המשקיעים בוחרים אילת

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 20/11/2021 09:00 ● ערב ערב 3043
כל איש נדל"ן באילת יידע לספר לכם כי בשנה החולפת, עוד יותר מבשנים הקודמות, מרבית העסקאות שהוא עשה בתחום הנדל"ן בעיר נגעו למשקיעים ♦ בין אם אלו משקיעים מחוץ לאילת ובין אם מדובר במשקיעים אילתים, כולם מבינים כי אילת היא פנינת השקעה רווחית עם תשואה מהגבוהות בישראל ♦ בימים בהם לקנות דירה במרכז זה בגדר חלום רחוק, רבים מבינים כי אין מתאים יותר לרכוש דירה באילת
המשקיעים בוחרים  אילת
תגיות:

נתחיל עם העובדה הפשוטה שלשמור היום את הכסף בבנק זה ממש לא כדאי. כשהריביות על החסכונות או על הפקדונות היא אפסית, כל השקעה שיכולה להניב משהו מהכסף הזה ששוכב בצד היא משתלמת, וכבר הוכח כי כיום ההשקעה הכדאית ביותר היא הנדל"ן.

 

אז למה בעצם להשקיע באילת?


נתחיל בעובדה שמחירי הדירות באילת, למרות הקפיצה המשמעותית במחירים מאז תחילת הקורונה, הם עדיין נמוכים בצורה משמעותית לעומת מחירי הדירות במרכז הארץ שגם הם קפצו בדיוק כמו באילת. זוגות צעירים רבים כבר הבינו שאם הם רוצים לרכוש דירה במרכז זה חלום רחוק, אבל אם הם ירכשו דירה באילת, ישכירו אותה, יקבלו עליה הכנסה יפה, הם יוכלו להשתמש בכסף הזה של השכירות אותה הם מקבלים על הדירה באילת לטובת השכרת דירה נחמדה במרכז. בצורה כזו לפחות תהיה להם דירה משלהם גם אם היא לא בעיר מגוריהם. שיקול זה משמעותי היום ביותר.

 

זוג צעיר שאינו יכול לרכוש דירה במרכז, יכול לרכוש דירה להשקעה באילת, ובשכירות שיקבל לשכור במרכז. הדמיית פרויקט סי סייד של יוסי אברהמי באילת

 

המשקיעים כבר למדו


גם אצל המשקיעים כבר ישנה הבנה כי באילת לא זו בלבד שמחירי הדירות עדיין זולים יחסית מבמרכז הארץ, אלא שקפיצות המחירים באילת יכולות להשתלם מאוד תוך שנה- שנתיים. כך לדוגמה, משקיע שרכש באילת דירת 3 חדרים בבניין בכנענים במחיר של מיליון ש"ח, לא רק משכיר אותה במשך החודשים האלו בסכום יפה ובתשואה שנתית של 4%, אלא שכבר היום, שבעה חודשים בלבד לאחר הרכישה, הוא יכול למכור אותה במחיר של 1,150,000 ש"ח. רווח של 150 אלף ש"ח בשבעה חודשים פלוס הרווח שעשה מהשכירות, לגמרי לא הולכים ברגל ומבחינתו זו רק ההתחלה, כי הקפיצה במחיר הדירה עוד תגדל.


תוסיפו לזה את העובדה כי ישנו ביקוש גבוה מאוד לשכירויות באילת. בעיר שיש בה עובדי מלון רבים ארעיים, סטודנטים ואוכלוסיה רבה שאין ידה משגת לרכוש דירה, הביקוש לדירות שכורות גבוה. יש ביקוש, המחיר עולה. כך לדוגמה דירת 3 חדרים לא משהו בבניינים ישנים באזור לוס אנג'לס שנרכשו בסביבות ה – 650-750 אלף ש"ח רק לפני מספר חודשים מושכרות כיום בסכום של בין 3,000-3,500 ש"ח בהתאם למצב הדירה. וזה רבותי, משתלם ביותר לנוכח העובדה כי הדירות כעט אף פעם אינן עומדות ריקות.

 

יותר חדרים יותר רווחים


כשמדברים על דירות עם מרפסת, דירות קרקע ואפילו דירות 5 חדרים להשכרה, הקפיצה ברווחים גדולה אפילו יותר, שכן קשה מאוד למצוא דירות כאלו להשכרה בשוק. מי לא מכיר את המונח ביקוש והיצע. ככל שהביקוש גבוה יותר וההיצע נמוך, אין פלא שהמחירים בשמיים. וכשאין לאילת כמעט להציע בשוק ההשכרה דירות 5 חדרים מכל סוג, אין פלא שיש היום גם מי שמבקש וגם מקבל על דירת 5 חדרים בבניין בעיר 6,000 ש"ח ועדיין לא דירנו על קוטגים להשכרה שהמחירים עליהם יכולים להגיע גם ל- 9,000 ש"ח ויותר (שוב, הכל בהתאמה למצב הבית).
ועכשיו קחו את כל אלו, תחברו, ותבינו איך זה שלא רק המשקיעים מחוץ לאילת אלא גם משקיעים רבים מתוך אילת מבינים שהנדל"ן בעיר לא רק חם אלא ממש רותח ומצביעים בכיס בעד. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש