מה שטוב למר קדמוני

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 20/11/2021 08:28 ● ערב ערב 3043
אחרי שהמעשנות שידרגו את חוש הטעם והפכו את השכנים שלכם למריחים סידרתיים, קבלו את הטרנד הבא- הטאבון ♦ גדול או קומפקטי, למטבח הביתי או לחצר, מתקפל (כזה שתוכלו לקחת אתכם גם לטיול בשטח) או כרהיט קבוע, מופעל באמצעות גז או בערת עצים ♦ מה שבטוח, הטאבון ישדרג את עולם הטעמים שהכרתם
מה שטוב למר קדמוני

לא רק פרטי האופנה עושים קאמבק, אלא מסתבר שגם אמצעי הבישול והאפייה הולכים מספיק אחורנית בחזרה לימי המקרא. אם בעבר ההיסטורי הטאבון שימש לטובת הכנת מיני בצקים, עם מינימים קמח ומים שהיו בנמצא וגם עם מינימום חומרי בערה, הרי שהטאבון של היום שהוא אחד הטרנדים הכי נחשבים בתחום עיצוב הבית והחצר, כבר ממש לא מיועד לארוחה מינימאליסטית על בסיס שאריות, אלא נהפוך הוא. חלמתם להיות שפים? הדרך שלכם להצלחה קרובה מתמיד עם הטאבון, שהוא לא רק חותם על מראה טרנדי הורס במטבח, אלא, גם ואולי בעיקר ילמד אתכם להבין שגם אתם יכולים להגיע לטעמים של מסעדות, ומי לא אוהב בצק שהוא קריספי מבחוץ ורך מבפנים, או מיני בשרים, עופות, דגים וריקות שהטעמים שלהם שונים לגמרי ממה שהכרתם עד היום, כי מי שחשב שהטאבון המודרני מיועד רק למיני בצקים, כדאי לו לחשוב פעם נוספת ולהבין שהכל, אבל ממש הכל הולך.

 

תוכלו למצוא אותו במיליון ואחת וורסיות עיצוביות: על רגליים, שוכב, מתקפל, בשלל צבעים ולא רק מעוגל קלאסי

 

הטאבון של היום הוא לא הטאבון של פעם


אז אחרי שהמעשנות למיניהן גרמו לנו להבין שטעמם של הבשרים, העופות והדגים יכול להיות שונה ממה שהכרנו, מוכיח את זה כעת גם הטאבון, שבא להראות לנו במילים אחרות שמה שהיה טוב למר קדמוני עוד בימי המקרא, טוב מאוד גם עבורנו. בעבר, תודות למבנה המיוחד של הטאבון הוא הצליח לשמור על טמפרטורות חום גבוהות במיוחד לאורך זמן מבלי לדרוש יותר מדי חומרי בערה, מה שעזר לאדם הקדמון בעת ליקוט העצים, הבדים או אפילו גללי בעלי החיים ששימשו כחומרי בערה. היום זו כבר אופרה שונה לגמרי. אמנם הרעיון הוא לגמרי אותו רעיון- בישול בטמפרטורות גבוהות במיוחד (של כ- 500 מעלות צלזיוס פלוס מינוס), שמתקבלות במהרה, אבל היום הטבון הוא לא רק מעוגל, אלא תוכלו למצוא אותו גם מרובע או מלבני, במיליון ואחת וורסיות עיצוביות: על רגליים, שוכב, מתקפל, בשלל צבעים ובעצם מה לא?
אם בעבר היו מכינים את הטאבון מחומרי בנייה שהיו בנמצא, כמו חימר או בוץ, כיום, הטאבון עשוי מחומרים מודרניים המיועדים לבנייה כמו אבני שמוט או אפילו נירוסטה (אבן השמוט מתחממת במהירות גבוהה במיוחד ומייבשת את הלחות שנוצרת במהלך האפייה. הודות לחימום מהיר של האבן, תהליך האפייה הוא מהיר). ואם לא די באלו, הרי שהיום אתם כבר לא חייבים להדליק את הטאבון אגב בערה של עצים, אלא יש גם טאבונים הפועלים על גז. מהיר יותר וקל לשימוש אם כי פחות מעניין באגף הטעמים.
את הטאבון ניתן למקם בחצר, במטבח החיצוני או במטבח הפנימי, הכל שאלה לאיזה שימוש אתם צריכים אותו. ואם אתם מאלו שיוצאים לפיקניקים ורוצים אותו קרוב אליכם, מן הסתם מומלץ לכם לבחור את הטאבון המתקפל הנייד.

 

קחו בחשבון שאתם עומדים להיות הכי פופולארים בין החברים, כי מי לא ירצה לקפוץ אליכם לערב טאבון ויין?

 

גז או עץ?


אז מה בעצם ההבדל בין טאבון שפועל על גז לבין טאבון שמבשל על בעירת עצים?


נתחיל מכך שבכל אחד מאלו יש טוב ויש גם פחות טוב. הטאבון שפועל על בערת עצים הוא פחות קל להפעלה ודורש יותר מימנות, ניקיון, בחירה של עץ מתאים ושכנים, שאיך לומר בעדינות, לא ממש יאהבו אתכם אם הטאבון ישאר בחוץ, אבל היי, את הטעמים המדהימים שתקבלו מריחות העשן של העצים, לא יהיו לכם באטבון שפועל על גז. השימוש בטאבון גז נקי יותר ופשוט יותר ולגמרי מומלץ למתחילים, כי אין פשוט יותר מאשר ללחוץ על כפתור ולהתחיל בעבודה.

אז רגע לפני שאתם רצים להתחדש במוצר הטרנדי לבית, תעצרו לשנייה ותשאלו את עצמכם למה אתם באמת צריכים את הטאבון כדי לדעת איזה טאבון לקנות, האם יש לכם עבורו מקום במטבח או שמא הוא מיועד לחצר? האם תרצו לקחת אותו איתכם לטיולים ואל תשכחו שעם כל הכבוד, זה עדיין לא עסק זול. ואם עניתם בחיוב על כל השאלות האלו, רוצו לקנות.

נ.ב. קחו בחשבון שאתם עומדים להיות הכי פופולארים בין החברים, כי מי לא ירצה לקפוץ אליכם לערב טאבון ויין?


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש