הירוקים מקדמים הצעת חוק לביטול חברת קצא''א

מאת: רותם נועם ● 26/11/2021 09:49 ● ערב ערב 3044
ארגון אדם טבע ודין (אט''ד) פועל במשותף עם ח''כים לקידומה של הצעת חוק לסגירת חברת קצא''א וזאת כפועל יוצא של הביקורת הגוברת על פעילות החברה, ועל עסקת רד-מד להפיכת נמלי אילת ואשקלון לנמלי נפט ● בקצא''א טוענים כי המדובר בהאשמות פופוליסטיות
הירוקים מקדמים הצעת חוק לביטול חברת קצא''א
לא פרט מי הם חברי הכנסת שיקדמו את ההצעה. ברכה על רקע מתקני החברה ● צילום: קצא

מנכ"ל ארגון אדם טבע ודין, עמית ברכה, הודיע השבוע במהלך פאנל בנושא משק הדלק שהתקיים בוועידה הבינלאומית לאנרגיה ועסקים, בה נטל חלק גם יו"ר קצא"א, ארז כלפון, כי החל לפעול קידומה של הצעת חוק פרטית לביטול פעילותה של חברת קצא"א. 


בין היתר אמר ברכה: "אנחנו מקדמים חוק לביטול קצא"א שחברי כנסת שונים עמלים עליו כיום. זו חברה שהובילה לאסונות סביבתיים בעבר ולאסון הסביבתי הגדול ביותר אי פעם בישראל, אסון עברונה מ-2014. לעסקת רד-מד אין שום קשר לביטחון אנרגטי לישראל. העסקה הזו בין חברה ממשלתית ישראלית לחברה פרטית אין לה שום יד ורגל בביטחון האנרגטי לישראל. אני משער שבימ"ש העליון יבטל אותה (הכוונה לעתירת הארגונים הירוקים כנגד העסקה הממתינה לעמדת המדינה – ר.נ) כי היא לא קיבלה את אישור ממשלת ישראל לפי חוק החברות הממשלתיות". ברכה הודה שברור כי המדינה תמשיך להזדקק בשנים הקרובות לנפט, אך אמר כי "מהלך שכזה יקטין את הפוטנציאל לנזקים סביבתיים".


יו"ר קצא"א, ארז כלפון, אמר כי לדעתו השימוש בדלק מאובנים ימשך לפחות בשני העשורים הקרובים ויותר. הוא הדגיש את חשיבותה של החברה למשק האנרגטי של ישראל ואת החשיבות של היותה של ישראל נקודת חיבור גאופוליטית בין ים סוף לים התיכון. "מדינת ישראל לא יכולה להשען על נמל אחד בים התיכון והיא חייבת עוד נמל בים סוף", אמר. 


בהמשך, נשאל כלפון האם היה רוצה הוא לסגור ארגון אדם טבע ודין, והשיב: "אני לא סוגר אף אחד, ומכבד כל ארגון. אבל לא באתי לענות על טענות פופוליסטיות". עם זאת, הדגיש כי "קצא"א היא חברה בטוחה. בדוח של הגנת סביבה כתוב שמ-1980 לא הייתה לנו שום תקלה במפרץ אילת. אלפי אניות פוקדות גם את נמל אילת וגם את אשקלון ללא שום תקלה. הצינור שלנו נבדק פעם בחמש שנים על ידי רובוט חכם, והצינור תקין ובטוח. קצא"א תמשיך לספק ביטחון אנרגטי למדינת ישראל, 85% מהדלק הפוסילי במדינה נכנס באמצעות קצא"א. זה לא קשור ל'עסקת מד-רד' או עסקה אחרת. מדינת ישראל צריכה ותמשיך להזדקק לכניסת דלק ותזקיקים בשגרה ובחירום".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש