מותק - מדור החברה של אילת

מאת: סימונה סולומון שאואט ● צילום: מהאלבומים הפרטיים ● 13/1/2022 09:03 ● ערב ערב 3051
מותק - מדור החברה של אילת
תגיות:

ביקור שר הבריאות 
השבוע  הגיע לביקור בעיר אילת ובבית החולים יוספטל מקבוצת 'כללית', שר הבריאות - ניצן הורוביץ, את הביקור הובילה ד"ר רויטל בר אושר, מנהלת בית החולים 'יוספטל' ומרחב אילת ובהשתתפות ראש העירייה - אלי לנקרי, ראש וסמנכ"לית בתי החולים של 'כללית' ד"ר אורלי ויינשטיין. הביקור נפתח בטקס חנוכת המסוק החדש של בית החולים שהתקיים בסמוך למנחת המסוק באוויר הפתוח ובהתאם למגבלות הקורונה. בטקס הוענקו תעודות סיום לפרמדיקים המוטסים שסיימו בהצלחה קורס הכשרה לפרמדיקים מוטסים.
רואים את השקופים
יוזמה חברתית מקומית להתמודדות עם פוסט טראומה, שהוביל תושב אילת המתמודד בעצמו עם פוסט טראומה, חברה לתוכנית לאומית שמוביל משרד הביטחון באמצעות היחידה לשירותי שיקום וביחד עם התכנית העירונית שמפעילה העירייה - "אילת לא עוצרת במוגבלות", נרקמה. התוכנית העירונית מיועדת לליווי ולסיוע למתמודדים עם פוסט טראומה על רק צבאי או לאומי. התוכנית יצאה לדרך לאחרונה עם מפגש חשיפה ראשון בו השתתפו מתמודדים, חבריהם ובני משפחה, שבאו לשמוע על רצף המענים, קיימים וחדשים, שקורם עור וגידים באילת. במסגרת התוכנית העירונית, תחל לפעול באילת – לראשונה בארץ, קבוצת אימון תעסוקתי לצעירים בגיל 20-40 המתמודדים עם פוסט טראומה על רקע לאומי, במטרה לקדם את עצמם במסלול הקריירה האישי. מענה נוסף שיקרה לראשונה באילת הוא תכנית המנטורינג 'חבל זוג' של 'עמותת העטלף'. בתכנית 'חבל זוג' מצוותים בין בוגר היחידה ללוחם משוחרר מצה"ל המתמודד עם חוויות לחימה ושירות מורכבות.
009 חלוקה מהלב
עיט צוות 3 הכינה וחילקה סלי מזון לקשישים: הצוות סיים לעבוד מוקדם יותר ויצא לחלק סלי מזון לצד לחצני מצוקה לקשישים שאותם הם פוקדים באופן קבוע. בתמונה: יערית אביטבול סיטבון מנהלת הסניף, בן קטיב , עדן ורקפת.
זוג אילתי מקסים
הכירו את עמוס ואורטל כהן ('סופר פארם'). הם הגיעו אל היועץ הכלכלי חנן עמוס  על מנת שינהל  להם את תיק המשכנתא לקראת רכישת ביתם הראשון. חנן עמוס דאג להם להלוואת משכנתא ש'נתפרה' בדיוק למידותיהם וכל זה בחסכון של מאות אלפי שקלים. בהצלחה רבה!
 שווארמה אבשי
רועי ומורדי בפול מרץ משרתים את כל הלקוחות בשווארמה החדשה והטעימה בעיר! פשוט ללקק את האצבעות - שווארמה אבשי.
יפה עם תעודות
גם השנה זכתה אילת בדירוג הכוכבים המרבי בתחרות הארצית "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה" לשנת 2021. התחרות, בחסות המועצה לישראל יפה, משרד הפנים ומרכז שלטון מקומי, מדרגת את הרשויות בישראל המעניקות את איכות החיים הטובה ביותר לתושבים ודואגות לאיכות הסביבה. ראש העירייה – אלי לנקרי, ברך את צוותי העירייה על העשייה ואת תושבי העיר על שותפות אמיתית לקידום איכות החיים וחזות פני העיר ואמר: "יופי קסום ועשייה גדולה זיכו אותנו שוב בתחרות קריה יפה. אילת ללא ספק יפה עם תעודות". 
"כל שילד צריך בשביל להצליח הוא מבוגר אחד שיאמין בו" (הרב שלמה קרליבך)
בטקס מרגש שנערך במעמד מפקד משטרת מרחב אילת: נצ"מ משה פינצי, נציגי מערך השיטור הקהילתי: רס"ב רועי רייך ורס"מ יאיר כהן, רכזת שכבה י"א בתיכון ע"ש רבין: גב' שרית חדד, מחנכת כיתה יא'1 בתיכון ע"ש רבין: גב' סאנה טמיר סגל פיקוד ושוטרים ממשטרת אילת, עמדו נרגשים 24 נערים ונערות בוגרי תוכנית מיל"ה, שהצטרפו אל עשרות אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ, שהשתתפו בתוכנית בעבר וסיימו אותה בהצלחה. תכנית מיל"ה – מובילים יחד למען הנוער, היא תכנית ייחודית של משטרת ישראל למען הנוער, במסגרתה משתתפים בני הנוער בהרצאות תוכן מעולם המשטרה, בתכנים חינוכיים וערכיים, תכני מצוינות ומנהיגות ופעילות תרומה לקהילה. במהלך הפרויקט, שארך מספר חודשים ובהובלתם של השוטרים הקהילתיים: *רס"ב רועי רייך ורס"מ יאיר כהן* השתתפו תלמידי כיתה יא'1 בתיכון ע"ש רבין באילת, בהרצאות בתחומים שונים שהועברו ע"י בעלי תפקידים במשטרה, במפגשי תרומה לקהילה ובפעילויות חווייתיות ומגבשות באתרים שונים.
מתחסנים
על רקע העלייה המתמשכת במספר המאומתים לנגיף הקורונה, הוכרזה השבוע אילת כעיר אדומה. לצד מאמצים רבים לעידוד התחסנות בקרב ילדים, נמשכת העלייה בתחלואה המובילה בין היתר לסגירת גני ילדים ולמעבר ללמידה מרחוק בלא מעט כיתות. כיום עומד אחוז ההתחסנות בקרב ילדים בגילאי 5-11 על 18%. עוד על רקע המצב ובהתאם להחלטת קבינט הקורונה העירוני, הופסקה קבלת קהל במשרדי העירייה. כמי שמעודד את הציבור להתחסן, קיבל השבוע ראש העירייה – אלי לנקרי את החיסון הרביעי.
הום סטיילינג
הסטודנטים של קורס הום סטיילינג באוניברסיטת בן גוריון קמפוס אילת קיימו סיור במסגרת הלימודים בעסק של זלצמן שיווק והפצה בע״מ אשר קיבל את אותם והדריך את הקבוצה. אין ספק שבקרוב נשמע על שיתופי פעולה מדהימים.

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש