מבצע חיסוני הילדים באילת יוצא לדרך

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: אילוסטרציה ● 26/11/2021 09:51 ● ערב ערב 3044
בדומה לכל הארץ, גם באילת לא נרשמה השבוע דרישה גדולה לחיסוני הילדים מתחת לגיל 12 שיצאו לדרך ביום שלישי השבוע ● בעוד שבקופות החולים בעיר דיווחו על כמות נרשמים דלילה, יו''ר פורום ההורים העירוני, אייל סורגיט, מבהיר: ''לא נאפשר את מתן החיסונים בבתי הספר“
מבצע חיסוני הילדים באילת יוצא לדרך
אולי זו העובדה שעד היום לא נרשמו מקרי תמותה בקרב צעירים

ביום שני השבוע הגיעו חיסוני הילדים מתחת לגיל 12 אל קופות החולים בעיר. ביום שלישי כבר יצא מבצע חיסוני הילדים הצעירים לדרך. אלא שלמרות ההתרגשות שנרשמה דווקא אצל הצוותים בקופות החולים, בניגוד לחיסוני בני הנוער הגדולים יותר, במקרה של הצעירים לא נרשמה דרישה ערה, כמו שאמר השבוע רותם לב, אבא לשני ילדים מתחת לגיל 12: "למרות שכל המשפחה שלי מחוסנת, כולל שני הילדים מעל גיל 12, במקרה של שני הקטנים אנחנו חוששים יותר. אולי זו העובדה שעד היום לא נרשמו מקרי תמותה בקרב הילדים הצעירים, אולי זה סתם החשש לסכן אותם מבלי לדעת באמת איזה תופעות לוואי יש לחיסונים האלו על הילדים הצעירים שגורמים למרבית ההורים להמתין. במקרה הזה אנחנו ממתינים לראות מה יוליד יום ואם יהיו תופעות לוואי חריגות אצל צעירים מתחסנים".

 

30 מתחסנים ראשונים


בימים הראשונים לצאת המבצע לדרך נרשמה היענות דלילה בכל קופות החולים בעיר. בקופת חולים מכבי דיווחו על כמות של כ – 30 ילדים מתחת לגיל 11, שהוריהם תיאמו להם תור לחיסון. "אנו נערכים לחיסוני הילדים על ידי הסברה על חשיבות קבלת החיסון רופאי הילדים", נמסר מקופת חולים מכבי באילת, שם מתקיימים החיסונים בין הימים א'- ה' בין השעות 13:00-16:00, בסניף שבשדרות התמרים. 

מקופת חולים לאומית נמסר כי רק ילדים בודדים נרשמו לקבלת החיסון. "בקופת חולים לאומית אנו ערוכים כל הזמן כפי שהיינו ערוכים בחיסוני המבוגרים". עוד ציינו בקופת חולים לאומית כי לחיסוני הילדים הוקצו שעות נפרדות.

מקופת חולים כללית במרחב אילת נמסר, כי בשלב הראשון נפתחו חיסוני הילדים לגילאי 5-12 בימים שלישי וחמישי, כשבכל יום יש מקום ל- 40 תורים. ביום חמישי הקרוב וביומיים הבאים בשבוע הבא התורים כבר מלאים כמעט לגמרי, כשרק תורים בודדים נותרו עוד פנויים. "ככל שיידרש אנו מתאימים את עצמנו לדרישה ובהתאם נרחיב את הפעילות", נמסר.

 

פורום ההורים - "לא בבתי הספר"


לא משנה עד כמה תהיה גבוהה היענות ההורים לחיסון הילדים מתחת לגיל 12, ומה יוחלט לגבי האפשרות לחסן את הילדים בבתי הספר היסודיים, על מנת להגביר את קצב החיסונים, יו"ר פורום ההורים העירוני אייל סורגייט הבהיר השבוע כי בדומה לחיסוני בני הנוער, גם במקרה הזה לא יסכימו בפורום ההורים באילת לאפשר את חיסון הילדים בתוך בית הספר.
"באופן עקרוני אנחנו נגד חיסוני קורונה בתוך בתי הספר", הסביר סורגיט. "החיסונים צריכים להיות באחריות ההורים ובקופת חולים בנוכחות והסכמת הורים. אין כל סיבה לעשות את החיסונים בבתי הספר בדיוק כמו שבשום ארגון אחר לא מתקיימים חיסונים, אלא רק בקופות החולים. היה ויוחלט חלילה לבצע חיסונים בתוך בתי הספר, נתנגד לכך, קל וחומר כשמדובר בילדים הנעדרים שיקול דעת".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש