זוכה אות השרה לאיכות הסביבה ירמי בכר נפרד מהגינה שלו: ''היא עשתה את שלה, פיזרתי אותה בין אנשים בעיר''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 19/11/2021 18:44 ● ערב ערב 3043
עשור אחרי שהקים במו ידיו את האקו-גינה המיוחדת שלו בחזית בניין 4012 בעיר, שהפכה לאטרקציה מקומית, הבין זוכה אות השרה לאיכות הסביבה, ירמי בכר, כי בשיפוץ המאסיבי שמתקיים בשכונה, הגינה שלו לא תשרוד ● השבוע הוא נפרד ממנה ואומר: ''הכנתי את עצמי חצי שנה מראש. חילקתי את הצמחייה וחלק מהאובייקטים שהיו בה לכל מיני אנשים בעיר, כך שיש לה המשכיות“
זוכה אות השרה לאיכות הסביבה  ירמי בכר נפרד מהגינה שלו:  ''היא עשתה את שלה, פיזרתי  אותה בין אנשים בעיר''
בכר על רקע הגינה הממוחזרת בימיה היפים

אם חשבתם שתמצאו את ירמי בכיר, האיש ואיכות הסביבה מזיל דמעות על הגינה המיוחדת שלו אותה הקים במשך עשור על טהרת החפצים הממוחזרים בחזית בניין מגוריו 4012, גינה שהפכה לאטרקציה מקומית ועלייה לרגל לתיירים ולאורחים בעיר שהגיעו לראות מקרוב את המיוחדות שבה, כדאי שתחשבו פעם נוספת. ירמי בכר, תושב אילת וותיק, הבין ברגע שחתם כמו דיירים אחרים בשכונה על הסכמה לשיפוץ כל חזית השכונה והחצרות, כי יאלץ להיפרד מהגינה המיוחדת שלו. 

 

הגיע הזמן להתקדם הלאה


"בחצי השנה שעברה מאז ההסכמה לשיפוץ ועד העליה של כלי העבודה על השטח דאגתי לחלק לאנשים בעיר את כל מה שרק אפשר היה לחלק מהגינה. מה שעוד נשאר אנשים הגיעו ולקחו והמעט שנשאר בגינה ירד לטימיון. אבל הכל בסדר. הכנתי את עצמי לזה מראש מתוך הבנה שצריך להמשיך הלאה. אמנם בהתחלה רציתי לעשות גם בגינה המחודשת את הגינה הממוחזרת שלי אבל מאחר ושכנה אחת התנגדה החלטתי שאני לא נלחם. עשיתי את שלי, היה נחמד ויפה אבל הגיע הזמן להתקדם הלאה. תהיה לנו כאן כבר בקרוב גינה אחרת, יפה אבל מן הסתם לא כזו מיוחדת כמו שהייתה וזה לגמרי בסדר".

 

 

"אין זו אגדה – הכל מאשפה"


רגע אחרי שהגינה שלו גולחה ירמי נזכר איך היו נהגי אוטובוס שהביאו לחזית הבניין במרוצת השנים תיירים ואנשים שהצטלמו על רקע הגינה והיו מרוצים לראות עד כמה היא מיוחדת. "היו פעמים שהיו מגיעים לכאן תיירים ואני הייתי יורד אליהם עם התחפושת שלי של איכות הסביבה והיינו עושים שמח", הוא נזכר ומספר, כי היו תושבי אילת שהיו עוברים ליד הגינה המיוחדת בשעות הבוקר בדרכם לעבודה ומצלצלים אליו לספר לו עד כמה הגינה עושה להם טוב בלב, ומעלה להם חיוך על השפתיים. 
מבחינתו, הגינה הממוחזרת הזו הייתה חלום חייו שכן לנושא המיחזור הוא הגיע כבר בילדות כשהיה אוסף כל מיני חפצים ומוצא להם שימושים חדשים. "רק שאז לא ידענו בכלל שקוראים לזה מיחזור", הוא אומר בחיוך. "קיבלתי את ההחלטה לחדש את הגינה במסגרת תוכנית השיפוץ של הבניין באהבה ובהבנה. לכל דבר טוב מגיע הסוף", הוא אומר ומרוצה רק שהצליח לחלק הרבה פריטים וצמחים שהיו בגינה לאנשים אנשים בעיר והיום אפשר למצוא את הפריטים מפוזרים בגינות שונות ברחבי העיר. "זו ההמשכיות של הגינה שלי", הוא אומר ושולף את השלט שהיה קבוע בגינה שלו וממנו לא יפרד: "אין זו אגדה, הכל מהאשפה".

לא יהיה לך עכשיו משעמם בעין?
"לא, כי תהיה לי גינה חדשה לדאוג לה. אמנם השלמתי שבגינה החדשה לא אפזר חפצים ממוחזרים, אבל אדאג שהיא תהיה גינה עם המון פריחה רב עונתית ועם צמחיה שלא תהיה גבוהה ולא תסתיר לי את הנוף מהחלון".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש