אוטובוס נרגם באבנים בדרך לאילת

מאת: ניר אמיתי ● 30/11/2021 12:57 ● ערב ערב 3044
פורעים יידו אבנים על אוטובס אגד (קו 790) בדרכו לאילת בכביש 25 במהלך הלילה ● באגד טוענים כי התקיפה בוצעה על ידי בדואים: ''תוקפים את האוטובוסים על רקע לאומני'' ● מהמשטרה נמסר כי המקרה בחקירה וטרם נמצאו חשודים
אוטובוס נרגם באבנים בדרך לאילת
תגיות:

אוטובוס אגד, קו 790, עשה את דרכו לאילת והותקף בסביבות השעה 2:00 בלילה בכביש 25. מאגד נמסר כי "ככל הנראה מדובר על פורעים בדואים צעירים שתוקפים לאחרונה באופן תדיר את האוטובוסים של אגד בכבישי צפון הנגב על רקע לאומני מתוך, ככל הנראה, תפיסת האוטובוס של אגד כסמל לשלטון הציוני". 

"התופעה המבישה התגברה מאוד לאחרונה ולעיתים קרובות היא צופנת בחובה פגיעות גם בקרב משתמשי התחבורה הציבורית ולא רק פגיעה קשה ברכוש המשבשת את פעילותה הסדירה של התחבורה הציבורית במרחבי הנגב", הוסיף דובר אגד רון רטנר. לפי אגד, "בתקופה האחרונה התרחשו עשרות מקרי תוקפנות וידויי אבנים על אוטובוסים בכלל ושל אגד בפרט, אירועים שלעיתים פגעו פגיעות לא רק ברכוש אלא למרבה הצער גם בנוסעי האוטובוסים".

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסר בתגובה לזריקת האבנים כי "רק הכרה בנהגי האוטובוסים כעובדי ציבור תוכל לשמור על חייהם ועל חיי הנוסעים ותגרום לכך שתוקפי נהגים ונוסעים ישבו מאחורי סורג ובריח. על רשויות החוק לפעול בהתאם. מקרה חמור זה יכול היה להסתיים ם הרוגים רבים ורק בזכות תושיית הנהג נמנע אסון כבד. האוטובוסים הם סמל שלוי ולכן תוקפים אותם ואת הנהגים. יש לעצור את הטרור נגד הנהגים והאוטובוסים"

מהמשטרה נמסר כי המקרה בחקירה. נערכו סריקות באזור אך טרם נמצאו חשודים.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש