תארי האליפות נשארו בבית

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 31/12/2021 13:24 ● ערב ערב 3049
אנטונינה רזניקוב ורועי זוארץ, שניהם מאילת, הם אלופי ישראל בטריאתלון ● השניים חצו ראשונים את קו הסיום במקצה האולימפי של התחרות שהתקיימה בסוף השבוע בעיר, אחרי הפסקה של שנה ושמרו על תארי האליפות ● ''אין משהו מרגש יותר עבורי מאשר לנצח באילת'', אומר זוארץ, יליד אילת, חבר נבחרת ישראל בטריאתלון, שמכוון עכשיו לאולימפיאדה הבאה ● ''יותר מכל זכייה אני מאושרת שהתחרות חזרה ויש לי את האפשרות לעשות את מה שאני הכי אוהבת'', מסכמת אלופת ישראל החדשה- ישנה אנטונינה רזניקוב תושבת העיר
תארי האליפות נשארו בבית
''כשהמשפחה שלך מחכה על קו הסיום זה נותן הכי הרבה מוטיבציה''. רזניקוב

קרוב ל -1,500 ספורטאים השתתפו בסוף השבוע האחרון בטריאתלון אילת ה– 34 שנחשב גם השנה לאליפות ישראל. לאחר הפסקה של שנה אחת, בגלל ביטולי הקורונה, חזרה אליפות ישראל בטריאתלון לאילת. מזג האוויר האיר פניו למשתתפים עם קרירות נעימה וים שטוח, מה שלא הקשה על התחרות הקשה בלאו הכי שמצריכה מהמשתתפים במקצה האולימפי לעבור 1.5 ק"מ שחייה, 40 ק"מ אופניים ו- 10 ק"מ ריצה. אליפות ישראל כללה לצד המקצה האולימפי גם את מקצה הספרינט ואת המקצים בקטגוריות הגיל השונות כולל מקצה נוער וילדים. ביום שבת התקיימו מקצי השליחים.
מי שעבר ראשון את קו הסיום במקצה האולימפי ושמר על תואר ישראל מלפני שנתיים ולמעשה שמר על התואר זו הפעם הרביעית ברציפות, היה רועי זוארץ, בן אילת, חבר נבחרת ישראל בטריאתלון, שייצג בתחרות את קבוצת 'אקסטרים', שעצר את השעון על זמן של 1:56:05 ש'. שלוש דקות אחריו הגיע במקום השני חברו לקבוצה אודי אלחנתי. שלישי סיים איתמר אשד בזמן של 2:03:33 ש'.
בין הנשים סיימה ראשונה בפער עצום של 12 דקות אלופת ישראל הבלתי מעורערת בטריאתלון אנטונינה רזניקוב מאילת, כשהיא עוצרת את השעון על זמן של 2:11:38 ש כשהשנייה אחריה רוני זבליק מגיעה רק אחרי 12 דקות בזמן של 2:23: 39 ש'. שלישית סגרה את החבורה סופיה קורזונינה בזמן של 2:30:24 ש'.

 

''אני תמיד מגיע לתחרויות כאן בוויב אחר''. זוארץ  ● צילום: ליאור כהן

 

"אוהבת לעשות את מה שאני אוהבת"


עבור אנטוניה רזניקוב, אשת הברזל, היוותה תחרות הטריאתלון באילת עוד הכנה בדרך ליעד שהציבה לפניה השנה- להשיג את הקריטריון לאליפות העולם בתחרות האולטראמן. בדרך היא עוד אמורה להשתתף בתחרות הישראמן שתתקיים בחודש הבא באילת משם תמשיך בחודש פברואר לתחרות אולטראמן בפלורידה. 
בסיום התחרות הייתה אנטונינה מאושרת שהתחרות חזרה לאילת לאחר הפסקה של שנה והבהירה שעם כל הכבוד לזכייה היא פשוט מאושרת על כך שהיא עושה שוב את מה שהיא אוהבת ומתחרה בבית. "השתפרתי מאוד בשחייה, שיפרתי את התוצאה מהפעם הקודמת ב– 2 דקות וזה משמעותי, ובכלל היה מצויין. הרגשתי טוב, חלוקת הכוחות הייתה נכונה וזו הייתה עוד הכנה חשובה בדרך ליעד. כולם מתרכזים בלנצח ולהיות אלופים, עבורי זו עצם ההשתתפות וההנאה שבספורט ואם על הדרך אני גם לוקחת מקום ראשון זה טוב עוד יותר. כולנו מתאמצים ועושים את המיטב ואני מעריכה כל אחד וכל אחת שמשתתפים בתחרות". 
אנטונינה שסיימה שמינית כללית בין הגברים מבהירה שעדיין השחייה נחשבת לצד החלש שלה אבל גם בענף הזה היא רושמת כל הזמן שיפורים. "יש לי עוד דרך ארוכה לפני אליפות העולם באולטרה מן ואני תקווה שאעמוד ביעדים שהצבתי בדרך", היא אומרת.

 

"הכי חשוב לנצח בבית"


עבור רועי זוארץ, בן אילת המתגורר במרכז וחבר מן המניין בנבחרת ישראל בטריאתלון הכי חשוב לנצח בבית. גם הפעם הוכיח זוארץ בן ה– 27 שאף אחד לא יכול לעצור אותו בתחרות בה מגיעים לעודד אותו בני המשפחה וחברי הילדות. "אילת זה הבית. אני תמיד מגיע לתחרויות כאן בוויב אחר, עם רצון ברור לנצח ויהי מה. כשהמשפחה שלך מחכה על קו הסיום זה נותן הכי הרבה מוטיבציה". 
משנת 2017 הוא שומר על תוארו כאלוף ישראל בטריאתלון בתחרויות שמתקיימות בעיר הולדתו ומודה שבאיזה שהוא מקום זה כן מגביר את הלחץ אבל כמי שמורגל כבר באין סוף תחרויות בארץ ובעולם, רועי מצליח לעמוד גם בלחץ הזה ולוחץ על הגז במקומות הנכונים. "בסוף בסוף אני מגיע לעשות את מה שאני אוהב ואת מה שאני מתאמן בשבילו ולצד כל אלו, אני פשוט נהנה".
בשנה הזו בה מתחיל הקמפיין לקראת האולימפיאדה בפריז, רועי שם לעצמו למטרה לעמוד בקריטריון הנדרש ולהיות זה שייצג את ישראל באולימפיאדה בענף הטריאתלון. בחודש הבא הוא יחזור לאילת כדי לשמור על תוארו כאלוף מקצה חצי איש הברזל בתקווה שיצליח לשפר את שיאו האישי. "אני מבסוט מאיך שרצתי בתחרות באילת, מאיך שהתנהלתי ואין ספק שכל תחרות טובה רק מקדמת אותך למטרה".

בין המתחרים באליפות ישראל היו גם חברי קבוצת האילתים בניצוחו של המאמן מני קיסלסי שגם הפעם הגיעו להישגים ראויים בקטגוריות הגיל השונות:
פנאן ירגו סיים ראשון את מקצה הספרינט בגילאי 16-19.
דנית שחף סיימה במקום ה – 1 בקטגוריית הגיל שלה במקצה האולימפי.
לימור בוקרה סיימה מקום 2 בספרינט, אבי כהן סיים מקום 2 בספרינט, בני צור סופר סיים במקום ה – 3 בספרינט בקטגוריית הגיל שלו ויוי בוקרה וליסה גרין סיימו במקום ה- 2 בספרינט זוגות.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש