח של 750 מ"ר, בקשה נוספת להקצאת קרקע ללא תמורה לבנייתו של בית כנסת ברובע 6 בשחמון בשטח של 732 מ"ר, ובקשה נוספת של עמותת איילים עמותת סטודנטים, לאשר לה הקמת מעונות סטודנטים בשטח של 917 מ"ר באזור שמעל הקונסרבטוריון העירוני. לבקשה זו לא הוגשו התנגדויות לאחר שני פרסומים בעיתונות ולפיכך אישרה הוועדה את ההקצאה לתקופה של 15 שנים עם אופציה ל-9 שנים ו-11 חודשים נוספים.

בהודעה שפרסם לאחר הישיבה סגן ראש העיר מתן בארי, הפועל לאישורה מזה זמן, נכתב: "עמותת איילים מתמחה בהקמה ותפעול של כפרי סטודנטים ברחבי הארץ המבוססים על עקרונות של מעורבות בקהילה, קיימות ותרבות שיתופית, ואין שמח ממני שהם בחרו באילת להיות היעד הבא. באילת יש ביקוש אדיר למגורי סטודנטים נוספים, וחלק מהשלבים לקידום האקדמיה באילת, הוא יצירת היצע מגורים ראוי במחירים שפויים ובסביבה מתאימה לאווירה סטודנטיאלית.
הכפר הנוכחי ימוקם בשטח שמעל הקונסרבטוריון, יבנה בשיטת מכולות ויכלול בתוכו 63 יחידות לינה עם מרחבי למידה, בישול ואכילה משותפים ויצור קהילה ואווירה אורבנית מעולה שתחזק את המע״ר. מאז שקיבלתי את המשימה החשובה להובלת תחום האקדמיה ויצירת פתרונות מעשיים לאתגרים העירוניים שלה, שמחתי למצוא שותף מנוסה ולקבל גיבוי מלא מראש העיר, שבעבודת מטה והכנה מדוקדקת הגענו להישג מהיר והוא ממש לא האחרון.“


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש