מנכ''ל החברה מהערבה שפיתחה תרופה לקורונה: ''אף אחד לא סופר אותנו. זה טימטום''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: אילוסטרציה ● 31/12/2021 12:57 ● ערב ערב 3049
תרשמו לפניכם את השם - 'אמור 18', תרופה שניתנת בשיטת אינהלציה ואבקה מתחת ללשון שיכולה אולי לשנות כבר בקרוב את פני העולם ולהביא את הפיתרון למחלת הקורונה ● הבשורה הטובה- התרופה, המיוצרת על ידי חברת אמורפיקל, שמשרדיה ממוקמים בנס ציונה ומפעל היצור ממוקם בספיר שבערבה, הוכיחה 100 אחוזי הצלחה בניסוי קליני שנערך בחולי קורונה במצב בינוני וקשה ● הבשורה הרעה - למרות שבעולם כולו עוקבים בדריכות אחרי התרופה ותוצאות הניסויים ושלוש מדינות כבר מעוניינות לשלם ולהבטיח לעצמן את התרופה - במדינת ישראל מתעלמים ● מנכ''ל אמורפיקל, יוסי בן: ''אף אחד לא מערים עלינו קשיים, פשוט אף אחד במדינה לא סופר אותנו. זה טימטום לגמרי לא ברור“
מנכ''ל החברה מהערבה  שפיתחה תרופה לקורונה: ''אף אחד  לא סופר אותנו. זה טימטום''
בחברה מבהירים כי מלאי התרופות שביכולתם לייצר מוגבל ● צילום: אילוסטרציה

ונתחיל עם העובדות- חברת אמורפיקל שמפעל הייצור שלה ממוקם באזור התעשייה ספיר בערבה התיכונה ושלוחת המחקר שלה ממוקמת בנס ציונה, מפרסמת תוצאות מעודדות לניסוי קליני בתרופה 'אמור 18' שאמורה לטפל במחלת הקורונה. 

 

6 מתוך 6


מתוך 6 חולים שהשתתפו בניסוי הקליני בשלב הראשון במרכזים הרפואיים שמיר, זיו ואיכילוב, כולם השתחררו מבית החולים. גם שלב 2 של הניסוי היה יותר ממעודד כשהסתיים בלא פחות מ – 100 אחוזי הצלחה. 
במרכז הרפואי זיו בצפת גוייסו לניסוי 37 חולים במצב בינוני- קשה בגילאים 18- 80. מתוכם 18 חולים טופלו בתרופה החדשה 'אמור 18' והשאר טופלו בתרופת הפלסבו. החולים שטופלו בתרופה החלימו כולם ושוחררו לביתם תוך פרק זמן של בין 4-5 ימים. לעומתם, מתוך 19 החולים שטופלו בתרופת הפלסבו (דמה), שישה הועברו למחלקה לטיפול נמרץ ושניים מהם נפטרו. הניסוי בבית החולים זיו בצפת נוהל על ידי מנהלי מחלקת הקורונה ד"ר כמאל אבו ג'בל וד"ר נשאת אבו סלח. 
במקביל לניסוי זה, במסגרת טיפולי חמלה, טיפל ד"ר נשאת אבו סלאח באמצעות 'אמור 18' בשני חולים שהיו במצב קשה מאוד ושניהם החלימו והשתחררו הביתה. הניסוי בתרופה החדשה אמור לכלול בסך הכל 100 חולי קורונה ולהתקיים במרכזים הרפואיים: זיו, שמיר, קפלן ומעייני הישועה שהתנדבו לקחת חלק בניסוי. עד כה גוייסו למחקר 58 חולי קורונה.

 

''כל חולה קורונה שיקבל את המוצר יחזור לשגרה ללא כל תופעות לוואי תוך 4-5 ימים''. בן

 

הרעיון - מלחמה בדלקת


על פי צוות המחקר של התרופה בחברת אמורפיקל, שנוהל על ידי ד"ר יגאל בלום סמנכ"ל מחקר ופיתוח בארצות הברית וד"ר שקמה חכם, מנהלת ניסויים קליניים באמורפיקל, התרופה הניתנת בשיטת האינלהציה ואבקה מתחת ללשון, נלחמת בתופעות דלקתיות, ומאחר ונגיף הקורונה על מכלול הוואריאנטים שלו מתבסס בסביבה דלקתית ומתנהל על פי רמת החומציות בגוף, הקשר מובהק בין תהליכים דלקתיים הקיימים אצל חולים עם מחלות רקע שונות כמו סוכרת, השמנת יתר, מחלות כרוניות מחלות זיקנה ועוד. עוד מציין צוות המחקר כי יעילות התרופה החדשה 'אמור 18' הינה גם במניעת התבססות הוירוס בגוף, כך מתחזקת המערכת החיסונית ופועלת כנגד הנגיף.

בראיון ל'ערב ערב' סיפר מנכ"ל אמורפיקל: "המכנה המשותף בכל המחלות האלו שהוירוסים שלהם יכולים להתבסס על מצע חומצי. ברגע שמעלים את רמת ה- PH (חומציות) בגוף, הוירוסים לא יכולים לחדור".
בהמשך לפרסום המרשים של תוצאות הניסוי הקליני, הודיעו השבוע 7 מרכזים רפואיים בברזיל כי יבצעו גם הם את הניסוי בחולי קורונה מתנדבים המאושפזים אצלם. בימים אלו ממתינים המרכזים הרפואיים לקבל האישור של ה- ANVISA (ה- FDA בברזיל) לתחילת הניסוי. חברת אמורפיקל הינה חברה ביוטכנולוגית כחול- לבן העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של תוספי מזון ותרופות המבוססים על תגלית ייחודית ובלעדית של מינרלים ננו- אמורפיים. לחברה שורה של יועצים מובילים בתחומם בארץ ובעולם.

 

ניסויים לחוד ומציאות לחוד


אלא שניסויים לחוד ומציאות לחוד. למרות שבעולם כולו עוקבים בעניין אחרי תוצאות המחקר של החברה הישראלית אמורפיקל, דווקא במשרד הבריאות ובוועדת הבריאות של הכנסת לא זוכים התרופה וגם לא המחקרים הקליניים, לכל עניין. 
"כל חולה קורונה שיקבל את המוצר יחזור לשגרה ללא כל תופעות לוואי תוך 4-5 ימים", מבטיח השבוע ללא פקפוק יוסי בן, מנכ"ל חברת אמורפיקל. אנו נרגשים מתוצאות הניסוי הקליני שמביאות תקווה אמיתית לחולי הקורונה ומעודדות, במיוחד בימים אלה, עם הגל החמישי של וריאנט האומיקרון. מטרתנו העיקרית בפיתוח התרופה היא לסייע בבלימת המגפה העולמית ולהביא בשורה טובה לאנושות", אומר בן ומבהיר: "התרופה שפיתחנו היא חומר אנטי דלקתי, בטוח, יעיל, קל לשימוש וולא כל תופעות לוואי, אנו משוכנעים כי התרופה 'אמור 18' יעילה לטיפול בכל משפחת הווירוסים מסוג סארס, כולל קורונה על כל הווריאנטים שלה".

 

"העולם מתנפל עלינו ובישראל כלום"


מנכ"ל החברה מספר שכיום מפעל הייצור של חברת אמורפיקל ממוקם בספיר שבערבה התיכונה והוא מעסיק כמה עשרות עובדים וחולש על שטח של 3,200 מ"ר. כשאני שואלת את יוסי בן עד כמה הכרה בתרופה תגדיל את מפעל הייצור בערבה, הוא מבהיר כי המפעל יגדיל מן הסתם את כוח העובדים עד לפחות מאה עובדים".
אלא שאם חשבתם שלצד העובדה שמדינות בעולם כבר עובקבות אחרי החברה הישראלית הקטנה שלא מהססת להכריז כי התרופה שפיתחה יכולה לתת את הפיתרון הנדרש למחלת הקורונה, הרי שגם במקרה הזה מי שלא מגלה עניין היא מדינת ישראל עצמה. בהווה יש כבר לפחות 3 מדינות שמגלות עניין בתרופה ומוכנות לשלם עבור שיריון התרופות מרגע אישור השימוש בהן. רק במדינת ישראל לא משרד הבריאות וגם לא וועדת הבריאות מגלות עניין ב'אמור 18', למרות שכל החומרים ותוצאות המחקרים הונחנו על שולחנם. 
"פנינו עם כל הנתונים למשרד הבריאות", מבהיר מנכ"ל חברת אמורפיקל, "ולמרות שיש שם אנשים טובים, כרגע כלום. כל העולם מתנפל עלינו ובישראל כלום. אני לחלוטין לא מצליח להבין ממה זה נובע. צריך להבין שאנחנו יכולים לייצר רק 50 אלף ערכות תרופה בחודש נתון, מה שאומר שאם נספק תרופות לשלוש המדינות שמעוניינות לשלם על מנת לשריין את התרופות, במקרה הטוב, רק אחרי שנה נוכל לספק תרופות לישראל".

מי מערים עליכם קשיים בדרך?
"אז זהו, שאף אחד לא מערים קשיים, פשוט אף אחד לא סופר אותנו. זה טימטום ובכלל לא ברור איך יכול להיות שהבשורה נגד הקורונה תצא ממדינת ישראל ולתושבי המדינה לא יהיו תרופות".

פנינו לקבלת תגובת משרד הבריאות בעניין תרופת ה'אמור 18', אך עד למועד סגירת הגליון לא התקבלה תגובתו


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש