אובך כבד ברוב חלקי הארץ

מאת: ניר אמיתי ● 13/11/2021 11:43 ● ערב ערב 3042
המשרד להגנת הסביבה מתריע כי אובך כבד שורר בשעות הצהריים הגורם לזיהום אוויר גבוה מאוד באזורים הבאים: מישור החוף, גוש דן, ירושלים, יהודה, שומרון, בקעת הירדן והשפלה הפנימית. ביתר האזורים בארץ שורר זיהום אוויר גבוה
תגיות:

המשרד להגנת הסביבה מתריע כי אובך כבד שורר בשעות הצהריים היום (שבת), הגורם לזיהום אוויר גבוה מאוד באזורים הבאים: מישור החוף, גוש דן, ירושלים, יהודה, שומרון, בקעת הירדן והשפלה הפנימית. ביתר האזורים בארץ שורר זיהום אוויר גבוה.

האובך הוא בעקבות ריכוזים גבוהים של חלקיקים נשימים באוויר, בשל תנאים מטאורולוגיים. זיהום האוויר הגבוה חזוי לשרור גם מחר ברוב האזורים.

זיהום האוויר הגבוה קשור ברוחות דרומיות מזרחיות חזקות הגורמות להסעת אבק מכיוון סעודיה וירדן לישראל.

המשרד להגנת הסביבה, בהתייעצות עם משרד הבריאות, ממליץ לאוכלוסיות רגישות - בהם חולי לב, חולי ריאות, קשישים, ילדים ונשים בהיריון - בכל האזורים שפורטו, להימנע מפעילות גופנית מאומצת בחוץ. גם לציבור הרחב מומלץ לצמצם פעילות גופנית מאומצת.

יש להישמע להנחיות כוחות ההצלה בדבר הוראות מקומיות בשל שריפות המתרחשות כעת במספר מקומות בארץ.

המשרד להגנת הסביבה ימשיך לעדכן את הציבור ככל שיהיה צורך, ובהתאם לנתוני החיזוי ולנתונים הנמדדים בתחנות הניטור ברחבי הארץ.

ניתן לעקוב אחר הריכוזים גם ביישומון של המשרד להגנת הסביבה, "אוויר בסביבה" ובאתר של מערך ניטור אוויר ארצי.

 

היערכות בעקבות שריפות

 

בעקבות השרפות במספר מקומות ברחבי הארץ ומזג האויר הצפוי היום ובימים הקרובים, במגן דוד אדום ערוכים בהערכות מיוחדת, התחנות תוגברו בחובשים ופאראמדיקים ומאות אמבולנסים וכונני מד''א רכובים על אופנועי מד''א פרוסים ברחבי הארץ. 

כוחות מד"א פועלים בתיאום מלא עם כוחות הכיבוי והמשטרה ועפ"י הצורך מאבטחים רפואית את פעילות הכבאים, ערוכים לפנות נפגעים ובמידת הצורך לפנות באמבולנסים ובאמצעות האוטובוסים טיפול נמרץ של מד"א. במגן דוד אדום ממליצים לתושבים שנמצאים באזורים בהם יש עשן רב, להמנע מלשהות בחוץ, לסגור את החלונות, ולתת תשומת לב, בעיקר לאוכלוסייה הפגיעה (תינוקות מבוגרים נשים בהריון) ולאלו שסובלים מבעיות נשימה. כמו כן במקומות בהם יש רוחות חזקות יש לשמור על כללי הבטיחות ולהיזהר בקרבת עצים מענפים העלולים לקרוס. בכל צורך רפואי יש להתקשר 101 למוקד החרום של מגן דוד אדום עד לשעה זו אין נפגים בכל הארועים , למעט נפגע אחד קל צעיר כבן 20 שפונה למרכז הרפואי לגליל בנהריה, לאחר ששאף עשן.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש