משרד הבריאות לנוסעי האוטובוס לאילת, בו אותרה המאומתת ל'אומיקרון: ''כנסו לבידוד''

מאת: מערכת יום יום באילת ● צילום: אילוסטרציה ● 28/11/2021 16:19 ● ערב ערב 3044
משרד הבריאות פרסם הבוקר את פרטי נסיעת העובדת הזרה נשאית הווריאנט החדש לקורונה, ש נסעה מתל אביב לאילת ● להלן פרטי קו אגד, מתי ומאיפה יצא, ומה נדרש לעשות במידה ושהיתם במקום  
משרד הבריאות לנוסעי האוטובוס לאילת, בו אותרה המאומתת ל'אומיקרון: ''כנסו לבידוד''
המאומתת אותרה בדירת חברת והולה לבידוד

במשרד הבריאות מבצעים מאמצים רבים לאיתור עוד 12 מהנוסעים מתוך 30 שהיו על האוטובוס בו נסעה מאומתת הווריאנט 'אומיקרון' - ששבה מ'מלאווי' שבאפריקה - במהלכו נסעה מהתחנה המרכזית בתל אביב עד לאילת. 

"המאומת" על פי הגדרת משרד הבריאות הנה עובדת זרה, בת 34, שנסעה לשהות בדירת חברה באילת, ואותרה על ידי המשטרה במרחב אילת ביום שישי האחרון, משם הובלה לבידוד. 

מטה ההסברה במשרד הבריאות פרסם הבוקר (א') הודעה לציבור לפיה: "בעקבות זיהוי המאומת לנגיף האומיקרון שחזר ממלוואי ונסע באוטובוס מתל אביב לאילת, משרד הבריאות קורא לכל מי שנסע ביום שני, 22/11/2021 בקו אוטובוס 390 של חברת אגד, שיצא בשעה 14:30 מתחנה מרכזית תל אביב (קומה 6) לכיוון אילת, לגשת בהקדם ולהיבדק בבדיקת PCR באחד ממתחמי הבדיקות ולהיכנס לבידוד עד לקבלת תוצאת בדיקה שלילית". 

ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, אמרה הבוקר (א') בועדת החוקה בנוזא עינייני הגבלה וחובת בידוד כי "זן האומיקרון מאוד מטריד בגלל שיש לו שלל מוטציות חריגות. לזן יש 38 מוטציות בחלבון הספייק". 

פרייס הוסיפה ואמרה כי בדיקת האנטיגן הוספה מכיוון "שהיא תזהה יותר מאומתים, בדיקת ה-pcr היא יותר רגישה ולכן עם חלוף הזמן מאבדת את הרגישות". "כ-12 אנשים שישבו באוטובוס עם המאומתת עדיין מסתובבים – לא פנינו לציבור דרך התקשורת מכיוון שזה לוקח זמן עד שהנוסעים יגיעו ולכן ברצוננו להפעיל כירורגית את כלי השב"כ על מנת לאתרם. ניתן להוציא הודעה במקביל דרך התקשורת...יש לנו שמות של 16 מתוך 28 אנשים שנסעו אתה באוטובוס, יכול להיות שהם נושאים את הווריאנט, ואנחנו לא יודעים עליהם והם לא מודעים לזה. אנחנו צריכים למצוא את 12 האנשים האלה בצורה מדויקת ומהירה. היו לה לא מעט מגעים בדרכים אחרות. כך אנחנו צריכים לאתר מגעים שישבה במסעדה ושעמדה בתור, את המגעים האלה אני צריכה לזהות".


 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש