הישג לפורום ההורים העירוני: באילת לא יתחסנו בבתי הספר

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 24/12/2021 11:07 ● ערב ערב 3048
בהודעה רישמית שהוציא השבוע פורום ההורים הארצי, מבהיר הפורום כי הנהגת ההורים לא תתן את ידה להכנסת החיסונים לבתי הספר היסודיים ● "הנהגת ההורים לא תתן את ידה להפרדה בין תלמידים. הצעה כזו היא בושה למקבלי ההחלטות בישראל", כך נכתב בהודעה ● בפורום ההורים באילת לא המתינו להחלטות ברמה הארצית וכבר הושג הסכם- תלמידי אילת לא יחוסנו בבתי הספר ● "בית הספר הוא מקום ללימודים ולא מרפאה", מבהיר השבוע יו"ר הפורום העירוני אייל סורגיט
הישג לפורום ההורים העירוני: באילת לא יתחסנו בבתי הספר
זה שיוצא (אייל סורגיט מימין ● צילום חיים דוד) וזה שככל הנראה בא (אורן קסוס ● צילום עומר כרמון)

עם התגברות הדיבורים על כך שבמשרד החינוך שוקלים בחיוב לקדם חיסונים נגד קורונה בבתי הספר היסודיים בארץ, מיהרה הנהגת ההורים הארצית להוציא השבוע מכתב עמדות ברור בו היא מתנגדת באופן חד משמעי לקיום חיסונים בבתי הספר. 

 

“מהלך של כפיה“


במסמך שהועבר למשרד החינוך ולמשרד הבריאות כותבים נציגי ההנהגה הארצית: "צווי החיסונים שניתנו היום מטעם חדר המצב על הכנסת חיסוני הקורונה בכוח למוסדות החינוך היא מהלך של כפייה אשר יוביל למאבקים במוסדות ולטעויות חמורות, ובעיקר לחוסר אמון בין ההורים לצוותי ההוראה". במכתב דורשת הנהגת ההורים הארצית מראש הממשלה לחזור בו מהחלטתו ולהתחשב ברצון הקהילה, הרשות והנהלת מוסדות החינוך ולהכניס את חיסוני הקורונה רק להיכן שמעוניינים בהכנסתם. 
"אנו נקרא להשבתת כל מוסד חינוכי אליו יוכנסו החיסונים למרות ההתנגדות המקומית", מזהירה הנהגת ההורים הארצית. "ילדינו הם לא כלי משחק ולא נאפשר הטלת סנקציות על הילדים הלא מחוסנים על ידי מנעית כניסתם למוסדות החינוך", מוסיפים נציגי ההנהגה בהקשר לאפשרות שרק ילדים מחוסנים ילמדו בבית הספר ואילו הילדים הלא מחוסנים ילמדו בבתים בזום.

 

אורן קסוס בדרך לתפקיד היו“ר


בפורום ההורים העירוני באילת בראשות ושל היו"ר אילת סורגיט נתנו השבוע רוח גבית להחלטה זו של הנהגת ההורים הארצית. "בית הספר הוא מקום ללימודים ולא מרפאה", הבהיר השבוע סורגיט, שהדגיש כי היו בעבר הלא רחוק טעויות בחיסון ילדים שהוריהם ביקשו שלא יחוסנו והכל כי אחות אחת על בית ספר שלם לא יכולה לדייק תמיד. "המגמה היא להוציא את כלל החיסונים מבתי הספר", הדגיש סורגיט שהבהיר כי פורום ההורים באילת עומד לצד ההחלטה של הפורום הארצי.
אלא שבאילת, כמו באילת, הפורום העירוני לא המתין להחלטות במישור הארצי, ולאחר שורה של דיונים דחופים שהתקיימו השבוע בין נציגי ההורים לבין נציגי העירייה, הושג הסכם כי ילדי אילת לא יחוסנו בבתי הספר, אלא אם כן מדובר בבתי ספר בהם אחוז ההורים המבקשים לחסן את ילדיהם במוסד החינוכי גבוה. "זה הישג חשוב מאוד עבורנו כפורום ועבור ההורים באילת", אומר השבוע סורגיט בשביעות רצון.
בתחילת השבוע הנוכחי אמור היה אייל סורגיט לסיים את הקדנציה השניה שלו בתפקיד יו"ר פורום ההורים לאחר שהחליט על סיום דרכו, אלא שבישיבת הבחירות לתפקיד יו"ר פורום ההורים העירוני החדש, תפקיד אליו הגישו שניים את מועמדותם, היה צורך לבדוק הסתייגויות על פי חוק. עד לקבלת תוצאות הבדיקה של ההסתייגויות, נבחר אייל שוב, לשמש כיו"ר זמני, עד לקיומן של בחירות חדשות לתפקיד היו"ר. ל'ערב ערב' נודע כי כרגע המועמד היחיד שנשאר בדרך לתפקיד הוא אורן קסוס, יו"ר בית הספר ים סוף. אם לא יהיו מועמדים נוספים עד לפגישת הפורום הבאה, יידרשו חברי פורום ההורים להצביע לאישורו של קסוס לתפקיד.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת