מחדל: הנוסעים לאילת נשלחו לבידוד בטעות

מאת: ניר אמיתי ● 29/11/2021 11:47 ● ערב ערב 3044
כמה ימים לאחר שהנהג ונוסעי קו 390 נשלחו לבידוד מחשש שנחשפו לחולה הראשונה בזן האומיקרון, הודיע משרד הבריאות: ''טעינו, החולה נסעה בקו יום קודם'' ● בינתיים אלו שנחשפו לנשאית הווריאנט החדש - עדיין לא יודעים על כך
מחדל: הנוסעים לאילת נשלחו לבידוד בטעות
תגיות:

 יותר משבוע עבר מאז התגלתה נשאית ראשונה של זן האומיקרון שהגיעה לישראל מאפריקה, אך נראה כי משרד הבריאות עדיין מנסה להתחקות אחר מסלולה בארץ והחקירה האפדימיולוגית בעניינה עוד רחוקה מלהסתיים.

אמש (א׳) הודיע המשרד לנהג ולנוסעי קו 390 של אגד שנשלחו לבידוד כי מדובר בטעות והם שוחררו באופן רשמי מהבידוד שאליו הורתה להם המדינה להיכנס. זאת לאחר שהתברר כי אותה אישה שהתגלתה כמאומתת לאומיקרון נסעה לאילת באותו קו ובאותה שעה, רק יום אחד קודם.  

כעת החשש הוא שהנהג והנוסעים שנחשפו אליה נדבקו בזן החדש ומסתובבים מאז חופשי ברחבי הארץ, מבלי שעודכנו על כך.

יש לציין כי הנסיעה מת"א לאילת נמשכת כארבע וחצי שעות וכוללת יותר מ-40 תחנות בדרך, שבהן יכולים נוסעים לרדת ולעלות, וכן גם הפסקות מנוחה בבית קמה ובעין יהב. 

נהג האוטובס, תושב אילת, אמר הבוקר ל-ynet: "זו בדיחה, תחושה של חוסר רצינות. האישה הזאת צריכה לשלם ביוקר בגלל שהיא סיכנה אחרים. נוסעים איתנו תושבים מאילת לבדיקות אונקולוגיות, אנשים שמערכת החיסון שלהם חלשה. ונוסעים אחרים שאולי יש להם במשפחה אנשים כאלה. איך היא העזה לסכן את החיים שלהם? אין היום הרתעה, הקנס בסך 5,000 שקל לא מספיק. אנשים כמוה צריכים לשלוח לבית סוהר". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש