מאמן בנות אילת: ''ניצחון אחד בליגה יהיה מבחינת הבנות כאילו לקחו אליפות''

מאת: פיני גניסלב ● 24/12/2021 12:55 ● ערב ערב 3048
את קבוצת בנות אילת בכדורגל מאמן העונה איציק פדלו, אילתי לשעבר, שהגיע השנה מקבוצת הפועל מרמורק, שם אימן ושימש בהצלחה רבה במשך שנים כמאמן וכמנהל מקצועי ● בראיון ראשון ל'ערב ערב' הוא מדבר בגילוי לב על מצבה הגרוע של הקבוצה, מודה שידע לאיזה ברוך הוא נכנס, תולה תקוות בקבוצת הנערות שתבשיל לדבריו בעוד שלוש שנים, אבל גם מרים לשחקניות הבוגרות: ''זה לא מובן מאליו שהן סופגות תבוסות ועדיין נשארות פה“
מאמן בנות אילת: ''ניצחון אחד  בליגה יהיה מבחינת הבנות  כאילו לקחו אליפות''
''השנה נצטרך לשרוד ולבנות את עצמנו מחדש על מנת לנסות ולהישאר בליגה''. פדלו

מה היעדים שהצבתם השנה לקבוצת הנשים?
השנה היינו אמורים לרדת לליגה ארצית, על כן בנינו את הקבוצה הנוכחית עם שחקניות שמתאימות לליגה הארצית ולא לליגה הלאומית. את ההודעה לכך שנשחק בליגה הלאומית קיבלנו זמן קצר מאוד לפני תחילת משחקי הליגה. עם קבלת ההודעה ניסיתי להביא מספר שחקניות מצטיינות לאילת, אבל אז התברר לי שהבנות הללו כבר הספיקו לחתום בקבוצות אחרות. בלית ברירה נאלצתי להביא במקומן מספר נערות שהן ברמה שונה מהשחקניות שרציתי לצרף לבנות אילת. לכן השנה נצטרך לשרוד ולבנות את עצמנו מחדש ולנסות לקראת הסיבוב השני לחזק את הקבוצה על מנת לנסות ולהישאר בליגה.

בהתאחדות לכדורגל אתם רשומים כמי שיש לכם 36 שחקניות בסגל, אלא שבפועל בהרבה משחקים אין לכם כמעט שחקניות בספסל המחליפות לא נכון. היום במקרה כן, כי זה היה אמצע שבוע ,אך בפועל אנחנו מגיעים למשחקים עם  15-17 שחקניות.
ראיתי העונה שבכמה משחקים של בנות אילת הייתה לכם שחקנית בודדת על ספסל המחליפות ובמשחקים אחרים, כמו השבוע למשל, שתי שחקניות להחלפה בלבד נכון. כפי שאמרתי בתחילת השנה לא היו לנו הרבה שחקניות, אבל בחודש האחרון הצלחתי להחתים עוד שלוש-ארבע שחקניות מהמרכז, כך שסגל השחקניות גדל לבין 16-17 שחקניות בקבוצה.

מתוכן בין 7 ל8 שחקניות ממרכז הארץ
כן, בין 7 ל-8 שחקניות. יותר שחקניות בסגל ממרכז הארץ, מאשר שחקניות מאילת.

איזה מוטיבציה יש לשחקניות שלך להשתתף במשחקי הקבוצה, כשאתם סופגים בממוצע כ-9 שערים למשחק? 
היית היום במשחק וראית בעצמך שהבנות, למרות התוצאות, במוטיבציה מאוד גדולה ולכן אני מנסה באימונים להחדיר לבנות כל פעם מחדש מוטיבציה, מוטיבציה ושוב מוטיבציה. אם תבקר באימונים שלנו, גם אם 5 או 6 שחקניות אתה תראה קצב של ליגת העל. 

הוצאת לי את השאלה הבאה מהפה, הכיצד אתה יכול לנהל אימון עם 5-6 שחקניות בלבד?
אני משלב את האימון כאימון אישי לכל המגיעות לאימון ולפעמים גם משתף נערים מקבוצת נערים ג' וזאת כדי להוציא לפועל תוכנית משחק. במצב שנוצר אני משתדל לתמרן את זה כאימון אישי לשחקניות, גם כשמדובר עם 5 שחקניות באימון. הדבר נעשה עם מוטיבציה מאוד גבוהה של הבנות ,עם קצב גבוה, והן אלו שגם נראות טוב במגרש במשחקי הקבוצה. 

לאחרונה ספגתם במשחקים של הבנות תוצאות של 11:0, 15:0, 16:0 והשאלה המתבקשת היא האם יש הצדקה לממן קבוצה כזאת?
מבחינה תקציבית אין לי את הנתונים לכך ולכן אני לא נכנס לתחום הזה. לדעתי, למרות הכל, צריכה להיות באילת קבוצת נשים בכדורגל. אני חושב שזו חובה וכן מודל לילדות הקטנות שידעו שיש להן לאן לשאוף ושהן הנערות הצעירות שישימו אותנו בשנים הבאות על המפה. זאת למרות מה שהן רואות שמתרחש בתקופה האחרונה בקבוצת הבוגרות. 
מעבר לכך, אנחנו מקדמים בצורה מדהימה את קבוצת הנערות שלנו, שהן בעצם העתיד של המועדון. לדעתי, שם צריך להתמקד בעונות הקרובות, זה גם חלק מהמטרה לשמה הגעתי לאילת, ויחד עם מאמן מצוין שיש לקבוצת הנערות אני בטוח שבעוד כשלוש שנים נגיע לתוצאות שקבוצת בנות אילת תהיה מורכבת בעיקר משחקניות מקומיות מצטיינות שיביאו הרבה כבוד לעיר אילת.

סגל השחקניות כיום בקבוצה, כפי שאתה אומר, לא מתאים לליגה הלאומית, והשאלה היא באיזה נחישות, אם בכלל, אתם מתייצבים למשחקי ליגה כשאתם יודעים מראש שפניכם לביזיון?                                
זה לא פשוט בכלל. מדובר בהרבה עבודה מנטלית וגיבושים שאנחנו עושים ביחד. שיחות רבות עם הבנות על מה שקורה, ובכך גם משתדלים להרים את המורל של השחקניות. הדבר גורם לכך שהן עולות לאימונים בקצב גבוה ועולות כל פעם מחדש למשחקים עם אמונה שהפעם נצליח לעשות זאת. ניצחון אחד בליגה יהיה מבחינת הבנות כאילו לקחו אליפות.

במשחק האחרון שקיימתם השבוע באילת נגד בנות הערבה היו לכם על הספסל שתי שחקניות בלבד. במהלך המחצית השנייה השוערת נפצעה ובמקומה התייצבה שחקנית שדה אל בין הקורות, זאת משום שלא הייתה לכם שוערת מחליפה על הספסל המחליפות
אני אתקן אותך, השחקנית שנכנסה לשער במקום השוערת שנפצעה היא בעצם השוערת המחליפה שלנו. בלית ברירה נאלצתי לשתף אותה כשחקנית מן המניין, וזה בגלל שלא היו לי הרבה שחקניות על הספסל. חוץ מזה שתדע כי בעבר היא גם הייתה שחקנית שדה.

לסיום, מה עוד צריך לקרות כדי שתגיע להחלטה שזה לא בשבילך?
אני מלכתחילה הגעתי לקבוצה בידיעה שאהיה במצב בו אני נמצא כיום. ידעתי שאני מגיע לאמן בליגה הארצית, ולכך התכוננתי. ברגע שנודע לי שנשחק בליגה הלאומית ואלו השחקניות שיש לי, ידעתי שאאלץ להתמודד עם המצב שאני נמצא בו היום, עם תבוסות ועם הרבה עבודה מקצועית. אני בכל מקרה אשאר עם הבנות עד הסוף, באש ובמים ובכל מצב. זה לא מובן מאליו שהן סופגות תבוסות ועדיין נשארות פה.  אני חייב לציין כי למרות המצב הקשה שאנחנו נמצאים, ולמרות התוצאות הלא טובות, הבנות עושות מאמץ עליון וממשיכות להגיע למשחקים בראש מורם ומשתדלות לעשות ככל יכולתן כדי לשפר את המצב שנוצר כיום. 
אני כמאמן מאוד מעריך וגאה בבנות שלנו שלמרות הכול ממשיכות לתת את כל מה שהן יכולות ואף מעבר לזה.

לקחת בשנה שעברה את קבוצת הבנות של הפועל מרמורק מתחתית הליגה הלאומית והעלית אותן תוך מספר חודשים לליגת העל, מבלי להפסיד משחק אחד במשך כל העונה ולמרות ההישג האדיר, מכלל ההצעות שקיבלת לעונה הנוכחית בחרת בקבוצת בנות אילת. האם בחירתך נעשתה משום שקיבלת באילת את ההצעה הכספית הטובה ביותר?
ההחלטה להגיע לאילת כלל לא הייתה קשורה להצעה הכספית שקיבלתי באילת. השכר שלי בקבוצה הוא סטנדרטי כמו כל יתר המאמנים בקבוצה. את ההחלטה לאמן באילת קיבלתי אחרי אין ספור פגישות עם תותי נופי, שאני מכיר מזה שנים רבות ומאוד מכבד ומעריך על כל מה שהוא עושה למען המועדון. אני אילתי לשעבר ומבחינתי החזרה לאילת הוא סגירת מעגל. סיבה נוספת להגעתי לעיר היא העובדה שבנוסף לקבוצת הבנות, קיבלתי גם את קבוצת הנערות כמנהל מקצועי, וזה כדי לבנות קבוצת בוגרות לשנים הבאות, שלדעתי תהיה בעתיד אימפריה בכדורגל בנות בארץ. אני חותם על כך.     

האם ידעת כשחתמת באילת שאין מספיק שחקניות באילת כדי להרכיב 11 שחקניות לפתיחת משחק.
קראתי בשבוע שעבר את הכתבה על בנות אילת וחשוב שתדע כי בכל קבוצה שאימנתי, כמו במרמורק למשל, היו 5/6 שחקניות מקומיות בסגל ואת היתר חיפשנו לחזק את הקבוצה בשחקני רכש מחוץ לעיר. כמות השחקניות שציינת היו בתחילת השנה. כיום יש בין 8 ל-9 שחקניות באימון. יש לנו בסגל בנות שמתגייסות בימים הללו, ובנוסף גם יש לנו שחקניות שנפצעו לאחרונה. ידעתי שאני מגיע לקבוצה עם 8-9 בנות, וכן ידעתי שאני צריך לצרף בין 4 ל-5 שחקניות רכש מחוץ לעיר. גם במרמורק התחלתי את העונה עם 16 שחקניות ותוך כדי תנועה הגענו לסגל קבוע של 20 שחקניות. שתדעו שמה שקורה באילת גם קורה ביתר המקומות בארץ. אם לא תהיה באילת קבוצת בוגרות לכדורגל עלול הדבר לגרום לכך שגם קבוצת הנערות תפגע. על כן, מאוד חשוב לעודד, לפרגן ולחזק את קבוצת הבוגרות על מנת שבנות אילת יוכלו לשרוד בליגה כדי שבעתיד יוכלו מרבית הנערות להשתלב במשחקי הקבוצה הבוגרת. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש