יו''ר וועדת התחבורה: ''אילת צריכה להישאר מחוץ לרפורמת החניה''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 12/11/2021 16:23 ● ערב ערב 3042
וועדת הכלכלה של הכנסת אמנם אישרה את רפורמת החניה שמובילה שרת התחבורה מרב מיכאלי ואולם כבר היום יש לרפורמה מתנגדים רבים באילת ● המודאגים העיקריים הם תושבי העיר שחוששים כי הרפורמה תעלים את תו החנייה שקיים כיום ● יו''ר וועדת התחבורה העירונית, סגן ראש העיר סטס דינקין, מבהיר: ''אעשה את כל המאמצים להחריג את את אילת מהעניין לרווחת ונוחות התושבים“
יו''ר וועדת התחבורה: ''אילת צריכה  להישאר מחוץ לרפורמת החניה''
התחבורה הציבורית באילת רחוקה מלתת מענה מספק. אוטובוס אגד באילת

זה לא סוד שבעיית החניה באילת עלתה מאז הוצא שדה התעופה מאילת לרמון. יותר ויותר תושבים מחוץ לעיר מעדיפים להגיע לאילת בכלי רכב פרטיים על מנת לחסוך את הטירטור לשדות התעופה הן במרכז והן ברמון. כתוצאה מכך הפכה אילת לצפופה בכלי רכב ובעיית התחבורה שהייתה קיימת כבר קודם החמירה משמעותית. 

 

האם תתייקר החניה לתושבים?


אלא שאם לא די בכך, הרי שרפורמת החנייה שמובילה בימים אלו שרת התחבורה מרב מיכאלי מגבירה את החשש אצל התושבים בעיר כי תו החנייה שקיים בעיר מזה שנים ומאפשר לתושבי אילת ליהנות מחניה חינמית בכל האזורים בעיר המסומנים בכחול לבן יעלם גם הוא. 
בין השינויים המרכזיים נמנים ביטול תקרת המחיר עבור חניה בכחול-לבן, ביטול האפשרות לחניה חינם בכל רחבי העיר, אלא רק בקרבת אזור המגורים, ואפשרות לגבות מחיר יקר יותר עבור חניה עירונית ממי שאינם תושבי הערים.
"התחושה היא שלא משנה מה קורה, תושבי אילת אוכלים אותה", אמר השבוע בכעס מורן חי, שמתכוון להוביל מחאה בנושא. "אנחנו עיר תיירות שמלאה בתקופה האחרונה בכלי רכב, עוד יותר מבעבר, לא מעט בגלל העובדה ששדה התעופה הוצא לנו מהעיר ואם לא די במחיר אי הנוחות שאנחנו צריכים לשלם גם את ההטבה הקטנה הזו רוצים לקחת לנו?", כועס חי שמזכיר: "שרת התחבורה מנסה לקדם את הרעיון על מנת להפחית את עומסי התנועה בערים הגדולות, כדי לצמצם את כמות זיהום האוויר וכן, כדי למנוע עד כמה שאפשר שימוש ברכבים פרטיים. בעיר כמו אילת בה כמות הרכבים שאינה של תושבי אילת היא עצומה, מי שייפגע ממהחלטה הזו הם התושבים ישירות ולא האורחים שבלאו הכי לא יוותרו על התנועה בעיר עם הרכבים שלהם. פעם נוספת תושבי אילת יידרשו לשלם את מחיר התיירות ולזה לא ניתן יד".

 

 פגיעה בתו החנייה רק תגדיל את הכאוס


בשנים האחרונות סובלת העיר אילת ממחסור בחניות לא מעט לנוכח העמדה העירונית שהובילה לצמצום מקומות החניה לצד אטרקציות ובעיר בכלל, על מנת לנסות ולצמצם את השימוש בכלי רכב פרטיים. צעד זה אגב מוכר בכל רחבי הארץ, אלא שלצד מצב זה, אין כרגע באילת מענה מספק של תחבורה ציבורית, נתון שגם הוא לא נעלם מעיני התושבים שמודאגים כי ביטול אפשרי של תו החנייה רק יגרום לבלאגן. "בכל הארץ מצביעים על העובדה כי לצד התכנית היומרנית של שרת התחבורה חייב להינתן פתרון טוב יותר של תחבורה ציבורית. בעיר כמו אילת על אחת כמה וכמה. אין כאן תשתיות מספיקות לשינוי המצב. תושבים בעיר תיירות בלאו הכי מרגישים כנותני שירותים, לא יתכן שגם בהטבת החניה יפגעו לנו", אומר חי בכעס ומבהיר: "הכוונה להתחיל עם הרעיון הטיפשי הזה רק בעוד שלוש שנים, אבל אסור לנו להמתין אלא להתחיל לפעול כבר מעכשיו לביטול הגזירה שתגרום לכאוס גדול עוד יותר בעיר".
יצוין כי על פי ההצעה, יוכלו רשויות לגבות מחיר גבוה יותר בעד 30% מבעלי רכבים שאינם תושבי העיר, דבר שאינו אפשרי כיום.

מי שלא מסכים גם הוא לרעיון של שרת התחבורה הוא סגן ראש העיר, סטס דינקין, המשמש גם כיו"ר וועדת התחבורה העירונית, שהבהיר השבוע: "אני יכול להבין את הרצון של הממשלה ושל הרשויות להפחית את עומסי התנועה, זיהום האוויר וצמצום השימוש ברכבים פרטיים בערים המרכזיות והגדולות במדינה. יחד עם זאת, יש להבין כי אילת היא עיר בעלת אופי אחר לחלוטין ןצריכה להיות מחוץ לחוק המדובר. אעשה את כל המאמצים על מנת להחריג את אילת מהעניין, לרווחת ונוחות התושבים זאת לצד קידום ופיתוח התחבורה הצביורית באילת ולאילת והקמת חניונים לטווח ארוך".
עם זאת, צפוי הניסיון להחריג את העיר אילת להיתקל בקושי, שכן הצעת החוק כיום מדברת להחילו על כל הרשויות בהן מעל ל-40 אלף תושבים, דבר שמכליל את אילת בתוכן. החרגתה תאלץ את המדינה לחוקק סעיף החרגה ייעודי שכלל אל בטוח שיעמוד במבחן בג"ץ. כיום מדברת הצעת החוק על 48 רשויות בארץ בהן מתגוררים כ6 מיליון תושבים.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש