חשיפה: מנהלת בית הספר גילתה ערנות והחשוד בפדופיליה הורחק

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: ● 13/1/2022 12:18 ● ערב ערב 3051
עירנותה של מנהלת בית ספר גולדווטר אפרת זקס הביאה להרחקתו המהירה של עובד ניקיון שנכנס לשטח בית הספר ללא ידיעת חברת הניקיון ● מבדיקת פרטיו של המנקה, שנקרא על ידי חברו לעזור לו בעבודה וכלל אינו מוכר בחברת הניקיון, עלה כי מדובר בחשוד בפדופיליה ● עיריית אילת הגישה תלונה במשטרה ● יו''ר ועד ההורים גיא מלר שיבח את פעילותה המהירה של מנהלת בית הספר: ''בית הספר פעל בשקיפות מלאה מול כל הגורמים. עירנותה של המנהלת מנעה צרות“
חשיפה: מנהלת בית הספר גילתה  ערנות והחשוד בפדופיליה הורחק
ערנותה הביאה לסילוק החשוד. זקס

זה קרה לפני כשבועיים בבית הספר גולדווטר כשמנהלת בית הספר אפרת זקס גילתה עירנות והבחינה בכך כי היא אינה מכירה את המנקה בשטח בית הספר. מנהלת בית הספר שבדקה את פרטיו של המנקה הלא מוכר גילתה כי מדובר בחשוד בפדופיליה. 

 

"חשוב שמקרים כאלו לא יטואטאו"


מרגע זה פעלה מנהלת בית הספר במהירות ובתושייה כשהיא מעדכנת את כל הגורמים האחראיים בנושא ומביאה לסילוקו של הבחור משטח בית הספר זמן קצר בלבד לאחר הגעתו. מבירור המקרה עולה כי באותו יום מדובר לא הגיע עובד הניקיון הקבוע לנקות את בית הספר ובחברת צלול, מי שזכתה בתחילת השנה במכרז העירייה לניקיון בית הספר, שלחו לגולדווטר מנקה מחליף שעמד בכל הקריטריונים והבדיקות המחמירות הנדרשות אצל מי שעובד בשטח מוסד חינוכי. 
אלא שמבלי ליידע את האחראים עליו, קרא אותו עובד חליפי במהלך יום הלימודים לחברו שיבוא לבית הספר לעזור לו בניקיון. בחברת צלול הופתעו לשמוע על הפרשה ומיהרו לשתף פעולה בכל הנדרש. העובד החליפי עבר שימוע ובסיומו פוטר לאלתר מעבודתו. מנהלת בית הספר אפרת זקס יידעה בנושא את כל הגורמים, ביניהם עיריית אילת המעסיקה את חברת הניקיון הזכיינית, את יו"ר וועד ההורים הבית ספרי גיא מלר ואת יו"ר פורום ההורים העירוני.
בעיריית אילת מיהרו להגיש תלונה במשטרה נגד חברת הניקיון צלול וערכו לבעלי החברה שימוע.

יו"ר וועד ההורים הבית ספרי גיא מלר שיבח את פעילותה המהירה של המנהלת ואמר: "למזלנו כבר באותו יום נעצר המצב ומיד הוגשה תלונה במשטרה. בית הספר פעל בשקיפות מלאה כנדרש במקרה כזה תוך כדי כך שמנהלת בית הספר מעדכת את כל הגורמים כולל את המפקחת ואת העירייה. עיריית אילת ערכה שימוע מהיר לחברת הניקיון שהכחישה כל קשר למקרה וטענה כי העובד החליפי עשה את הדברים על דעת עצמו ומבלי ליידע את האחראים עליו. למזלנו הערנות והאיתור המהירים מצד מנהלת בית הספר עצרו את המקרה מהר מאוד והוא טופל לעילא ועילא. מנהלת בית הספר אף דאגה לעדכן אותי כיו"ר הורי בית הספר ואת יו"ר הפורום העירוני. חשוב שמקרים כאלו לא יטוטאו אלא יוצפו ויועלו בפני כל הגורמים האחראיים".

בתגובה למקרה נמסר מחוברת הניקיון צלול: "בתאריך 2021/12/22 התקבל דיווח מנציג העירייה כי בערב של היום הקודם, קרי בתאריך 21/12/21  התגלה אדם נוסף בבית הספר ביחד עם עובד הניקיון הקבוע. עוד נאמר לנו על ידי נציג העירייה כי אותו אדם חשוד בפדופיליה לכאורה. עם קבלת הדיווח נשלח במידית מנהל הפרויקט לבית הספר להבין את פשר נוכחותו של אותו אדם, ובמקביל, נעשתה בדיקה יסודית האם האדם הנ"ל קיים אצלנו במערכות כעובד. ממצאי הבדיקה הפנימית העלתה כי לא קיים עובד כזה במערכות החברה ומעולם לא היה קיים. מבדיקת השטח שביצע מנהל הפרויקט עלה כי האדם הנ"ל הינו מכר של אחד מעובדי הניקיון שלנו וזה ביקש מחברו להגיע אתו "להעביר את המשמרת".  מיד עם היוודע הדבר, ניתנה הנחיה למנהל הפרויקט לוודא את רשימות העובדים, לחדד נהלים, להגביר אכיפה ופיקוח על העובדים ולבצע שימוע לאותו עובד אשר הכניס אדם לא מורשה לשטח בית הספר. נהלי החברה אומרות מפורשות כי אין להכניס אף אדם לתחומי בית הספר, לא בן משפחה ולא חבר. עובד זה עבר על נהלי החברה שהובהרו לו עם כניסתו לתפקיד ולכן במעמד השימוע הוחלט לסיים את העסקתו של אותו עובד בחברתנו ביום שלאחר הדיווח, נערכה שיחת בירור אל מול הגורמים הרלוונטיים בעירייה בה סקרנו את המקרה ופירטנו את הפעולות שביצענו. באותה שיחה הובהר לעירייה כי מבחינתנו קיים שת"פ מלא בנושא ואנו עומדים לשירותה של העיירה בכל נושא שנדרש.

במשטרת אילת אישרו כי העירייה אכן הגישה תלונה בנושא וכי נפתחה חקירה אך לא מדובר בעבירה פלילית אלא בעבירה מנהלית שטיפולה נתון בידי עיריית אילת. 

את תגובת עיריית אילת לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש