איים על גרושתו שיפגע בה אם תטוס לחו''ל עם הילדה

מאת: ניר אמיתי ● צילום: אילוסטרציה ● 17/12/2021 14:07 ● ערב ערב 3047
תושב אילת איים על גרושתו שיפגע בה ובהוריה, על רקע רצונה לטוס עם בתם המשותפת מחוץ לארץ ● בית המשפט לא נותר אדיש וגזר עליו שלושה חודשי מאסר
איים על גרושתו שיפגע בה אם תטוס לחו''ל עם הילדה
המאיים הסדרתי לא הורתע מגזר דין קודם

בתחילת אוקטובר האחרון, איים תושב אילת על גרושתו בטלפון. איומיו היו חמורים, מפורשים וכללו איומים לפגיעה פיזית בה, בהוריה ומקורבים נוספים וזאת על מנת להניא אותה  מלטוס לחו"ל עם בתם המשותפת. "אם הילדה הזאת תצא מהארץ, אבא שלך אימא שלך, אח שלך, אני יכול לפגוע בכולם... אני אלך לבית סוהר כל החיים... ואז אני אדע שלקחתי כמה אנשים על הדרך גם... הילדה תצא מחוץ לארץ בלי אישור שלי את תהיי מסכנה... כל האזור שלי ידעו דבר אחד, שאבא שלך במטען ואימא שלך גם על הדרך אוטובוס דרס אותה." איים האיש על גרושתו. 
עוד המשיך באיומיו בכך ששלח לה הודעה בה רשם: "אני אדאג לזה שההורים שלך יבכו עלייך...מי שמרחיק ממני את הילדה שלי אני ארחיק אותה מאימא ומאבא שלה".
שופט בית משפט השלום באילת, שי ברגר, קבע כי לאור חומרת האיומים, מידת הפגיעה בערך המוגן הינה ברף הגבוה, ובהתאם קבע את מתחם העונש ההולם, כמתחם שתחתיתו במאסר קצר שיכול ויבוצע בדרך של עבודות שירות ורומו ב-12 חודשי מאסר בפועל. השופט מצא לנכון לתת את הדעת לשיקולי הרתעה לאור "חומרתה של עבירת האיומים המחייבת אמירה ברורה ונורמטיבית של בתי משפט בתחום זה".
בנוסף, התייחס השופט לעברו הפלילי העשיר של הגבר, הכולל 12 הרשעות קודמות משלל תחומים. ביניהן, עבירת האיומים, שכבר ביצע בעבר וזאת עוד בטרם חלפה שנה משחרורו ממאסר, מה שעל פי השופט "מצביע באופן מובהק על כך שהנאשם אינו מורתע כלל מההליכים המתנהלים נגדו".
עם זאת, לזכותו של הגבר, אמר השופט כי יש לתת את הדעת לטענות הנאשם כי שינה את אורחות חייו, עבר להתגורר באילת על מנת לסייע בכלכלת בתו ואף לנזק הכלכלי שיגרם לבתו אם יכנס למאסר ממושך. לאור כך, מצא השופט לנכון למקם את עונשו של הגבר ברף האמצעי ומטה של מתחם הענישה, ובגזר הדין שניתן בשבוע שעבר (ה') גזר עליו שלושה חודשי מאסר, שני מאסרים על תנאי, חתימה על התחייבות בסך 5,000ש"ח, אשר יהיה עליו לשלם באם בתוך שנתיים מיום שחרורו יעבור על עבירות נוספות בהן הורשע ובנוסף, נקבע כי ישלם לגרושתו פיצוי בסך 1,500ש"ח                                          
20670-10-21


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש