מלונות אילת עתרו נגד העירייה: העניקי לנו פטור מארנונה לתקופת הסגרים

מאת: רותם נועם ● צילום: Depositphoto ● 26/11/2021 12:05 ● ערב ערב 3044
18 מלונות מאילת עתרו נגד מנהל הארנונה של אילת בטענה כי אין לגבות מהם ארנונה בגין התקופה בה היו סגורים בעת משבר הקורונה – לחילופין הם טוענים כי יש לגבות מהם את הסכום הנמוך ביותר האפשרי ● טרם הוגשה תגובת העירייה
מלונות אילת עתרו נגד העירייה:  העניקי לנו פטור מארנונה  לתקופת הסגרים
המלונות טוענים כי חיוב נכס שנסגר בהוראות המדינה בארנונה אינו סביר. קו רצועת המלונות של אילת

בתי מלון באילת עתרו לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע (28.10.21) בבקשה כי יורה לעיריית אילת להעניק להם פטור מארנונה, או לכל לפחות הקלות בשעורה, בתקופת הקורונה עת היו המלונות סגורים לקהל. הערעור על החלטת ועדת הארנונה של עיריית אילת הוגש בידי שמונה מלונות של ישרוטל, שבעה מלונות של פתאל, וכן על ידי מלונות הולידיי אין קראון פלאזה, אורכידאה אילת ופרימה מיוזיק אילת
.
לטענת המלונות, הם נאלצו לסגור שעריהם בשל מגבלות הקורונה, ולפיכך, אל לעיריית אילת לחייבם בתשלום הארנונה בגין תקופת הסגירה. המלונות אמנם קיבלו פטור לחודשים מרץ-מאי 2020, אך טענתם היא כי היו סגורים גם לאחר מכן, ולפיכך מגיע להם פטור או הקלות לתקופה שעד תחילת 2021. 
עוד טוענים המלונות בעתירה, כי לאחר שנדחו בעירייה, הגישו ערר לוועדת הערר, אך זו דחתה את בקשתם באופן שרירותי, מבלי שטענותיהם נבחנו ומבלי שאופשר להם להציג ראיות בפניה. "ועדת הערר מיהרה ליתן החלטות סופיות בכל התיקים ודחתה את כל העררים על הסף. מדובר בהחלטות זהות ביחס לכל העררים אשר גם בהם נטענו טענות זהות", כן נטען כי וועדת הערר לא קיימה כל דיון בתיק והחליטה על סמך החומר שהיה מונח בפניה. "מודבר בהחלטה קצרה ותמציתית שאינה מתייחסת לכלל הסוגיות שעלו בעררים", לאור כך נטען כי החלטות ועדת הערר נעדרות הנמקה הולמת, וכי נדמה שהיא "לא התעמקה בסוגיות המהותיות שעלו בעררים ולא נתנה משקל ראוי לנסיבות יוצאות הדופן ובמקרה התקדימי שיש לתת עליו את הדעת באופן ראויו הוגן“.

עוד טוענים בתי המלון, מקום בו לא ניתן לבצע שימוש בנכס עקב הוראות המדינה, הרי שאין לחייב בארנונה בגינו והחלטת העירייה לחייבם בארנונה בתקופה האמורה אינה סבירה לפיכך, שעה שלפי פרשנות המלונות, מדובר בנכס שאינו בשימוש, הזכאי למתן פטור לנכס ריק בהתאם לתקנות ההסדרים במשק המדינה. לדעת המלונות העותרים, יש לפרש את המילים "נכס ריק" גם כנכס שיש מניעה חוקית מלהשתמש בו, או לחלופין, לכל היותר יש לחייב את הנכס על-פי הסיווג הזול ביותר האפשרי. טרם הוגשה תגובת העירייה.

המלונות העותרים הם: פרימה מיוזיק אילת, אורכידאה אילת, הולידי אין קראון פלאזה, רויאל ביץ', המלך שלמה, רויאל גארדן, ישרוטל אגמים, ישרוטל ים סוף, ישרוטל קלאב, לגונה, ריביירה קלאב, יו מג'יק פאלאס, לאונרדו פריוויליוג' אילת, לאונרדו רויאל ריזורט, יו קורל ביץ', לאונרדו פלאדה אילת, לאונרדו קלאב אילת והרודס אילת.
ע"מ 69865-10-21


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש